Filmy i rozrywka

Top 10 filmów dla osób po kwarantannie

Sytuacja z Covidem jest zła , liczba osób z tą chorobą rośnie i tak samo rośnie liczba osób, które muszą siedzieć w domu .Przygotowaliśmy listę filmów, które są tak dobre, że można przez nie siedzieć i utrzymują zainteresowanie . Sprawdź 10 najlepszych filmów dla osób po kwarantannie .

10. Władca Pierścieni

 

10. Władca Pierścieni

 

Władca Pierścieni to trylogia filmowa wyreżyserowana przez Petera Jacksona. Scenariusz powstał na podstawie trylogii książkowej Władca Pierścieni autorstwa J. R. R. Tolkien. Składa się on z trzech filmów Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (2001), Władca Pierścieni: Dwie Wieże (2002) i Władca Pierścieni: Powrót Króla (2003). Początkowo ekipa skupiona wokół Petera Jacksona przewidywała, że powstaną dwa filmy, ponieważ obawiała się, że żadna firma nie podejmie ryzyka zainwestowania w trzy tak trudne i drogie filmy. Ale New Line Cinema, jedyna firma, która była skłonna zainwestować w filmy, zdecydowała, że będą trzy filmy, ponieważ są trzy książki.

 

9. Uzdrowiciel / Ranhojic (Przygodowy / Dramatyczny / Historyczny )

 

Uzdrowiciel Ranhojic

 

Ranhojic odbywa się w 11. wieku, cała starożytna wiedza o medycynie zostaje w Europie zapomniana, panują ciemne wieki. Jedyną opiekę medyczną zapewniają wędrowni wędrowcy zajmujący się leczeniem ran. Młody Rob Cole ma bardzo wyjątkową zdolność: potrafi wyczuć, kiedy ktoś ma umrzeć. Po śmierci obojga rodziców Rob zostaje przygarnięty przez jednego z wędrujących ranczerów i podczas ich wspólnych podróży Rob staje się jego uczniem. Głód wiedzy i chęć dowiedzenia się jak najwięcej o ludzkim ciele i jego leczeniu ostatecznie prowadzi Roba z małej angielskiej wioski przez Konstantynopol do dalekiej Persji. Próbują dostać się do szkoły medycznej słynnego uczonego Awicenny i dlatego muszą ukrywać swoje chrześcijaństwo. Raz po raz młody Rob Cole ryzykuje niemal wszystko, byle tylko ugasić swoje pragnienie wiedzy i stać się prawdziwym uzdrowicielem. Jeśli nie widziałeś tego filmu koniecznie go obejrzyj, zainteresuje każdego.

 

8) Daleko od ludzi ( dramat / wojenny / western )

 

Z dala od ludzi.

 

Algieria 1954. W środku burzliwego i gwałtownego czasu, dziwna para mężczyzn pokonuje drogę przez góry Atlas: wieśniak, Mohamed (Reda Kateb), oskarżony o morderstwo, i nauczyciel europejskiego pochodzenia, Daru (Viggo Mortensen), który został wybrany do eskortowania go do sądu. Ścigają ich jeźdźcy, którzy pragną natychmiastowej kary dla Mahometa. Obaj mężczyźni muszą stawić czoła kulom, szalejącej wojnie, zimie i innym niebezpieczeństwom, by wywalczyć sobie wolność.

 

7. Doktor Sen ( Horror / Thriller )

 

Doktor Sen

 

Film zdecydowanie należy do listy najlepszych filmów dla osób przebywających na kwarantannie.Film nawiązuje do fabuły filmu The Shining (Stanley Kubrick) opisując straszne wydarzenia, które miały miejsce 40 lat temu w hotelu Overlook. Teraz dorosły, Dan Torrance (Ewan McGregor) walczy o pogodzenie się z przerażającym doświadczeniem w hotelu i odnalezienie spokoju ducha. Ale wszystko zmienia się w momencie, gdy poznaje Abrę, dzielną młodą dziewczynę obdarzoną niezwykłymi zdolnościami pozazmysłowymi znanymi jako „oświecenie”.

 

Abra instynktownie wyczuwa, że Dan ma takie same tajemnicze talenty jak ona i zwraca się do niego z rozpaczliwym błaganiem o pomoc. Bezwzględna Rose i jej wyznawcy czerpią bowiem energię z „oświecania” innych niewinnych dzieci i są zdecydowani zrobić wszystko, by osiągnąć swoją nieśmiertelność. Para łączy siły i angażuje Rose w bezlitosną walkę na śmierć i życie.

 

6. Nagi wśród wilków ( historyczny / wojenny / dramat )

 

Naked Among Wolves filmy dla osób po kwarantannie

 

Hans Pippig w kwietniu 1943 roku trafia do obozu koncentracyjnego w Buchenwaldzie za szerzenie propagandy bolszewickiej. W ciągu kolejnych lat staje się członkiem komórki obozowej, która planuje zbrojny zamach stanu w chwili, gdy Niemcy oczyszczą obóz z nadciągającego frontu zachodniego. Wiosną 1945 roku jednym z wielu transportów przybywa do obozu młody chłopak, przemycony w walizce przez przyjaciela ojca. Pippig przypadkowo odkrywa chłopca i postanawia z pomocą kolegów z magazynu odzieży więźniów i skonfiskowanych rzeczy ukryć go w obozie i uratować od pewnej śmierci …

Film, wyprodukowany przez UFA Fiction, jest drugą adaptacją powieści Bruno Apitza z 1958 roku o tym samym tytule. Autor, sam komunista, który spędził osiem lat w obozie koncentracyjnym w Buchenwaldzie, opowiada w książce fikcyjną historię, ale oparł ją na prawdziwych wydarzeniach, a poszczególne postacie (choć zmienił ich nazwiska) oparł na ludziach, których spotkał w obozie. Nie inaczej jest z postacią małego chłopca, która oparta jest na historii Stefana Jerzego Zweiga, o którym Apitz słyszał, ale którego sam nigdy nie spotkał. Zweig, znany dziś jako dziecko Buchenwaldu, wszedł do obozu jako trzylatek w 1944 roku wraz z ojcem i z pomocą funkcjonariuszy więziennych przetrwał do wyzwolenia.

