Filmy i rozrywka

Nightmare Alley online cz dubbing lub napisy 2021

Nightmare Alley online cz dubbing lub napisy 2021  to amerykański film z gatunku neo-noir psychological thriller z 2021 roku w reżyserii Guillermo del Toro ze scenariusza del Toro i Kima Morgana, oparty na powieści o tym samym tytule autorstwa Williama Lindsaya Greshama z 1946 roku. W filmie, będącym koprodukcją Searchlight Pictures, TSG Entertainment i Double Dare You Productions, występują Bradley Cooper, Cate Blanchett, Toni Collette, Willem Dafoe, Richard Jenkins, Rooney Mara, Ron Perlman, Mary Steenburgen i David Strathairn.

 

Nightmare Alley online cz dubbing lub napisy 2021

 

Nightmare Alley online cz dubbing lub napisy 2021

 

Del Toro wyprodukował film wraz z J. Miles Dale i Cooper. Del Toro ogłosił projekt w grudniu 2017 roku, oznaczając swój pierwszy film od czasu The Shape of Water (2017). Autorem zdjęć został jego częsty współpracownik Dan Laustsen, a Nathan Johnson zastąpił Alexandre’a Desplata w roli kompozytora. Zdjęcia główne rozpoczęły się w styczniu 2020 roku w Toronto, Ontario, ale zawinęły się w marcu 2020 roku.

 

Premiera Alei Koszmarów odbyła się na 1. 2021 grudnia w Alice Tully Hall w Nowym Jorku, a do kin w Stanach Zjednoczonych trafia 17. Grudzień 2021 został wydany przez Walt Disney Motion Pictures. Ponadto, od 14. 2022 stycznia w wybranych miastach zostanie pokazana czarno-biała wersja z podtytułem Vision in Darkness and Light. Film otrzymał ogólnie pozytywne recenzje krytyków i zarobił na całym świecie 9,5 mln dolarów przy budżecie produkcji wynoszącym 60 mln dolarów.

 

Zaułek koszmarów online za darmo

 

Zaułek koszmarów online za darmo

 

W 1939 roku Stanton „Stan” Carlisle podpala swój dom na Środkowym Zachodzie po włożeniu ciała do dziury w podłodze i podejmuje pracę jako kołodziej. Kiedy maniak z obwoźnego wesołego miasteczka zapada na zdrowiu, właściciel Clem prosi Stana o pomoc w pozbyciu się mężczyzny. Stan jest zaniepokojony tym, jak jakikolwiek człowiek może zniżyć się do poziomu zachowywania się jak dziwak, żyjąc w klatce w nędzy i odgryzając głowy żywym kurczakom, aby udobruchać tłum. Clem wyjaśnia, że wyszukuje alkoholików lub narkomanów, którymi często są mężczyźni z niełatwą przeszłością, i zwabia ich obietnicami tymczasowej pracy, podając im alkohol i opium. Wykorzystuje ich uzależnienie do fizycznego i psychicznego znęcania się nad nimi, aż zejdą do szaleństwa i deprawacji, tworząc maniaków dla swojego karnawału. Clem pokazuje Stanowi, gdzie przechowuje bimber, który warzy, by kontrolować karnawały, i ostrzega go, by nie pomylił go z alkoholem drzewnym do marynowania okazów medycznych, który przechowuje w pobliżu.

 

Film 2021 Aleja koszmarów

 

Film 2021 Aleja koszmarów

 

Stan współpracuje z aktorką medium „Madame Zeena” i jej mężem alkoholikiem Pete’em. Zeena i Pete używają zimnego czytania i pomysłowego systemu zakodowanego języka, aby sprawić wrażenie, że ma ona niezwykłe zdolności parapsychiczne, których Pete zaczyna uczyć Stana. On i Zeena ostrzegają Stana, aby nie wykorzystywał tych zdolności do dalszego prowadzenia gości, gdy chodzi o zmarłych, co nazywają „pokazem duchów”; zawsze po tym informują klientów, że pokaz jest hoaxem; w przeciwnym razie coś się ludziom stanie. Tymczasem Stan bierze sympatię do kolegi karnawałowego Molly i podchodzi do niej z pomysłem dwuosobowego aktu poza karnawałem.

