Filmy i rozrywka

Filmy dla bystrzaków 10 ambitnych filmów

Filmy dla bystrzaków 10 ambitnych filmów . Filmy dla ludzi inteligentnych, których nie tylko nie rozumiesz , filmy dla ludzi z wysokim iq .

 

Niektórych filmów nie trzeba oglądać raz, by zrozumieć ich fabułę w całej okazałości – mimo że do opisania ich fabuły wystarczy jedno zdanie. Mają prostą fabułę, a jednak udaje im się utrzymać uwagę widza w napięciu przez cały czas.

Koherencja (2013) Filmy dla inteligentnych ludzi 

Koherencja


Czy słyszałeś o kocie Schrödingera? Schrödinger wymyślił tę teorię w 1935 roku, a paradoks opisuje możliwość istnienia kilku równoległych światów istniejących w czasie. Właśnie ta teoria stała się inspiracją dla filmu Coherence. W 1923 roku nad Finlandią przeleciała kometa, po której zaczęły się dziać dziwne wydarzenia.

Kobieta wezwała do domu policjantów i oświadczyła im, że mężczyzna przebywający w jej domu nie jest jej mężem. Gdy policja próbuje ją przekonać, że jest inaczej, kobieta przekonuje, że wczoraj zabiła męża. Przy stole siedzi obecnie ośmiu przyjaciół. Delektują się smaczną kolacją, gdy na niebie znów pojawia się kometa…

Pi (1998) Filmy dla inteligentnych ludzi 

pi


W filmie pojawia się wiele ciekawych wątków, takich jak religia, mistycyzm i pytania filozoficzne. Max jest genialnym matematykiem i myśląc o świecie, zastanawia się, czy mógłby zbudować maszynę do przewidywania cen giełdowych.

Ale to nie jest jego jedyny cel. Chce wszystko zrozumieć. Oczywiście taka osoba nie może pozostać niezauważona i zaczynają się nią interesować zarówno grube ryby z Wall Street, jak i członkowie żydowskiej sekty.

Source Code (2011) Filmy dla inteligentnych ludzi 

Source Code (2011)


W roli głównej świetny aktor Jake Gyllenhaal aka kapitan Colter Stevens przejmuje władzę w pociągu. Nie ma pojęcia gdzie jest, kim jest, co tam robi. Dopiero później zdaje sobie sprawę, że przeżywa ostatnie minuty życia innego człowieka. Spotykamy się z formą podróży w czasie, a misją Coltera jest dowiedzieć się, kto stoi za wybuchem pociągu. Czy mu się uda?

Fatal Touch (2004) Filmy dla inteligentnych ludzi 

fatalny dotyk


Istnieje teoria, która twierdzi, że trzepot skrzydeł motyla na jednym kontynencie może wywołać burzę na drugim końcu świata. Evan, w którego wcielił się Ashton Kutcher, cierpi na dręczące bóle głowy, po których trafia do przeszłości, a nawet ma możliwość jej zmiany. Wykorzystując nowo odkryte zdolności, łączy się z dawną miłością i naprawia swoje błędy. Jednak nawet najmniejsza zmiana ma nieodwracalne konsekwencje w przyszłości.

Paradoks czasu (2014)

Paradoks czasu (2014) Filmy dla inteligentnych


Po raz kolejny spotykamy się z motywem podróży w czasie. Aby złapać przestępcę, który ucieka w czasie, tajny agent będzie musiał zaangażować swoje młodsze ja z przeszłości. Przekonaj się sam, jak to wszystko wygląda.

Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

Opposite Colour (2013)

Kolor przeciwny (2013) Filmy dla inteligentnych


Ten pełen symboliki film opowiada o wszystkim, co jest poza kontrolą człowieka. Kris, który zostaje odurzony przez złodzieja nieznaną substancją, i Jeff, który również nie jest sobą, stają się bratnimi duszami. Szukają miejsca, do którego mogliby się wycofać, składając w całość kawałki swoich światów, które zostały rozbite na kawałki.

The Beginning (2010)

Incepcja (2010) Filmy dla inteligentnych
Nie mówcie, że nie widzieliście tego dzieła słynnego Christophera Nolana. W roli głównej wystąpił Leonardo DiCaprio. Dom Cobb jest złodziejem, ale nie kradnie pieniędzy ani biżuterii. Jeśli nie będziesz ostrożny, wykradnie z twojego umysłu marzenia, które kryją się w najtajniejszych zakamarkach twojej podświadomości.

2001: Odyseja kosmiczna (1968)

Odyseja kosmiczna Filmy dla inteligentnych


W realizację filmu zaangażowany był Kubrick, który jest również twórcą m.in. „A Clockwork Orange”. Zmusi Cię do filozofowania i zastanowienia się nad tym, co jest poza nami, poza przestrzenią i czasem, co kryje wszechświat lub jaki jest sens istnienia…

Wynalazek (2004) Filmy dla inteligentnych ludzi 

Inwencja (2004) Filmy dla inteligentnych


Dzieło opisuje historię dwóch przyjaciół, którym przez przypadek udaje się odbyć pewną formę podróży w czasie. Na początku chcą tylko zarobić trochę pieniędzy, ale ich własna chciwość staje się lepsza od nich i w końcu wszystko wymyka się spod kontroli. Wymyślili coś, co nabrało własnego życia. Oglądanie tego filmu jest jak układanie puzzli.

The Matrix (1999) Filmy dla inteligentnych ludzi 

Matrix (1999) Filmy dla inteligentnych

Nowe filmy 2021 – Top 7 nowych filmów 2021 r.

Filmy dla inteligentnych ludzi .Matrix to nie film, to legenda. Legenda, która zmieniła sposób postrzegania świata przez wielu ludzi. A co jeśli świat jest w rzeczywistości wirtualnej? Jaki jest cel i sens naszego istnienia? Swoją drogą, czy wiecie, że zielony kod w Matrixie to przepis na sushi?

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button