 

5. Do przodu, do tyłu tylko krok! (Krótki / Komedia / Sci-Fi) 

 

Bestian Kupredu

 

Lord Edmund Beast (Rowan Atkinson) i Baldrick (Tony Robinson) testują swój wehikuł czasu. Zapuszczają się w przeszłość po kilka pamiątek i w końcu udaje im się ją zmienić. Znajdą się na przykład. W lesie Sherwood, gdzie spotykają Robin Hooda lub w bitwie pod Waterloo.

 

4. Sekret Smoczej Pieczęci

 

 

Sekrety smoczej pieczęci filmy dla osób objętych kwarantanną

 

Niesamowite historie, magia, świetna obsada ( Arnold Schwarzenegger, Jackie Chan) . Angielski kartograf otrzymuje zlecenie od cara – namalowanie mapy dalekiego wschodu Rosji. Podczas długiej podróży pełnej niesamowitych przeżyć, udaje mu się dotrzeć aż do Chin. Podczas swojej podróży spotyka mistrzów sztuk walki, chińskie księżniczki, Smoczego Króla i odkrywa tajemnice Smoczej Pieczęci.

 

3. Nowa twarz Vladára / No King Like a King

 

Nie ma takiego króla jak król filmów dla ludzi w kwarantannie.

 

Pełnometrażowy film animowany Nie ma jak król opowiada ekscytującą przygodę zakorzenioną w starożytnych opowieściach o czarach. Młody rozpieszczony król Kuzco musi zostać wyleczony ze swojego egoizmu. Zostaje przemieniony w lamę i dzięki jej oczom widzi świat w zupełnie nowej perspektywie. W zwierzęcej postaci przeżywa wiele przygód, spotyka ludzi zarówno dobrych, jak i złych i uczy się rozumieć wartości życia.

 

W podstępnych sytuacjach pomaga mu dobroduszny chłop Pacha. Wzajemne relacje tych dwóch zupełnie przeciwnych charakterów są źródłem dowcipnego humoru. Kwartet głównych bohaterów uzupełniają wiedźma Isma i jej prawa ręka Kronk. Twórcy znaleźli inspirację w starożytnej kulturze Inków i południowoamerykańskich krajobrazach, choć wyobrazili je sobie z mocno stylizowanym przerysowaniem.

 

2. Czysta dusza

 

Filmy o czystej duszy dla ludzi w kwarantannie

 

Film inspirowany autentyczną historią życia Johna Forbesa Nasha Jr, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. W 1947 roku John został przyjęty na prominentny Uniwersytet Princeton z opinią absolutnie nadzwyczajnie utalentowanego matematyka. Nie inaczej niż jego rówieśnicy. Nie uczestniczy w ich rozrywkach, żyje we własnym zamkniętym świecie, nie chodzi nawet na wykłady. Jest dosłownie opętany chęcią odkrycia „oryginalnego pomysłu”.

 

Znajduje ją i opuszcza uniwersytet jako naukowiec, który dzięki swojej matematycznej teorii dosłownie wywrócił do góry nogami ekonomiczne tezy, które przez ostatnie sto lat uważano za niezmienne. Dostaje świetną posadę, żeni się, zakłada rodzinę… Pewnego dnia jednak nawet jego żona Alicja musi przyznać, że to, co John do tej pory uważał za dziwactwo, jest poważną chorobą psychiczną. Leczenie jest trudne i długotrwałe, ponieważ pacjent odmawia przyjęcia do wiadomości faktu, że jest poważnie chory. W ten sposób chce wrócić do świata nauki, gdzie miałby ważne miejsce, a wszyscy bliscy chętnie by mu pomagali. Dopiero gdy przekona się do siebie i zdobędzie siebie, może wystąpić o zaszczyty najwyższej …

 

1. Waleczne serce

 

 

Filmy z serii Braveheart dla osób przebywających na kwarantannie

 

Film jest inspirowany prawdziwą postacią historyczną
William Wallace
który w XIII wieku stanął na czele oporu przeciwko królowi Anglii Edwardowi I. William potajemnie się ożenił, aby jego żona Murron [márne] nie miała pierwszej nocy z królem. Pewnego dnia jednak angielscy żołnierze próbują ją zgwałcić, a kiedy William staje w jej obronie, zostaje uznany za wyrzutka, a Murron zostaje stracony. Wallace prowadzi opór przeciwko angielskim władcom i zyskuje sojusznika w księżniczce Izabeli, która pomaga mu uniknąć większości pułapek króla. Ostatecznie jednak Wallace zostaje pojmany na skutek zdrady własnych wojsk. Oto nasza lista najlepszych filmów dla osób po kwarantannie.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button