Filmy i rozrywka

Filmy sci-fi Top 10 filmów sci-fi – filmy sci-fi

Filmy sci-fi Top 10 filmów sci-fi . Filmy sci-fi, które każdy miłośnik sci-fi powinien obejrzeć. Science fiction to gatunek, który lubi wiele osób. Oglądaj najlepsze filmy sci fi.

Lubisz sci-fi? Zdecydowanie powinieneś sprawdzić te 10 filmów sci-fi, które na zawsze zmieniły świat sci-fi. Jeśli znasz film, o którym warto wspomnieć zostaw nam komentarz.

10. Matrix – filmy sci-fi 

 

10.Matrix Filmy Sci-fi

Filmy Sci-Fi .Wyobraź sobie, że twoja rzeczywistość jest tylko iluzją, a twoje najczarniejsze koszmary są w rzeczywistości prawdziwe. Wyobraź sobie, że Twoja teraźniejszość jest tak naprawdę przeszłością, a przyszłość dzieje się właśnie teraz. Jeśli potrafisz sobie to wyobrazić, to poczujesz się jak bohater filmu The Matrix, Thomas Anderson (Keanu Reeves). I wierzcie mi, nie będzie to przyjemne uczucie. Anderson to normalny młody człowiek, który po prostu stara się przetrwać w codziennym pędzie współczesnego wielkiego miasta. I ma wszystkie składniki, by odnieść sukces: dobrych przyjaciół, kochającą rodzinę i obiecującą pracę w międzynarodowej firmie komputerowej Meta Cortech.

Ale pewnego dnia, a raczej nocy, straszny koszmar wdziera się do jego szczęśliwego mózgu. Wydaje mu się, że został wbrew swojej woli wprowadzony w postaci danych do komputera, a wszystko, co do tej pory uważał za swoje przeznaczenie, to tylko wir danych wokół kilku drukowanych połączeń. Czuje, że jego umysł został skradziony i uwięziony w gigantycznym komputerze przyszłości Matrix. Zaczyna poważnie wątpić w swoją codzienną rzeczywistość. Czy rzeczywiście wrzucono go do maszyny? Kto jest za to odpowiedzialny? Czy kilkaset osób, które zna, jest tam zamkniętych razem z nim? A może są to tylko projekcje mające na celu utrzymanie pozorów rzeczywistości? I jeszcze pytanie: jeśli to wszystko prawda, to co się stanie, gdy jego porywacze zorientują się, że ją zna?  

9. Terminator – filmy Sci-fi 

 

9.Terminator Filmy sci-fi

Z roku 2029 do Los Angeles z 1984 roku zostaje wysłana człekopodobna maszyna do zabijania. Jego zadaniem jest zabicie Sary Connor, zanim sprowadzi ona na świat syna, który później stanie się przywódcą ludzi w wojnie z maszynami. Jednak ludzie żyjący w przyszłości wysłali do teraźniejszości również człowieka, który będzie próbował uratować Sarę.

8.  Close Encounter of the Third Kind

 

8. Close Encounters of the Third Kind Filmy sci-fi

Jeden z najsłynniejszych filmów science fiction wszech czasów, wyreżyserowany przez Stevena Spielberga na podstawie własnego scenariusza. Zainspirowany tajemniczym, niewyjaśnionym zjawiskiem UFO, pomysłowo rozegrał fantastyczny film o spotkaniu z pozaziemską cywilizacją. Jednym z bohaterów opowieści jest zwykły Amerykanin, Roy Neary, który widzi na nocnym niebie tajemnicze światła. Podobne światła pojawiają się nad innymi obszarami kraju, a w innych miejscach w niewytłumaczalny sposób „ginie” prąd.

