Filmy i rozrywka

Jaws online cz dubbing lub napisy 2022

Szczęki online cz dubbing to amerykański film sensacyjny z 2022 roku w reżyserii Stevena Spielberga, oparty na powieści Petera Benchleya z 1974 roku. Roy Scheider gra w nim szefa policji Martina Brody’ego, który z pomocą biologa morskiego (Richard Dreyfuss) i zawodowego łowcy rekinów (Robert Shaw) poluje na ludojada – żarłacza białego, który atakuje plażowiczów w kurorcie. Murray Hamilton gra burmistrza, a Lorraine Gary portretuje żonę Brody’ego. Za scenariusz odpowiadają Benchley, który napisał pierwsze szkice, oraz aktor i scenarzysta Carl Gottlieb, który przerobił scenariusz podczas zdjęć głównych.

 

Jaws online cz dubbing

 

Jaws online cz dubbing

 

Szczęki, które były kręcone głównie na Martha’s Vineyard w Massachusetts, były pierwszym dużym filmem, który został nakręcony na oceanie i dlatego miały problemy z produkcją, takie jak przekroczenie budżetu i nie trzymanie się harmonogramu. Ponieważ mechaniczne rekiny z działu sztuki często zawodziły, Spielberg zdecydował się głównie na wskazanie obecności rekina, używając złowieszczego i minimalistycznego tematu stworzonego przez kompozytora Johna Williamsa, aby zasugerować jego zbliżające się pojawienie. Spielberg i inni porównali to sugestywne podejście do reżysera Alfreda Hitchcocka. Premiera filmu przez Universal Pictures w ponad 450 kinach była wyjątkowo szerokim wydaniem jak na film dużego studia w tamtym czasie i towarzyszyła jej rozległa kampania marketingowa z dużym naciskiem na spoty telewizyjne i tie-in merchandise.

Film „Szczęki

 

Film

 

Szczęki były pierwowzorem letniego blockbustera, uważane za przełomowy moment w historii kina, zdobyły kilka nagród za muzykę i montaż. Był to najwyżej zarabiający film do czasu premiery Gwiezdnych Wojen w 1977 roku. Oba filmy miały kluczowe znaczenie dla ustanowienia współczesnego modelu biznesowego Hollywood, który szuka wysokich zysków kasowych z filmów akcji i przygodowych o prostej koncepcji. Jaws online cz dubbing wydany latem w tysiącach kin i mocno promowany. Po Szczękach powstały trzy sequele (bez udziału Spielberga czy Benchleya) i wiele kopiujących je thrillerów. W 2001 roku Biblioteka Kongresu wytypowała go do zachowania w amerykańskim National Film Registry jako „kulturowo, historycznie lub estetycznie znaczący”.

 

Obejrzyj film online

 

Obejrzyj film online

 

W plażowym miasteczku Amity Island w Nowej Anglii młoda kobieta, Chrissie Watkins, pływa nago w oceanie. Podczas dreptania po wodzie, niewidzialna siła atakuje ją i wciąga pod wodę. Następnego dnia jej szczątki zostają znalezione na brzegu. Wniosek lekarza, że przyczyną śmierci był atak rekina, skłania szefa policji Martina Brody’ego do zamknięcia plaż. Burmistrz Larry Vaughn namawia go do cofnięcia decyzji, bo obawia się, że letnia gospodarka miasta zostanie zdewastowana.

Koroner wstępnie zgadza się z teorią burmistrza, że Chrissie zginęła w wypadku na łodzi. Brody niechętnie przyjmuje ich wnioski, dopóki rekin nie zabija młodego chłopca, Alexa Kintnera, tuż przed zatłoczoną plażą. Za rekina zostaje wyznaczona nagroda, co wywołuje szał polowań amatorów, a miejscowy profesjonalny łowca rekinów Quint oferuje swoje usługi za 10 000 dolarów. Tymczasem oceanograf Matt Hooper bada szczątki Chrissie i potwierdza, że jej śmierć spowodował rekin – niezwykle duży rekin.