 

Aktorzy występujący w filmie

 

Aktorzy występujący w filmie

 

Pewnej nocy Stan, prawdopodobnie przez pomyłkę, podaje Pete’owi niewłaściwą butelkę i staruszek umiera od spożycia alkoholu drzewnego. W następstwie Stan przysięga Molly miłość i powtarza swój plan. Ona się zgadza i opuszczają wesołe miasteczko. Dwa lata później Stan z powodzeniem przekształcił się w „Wielkiego Stantona”, wróżbitę dla zamożnej miejskiej elity Nowego Jorku, z Molly jako asystentką, wykorzystując techniki Zeeny i Pete’a. W trakcie pokazu ich występ przerywa psycholog dr Lilith Ritter, która próbuje odkryć ich system kodów. Chłodna lektura Stana pozwoli mu prześcignąć Rittera, zachowując bezpieczeństwo ich występu, jednocześnie publicznie ją upokarzając. Później zgłasza się do niego zamożny sędzia Kimball, który wynajął Rittera do przetestowania Stana. Jest teraz przekonany o zdolnościach Stana i oferuje mu dobrą zapłatę, jeśli ten pozwoli jemu i jego żonie porozumieć się z ich zmarłym synem. Mimo sprzeciwu Molly wobec „upiornego show”, Stan zgadza się.

 

Nightmare Alley online sk dabing

 

Nightmare Alley online sk dabing

 

Ritter zaprasza Stana do swojego biura. Wie, że jest oszustem, a jednak intrygują ją jego zdolności manipulacyjne. Poprzez nagrywane spotkania z klientami zbierała poufne informacje o różnych członkach nowojorskiej elity społecznej. Odkrywa, że są bratnimi duszami, więc on i Stan zaczynają romans i spiskują razem, aby manipulować Kimball, z Ritter potajemnie dostarczając mu prywatnych informacji do dalszej szarady. Rozpoczyna również sesje terapeutyczne ze Stanem, który ujawnia swoje poczucie winy z powodu śmierci Pete’a i nienawiść do ojca alkoholika, którego zabił w ich domu przed dołączeniem do karnawału.

 

Ciekawostki dotyczące filmu

 

Kimball przedstawia Stanowi potężnego i złowrogiego Ezrę Grindle’a, którego kochanka Dory zmarła w wyniku wymuszonej aborcji. Mimo ostrzeżeń Rittera, że Grindle jest niebezpieczny, Stan zaczyna oszukiwać Grindle’a i zaczyna pić. Ritter przekazuje Stanowi informacje, które ma wykorzystać przeciwko Grindle’owi w zemście za jego wcześniejszy atak na nią. Pokazuje Stanowi bliznę na piersi i brzuchu, którą dostała od Grindle’a. Molly staje się coraz bardziej niewygodna i kiedy dowiaduje się o romansie z Ritterem, odchodzi od Stana. Błaga ją, by została, ale ona odmawia, zgadzając się jedynie pomóc mu po raz ostatni. Ona wciela się w Dory dla końcowego aktu Stana: wyczarowanie Dory na odległość dla Grindle.

Traci jednak kontrolę nad Grindlem, który z powodu poczucia winy za Dory ujawnia, że jest gwałcicielem, który wykorzystał wiele kobiet, a następnie przytula Molly, zanim ta zdąży odejść. Nieznany Stanowi poplecznik Grindle’a, Anderson, słyszy audycję radiową informującą, że sędzia Kimball i jego żona zostali znalezieni martwi w wyniku morderstwa-samobójstwa – z powodu obietnic Stana złożonych żonie, że po jego śmierci spotka się z ich zmarłym synem, zabiła ona męża, a potem siebie. Wiedząc, że Stan został polecony Grindle’owi przez sędziego, idzie sprawdzić, co się między nimi dzieje. Filmy o kosmitach : Top 10 filmów

 

Aleja koszmarów 

 

Kiedy Grindle odkrywa, że „Dory” jest fałszywy, staje się wściekły i ślubuje zniszczyć Stan. Stan bije go na śmierć, a następnie zabija Andersona podczas ucieczki. Kiedy zaczyna rozbijać ich samochód, by sprawić wrażenie, że został skradziony, Molly opuszcza Stana na dobre. Stan idzie do Rittera po pomoc, ale odkrywa, że ona cały czas go oszukiwała i ujawnia, że chciała się zemścić za to, co się stało podczas ich pierwszego spotkania. Wyraża rozczarowanie, gdy uświadamia sobie, że był niczym więcej niż zwykłym przestępcą próbującym zdobyć pieniądze. Ritter kontaktuje się z policją i grozi, że jeśli spróbują ją w to wplątać, użyje taśm z ich sesji jako dowodu, że jest zaburzona psychicznie. Ritter strzela Stanowi w ucho, a ten próbuje udusić Rittera, ale ucieka, gdy przyjeżdża policja. Piwo na włosy.

 

Nightmare Alley online cz dabing 

 

Poszukiwany, ranny i nie mający dokąd pójść Stan ukrywa się w pociągu i wędruje przez lata jako włóczęga, który popada w alkoholizm. U kresu sił próbuje zdobyć pracę jako mentalista w innym karnawale. Właściciel odmawia mu, ale w ostatniej chwili proponuje mu drinka i tymczasową pracę jako nowy dziwak. W końcu złamany Stan zgadza się, mówiąc: „Panie, po to się urodziłem”.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button