Filmy sci-fi . Na środku pustyni zostają odnalezione zaginione od 1945 roku bombowce. I nikt nie potrafi wyjaśnić, jak to się stało, że właśnie się tu znalazły. Jest tyle dziwnych tajemnic naraz. Budzą w ludziach zrozumiałe lęki i obawy, tak jak przyciągają ich swoją tajemniczą … Tym, co wyróżnia spektakularnie udany film Spielberga, są jego wizualia, mistrzowska praca reżysera i speców od efektów specjalnych, które wraz z doskonale wkomponowaną tajemnicą i poczuciem pewnego rodzaju cudowności przenikają całą fabułę. Nakręcenie projektu poprzedziły wymagające przygotowania, w których uczestniczył m.in. wybitny astronom, dyrektor badań UFO w Illinois, prof. Allen Hynek. Efekty specjalne autorstwa Douglasa Trumbulla. Film zdobył dwa Oscary: za zdjęcia (Vilmos Zsigmond) oraz specjalną statuetkę za montaż efektów dźwiękowych (Frank Warner). W postać Roya Neary’ego wcielił się Richard Dreyfuss (Opus Pana Hollanda). Jego żonę Ronnie gra Teri Garr (Dumb and Dumber). W rolę francuskiego profesora Claude’a Lacombe wcielił się znany reżyser François Truffaut.

7. Gwiezdne wojny

 

7.Gwiezdne wojny

Rycerze Jedi zostali wytępieni, a Imperium twardą ręką rządzi galaktyką. Mała grupa rebeliantów ośmiela się stawić opór i wykrada plany najpotężniejszej broni Imperium – Gwiazdy Śmierci. Najbardziej lojalny sługa Imperatora, Darth Vader, musi odnaleźć plany i ukrytą bazę rebeliantów. Wieści o księżniczce Leii i przywódcy rebeliantów docierają do prostego rolnika, Luke’a Skywalkera.  .podąża za swoim przeznaczeniem, ratuje księżniczkę i pomaga rebeliantom obalić Imperium wraz z takimi niezapomnianymi sojusznikami jak: Obi-Wan Kenobi, zarozumiały Han Solo, lojalny Chewbacca oraz droidy R2-D2 i C-3PO.

6. E.T. – Alien –  Filmy Sci-fi. 

 

6.E.T. - Alien

Obcy statek kosmiczny wylądował w pobliżu przedmieść Los Angeles. Dziwne postacie rozproszyły się, by zbierać okazy w okolicy, a tylko jedna z nich dotarła na skraj lasu. Zauroczona światłami wielkiego miasta, zapomniała o swojej misji. Dlatego nie zdążyła na czas wejść na pokład i utknęła na naszej planecie. Obcy znalazł schronienie w szopie najbliższego domu i to właśnie tutaj odkrył go dziesięcioletni Elliot i przedstawił rodzeństwu. Zaprzyjaźnili się, ale mały, którego dzieci zaczęły nazywać E.T., tęskni za domem i chce połączyć się ze „swoimi”. W tym czasie jego kryjówka została już odkryta i chory kosmita trafia w ręce naukowców. Z godziny na godzinę marnieje, aż urządzenie stwierdza swoją śmierć. Dopiero on daje znać Elliotowi, że tak nie jest i że udało mu się nawiązać kontakt z domem. Dzieciom udaje się uratować swojego przyjaciela z odległej planety.

5. Solaris – filmy sci-fi 

 

5. Solaris

Oparty na powieści Stanisława Lema film Solaris opowiada o psychologu, Christie Kelvinie, który zostaje wysłany na stację kosmiczną orbitującą wokół planety zwanej Solaris, którą pokrywa ocean. Science Fiction Movies .Jest tu, aby zbadać tajemniczą śmierć lekarza, a także problemy psychologiczne nękające astronautów, których liczba gwałtownie maleje. Na stacji Kelvin spotyka nie tylko resztę załogi wykazującą dziwne i odległe zachowania, ale także, ku swojemu zaskoczeniu, własną żonę Khari, która nie żyje od siedmiu lat. Wkrótce okazuje się, że Solaris jest przepełnione czymś, co wyzwala w astronautach stacji kosmicznej wyparte wspomnienia i obsesje, a Kelvin jest zmuszony do zakwestionowania własnego postrzegania rzeczywistości.