 

Jaws online cz dubbing

 

Jaws online cz dabing 3

 

Kiedy miejscowi rybacy łapią rekina tygrysiego, burmistrz ogłasza, że plaża jest bezpieczna. Pani Kintner, matka Alexa, konfrontuje się z Brody’m i obwinia go o śmierć syna.  Wyraża wątpliwość, czy za ataki odpowiada rekin tygrysi, a jego podejrzenia potwierdzają się, gdy po przeprowadzeniu autopsji w żołądku rekina nie zostają znalezione żadne ludzkie szczątki. A Hooper i Brody, przeszukując nocne wody w łodzi Hoopera, znajdują na wpół zatopioną łódź. Pod wodą usuwa z kadłuba łodzi ząb rekina wielkiego białego, ale po odkryciu częściowych zwłok miejscowego rybaka Bena Gardnera wyrzuca je ze strachu.

Vaughn odrzuca twierdzenia Brody’ego i Hoopera, że za śmierć odpowiedzialny był olbrzymi żarłacz biały i odmawia zamknięcia plaż, pozwalając jedynie na zwiększenie środków bezpieczeństwa. W czwarty weekend lipca plaże są pełne turystów. Po teen prank z fałszywym rekinem, prawdziwy rekin dostaje się do pobliskiej laguny, gdzie zabija łodzi i daje Brody najstarszy syn, Michael, szok. Następnie Brody przekonuje Vaughna, który czuje się winny, aby zatrudnił Quinta.

 

Film 2022

 

Film 2022

 

Quint, Brody i Hooper wyruszają na polowanie na rekiny na łodzi Quinta, Orce. Podczas gdy Brody układa wędkę, Quint czeka na okazję do zaczepienia rekina. Bez ostrzeżenia pojawia się za statkiem. Szczęki online cz dubbing. Quint, który szacuje jego długość na 25 stóp (7,6 m) i wagę na 3 tony (3,0 tony długie; 3,3 tony krótkie), harpunuje go do pływającej beczki, ale rekin wciąga beczkę pod wodę i znika. Darmowe pieniądze – 11 porad dotyczących darmowych pieniędzy.

 

Shark Online 2022

 

Shark Online 2022

 

O zmierzchu Quint i Hooper po pijanemu wymieniają się opowieściami o swoich różnych wpadkach, a Quint ujawnia, że przeżył atak na USS Indianapolis. Rekin powraca niespodziewanie, wbija się w kadłub i wyłącza napęd. Mężczyźni pracują całą noc naprawiając silnik. Rano Brody próbuje wezwać Straż Przybrzeżną, ale Quint, który ma obsesję na punkcie zabicia rekina bez niczyjej pomocy, zrywa walkie-talkie. Po długim pościgu Quint harpunuje rekina kolejną beczką. Lina jest przywiązana do knagi rufowej, ale rekin ciągnie łódź do tyłu, zalewając pokład i zalewając komorę silnika. Quint przygotowuje się do przecięcia liny, aby zapobiec wyrwaniu ramienia krzyżowego, ale kliny zatrzaskują się i beczki pozostają przymocowane do rekina. Quint kieruje się do brzegu, by ściągnąć rekina na płytszą wodę, ale przeciąża uszkodzony silnik i ten zawodzi. Wszystko na wesele.

 

Jaws online cz dubbing

 

Jaws online cz dabing 2

 

Gdy wieloryb zabójca powoli tonie, trio próbuje bardziej ryzykownego podejścia. Hooper wchodzi do wody w klatce odpornej na rekiny z zamiarem śmiertelnego wstrzyknięcia rekinowi strychniny za pomocą podskórnej igły. Rekin atakuje klatkę, powodując Hooper puścić harpun, który tonie i jest stracony. Podczas gdy rekin walczy w splątanych szczątkach klatki, Hooperowi udaje się uciec na dno morskie. Szczęki online cz dubbing.  Rekin uwalnia się i wskakuje na łódź, zjadając Quinta. Brody, uwięziony na tonącym statku, wpycha zbiornik ciśnieniowy do paszczy rekina i wspina się na krucze gniazdo. Quint strzela ze swojego karabinu do zbiornika i zabija rekina następującą po tym eksplozją. Hooper wyłania się i wiosłuje z powrotem do Amity Island z Brody, trzymając się pozostałych beczek.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button