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

4. Intruz – filmy Sci-fi 

 

4.Intruz Filmy Sci-fi

W pierwszej odsłonie kultowej sagi sci-fi poznajemy Sigourney Weaver jako dzielną Ripley, która jako jedyna z załogi statku kosmicznego Nostromo pozostaje przy życiu w walce ze straszliwą istotą, której embrion trafił na pokład z wylęgarni na nieznanej planecie. Filmy sci-fi .

Pierwsza część jednej z najpopularniejszych sag w historii science fiction przedstawia amerykańską aktorkę Sigourney Weaver jako kobietę o stalowych nerwach, przeznaczoną do walki z niepokonaną istotą z kosmosu. Załoga kosmicznego statku transportowego Nostromo, zmierzająca z powrotem na Ziemię z misji handlowej, zostaje przedwcześnie wybudzona ze snu przez komputer pokładowy. Pasażerowie odkrywają, że statek odebrał jakiś odległy sygnał. Wkrótce lądują na pustynnej planecie, z której pochodził sygnał i odkrywają rozbity statek kosmiczny, w którym znajdują dziwną wylęgarnię z wieloma dużymi jajami. Podczas eksploracji jednej z nich nagle wykluwa się dziwne stworzenie, które przyczepia się do twarzy jednego z członków załogi. Wszelkie próby pozbycia się jej są daremne, dlatego ekspedycja łamiąca przepisy bezpieczeństwa wraca z tajemniczym stworzeniem na pokładzie statku. Znika po kilku godzinach, ale wtedy dzieje się coś strasznego. Podczas wspólnej kolacji z rozerwanej klatki piersiowej poszkodowanego mężczyzny wykluwa się obcy organizm i znika kto wie gdzie. Rozpoczyna się walka o przetrwanie, w której członkowie załogi są stopniowo eliminowani, a przeciwko obcemu najeźdźcy staje w końcu tylko sama Ripley.

3. Blade Runner

 

3.Blade Runner Filmy sci-fi

Wczesne 21. wieku, Tyrell osiągnął w badaniach nad robotami fazy Nexus. Jego produkty były niemal identyczne z ludźmi, nie różniły się nawet inteligencją. Ludzie wykorzystywali replikantów w niebezpiecznych wyprawach lub jako niewolników podczas kolonizacji innych planet. Po krwawej rebelii replikantów w jednej z obcych kolonii, roboty zostały zakazane na Ziemi pod karą śmierci. Nad egzekwowaniem tego rozporządzenia czuwały Siły Specjalne Blade Runnera, których zadaniem było odnajdywanie i niszczenie replikantów łamiących zakaz.

2. Metropolia

 

2.Metropolia Filmy Sci-Fi


Science Fiction Movies .W roku 2027 w mieście przyszłości wybuchają zamieszki pomiędzy niezadowolonymi robotnikami a bogatą klasą wyższą żyjącą na wysokich obrotach. Freder, syn włodarza miasta, poznaje z pierwszej ręki nieludzkie warunki, jakim poddawane jest miasto jego ojca i zakochuje się w Mary, która głosi robotnikom kazania o lepszym świecie. Czy miasto zginie jak mityczna wieża Babel, czy też dojdzie do pojednania?

Top 10 horrorów opartych na prawdziwych wydarzeniach

1.  2001: Odyseja kosmiczna

 

1. 2001: Odyseja kosmiczna Filmy sci-fi

Filozoficzna opera filmowa. Ewolucja i sens istnienia ludzkości w kilku epokach, podczas których człowiek zostaje skonfrontowany ze złowrogim i milczącym symbolem życia pozaziemskiego. Film science fiction, po którym filmowe science fiction już nigdy nie było takie samo, i równolegle napisana powieść science fiction o tym samym tytule, po której literatura science fiction zmieniła się na zawsze. Jeden z największych mitów historii filmu i wspólne arcydzieło dwóch postaci w swoich dziedzinach – reżysera Stanleya Kubricka i pisarza Arthura C. Clark. Niezrównana podróż poza granice ludzkiego doświadczenia, poza granice przestrzeni i czasu …

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button