Filmy i rozrywka

Judasz i Czarny Mesjasz film online cz free

Judasz i Czarny Mesjasz film online cz za darmo. Judas and the Black Messiah to amerykański film biograficzno-dramatyczny z 2021 roku opowiadający o zdradzie Freda Hamptona (w tej roli Daniel Kaluuya). Przewodniczący rozdziału Illinois Partii Czarnych Panter w Chicago pod koniec lat 60. lat. Z rąk Williama O’Neala ( w tej roli Lakeith Stanfield), informatora FBI. W rolach głównych występują również Jesse Plemons, Dominique Fishback, Ashton Sanders.  Darrell Britt-Gibson, Lil Rel Howery, Algee Smith, Dominique Thorne czy Martin Sheen. Reżyserem i producentem filmu jest Shaka King, który napisał scenariusz wraz z Willem Bersonem, oparty na historii pary Kenny’ego i Keitha Lucasów.

 

Oglądaj online

 

Judasz i Czarny Mesjasz online cz.

 

Prace nad biografią Freda Hamptona trwały od kilku lat. Zarówno bracia Lucas, jak i Will Berson piszą i kupują scenariusze indywidualnie od 2014 roku. Wersja Bersona prawie powstała z F. Gary Grayem w roli reżysera, ale kiedy splajtowała. King został zatrudniony do prowadzenia projektu. Obsada dołączyła w 2019 roku z błogosławieństwem rodziny Hampton, a filmowanie odbywało się w Ohio.

 

Judasz i Czarny Mesjasz film online cz 

 

pełny film cz dubbing

 

Judas and the Black Messiah miał premierę na Sundance Film Festival 2021 1. lutego 2021 roku i wydany w USA przez Warner Bros. Zdjęcia 12. lutego, jednocześnie w kinach i cyfrowo na HBO Max. Film spotkał się z uznaniem krytyków, którzy chwalili reżyserię Kinga, występy (zwłaszcza Kaluuya i Stanfield) oraz aktualną tematykę. Judasz i Czarny Mesjasz film online cz za darmo. Film otrzymał sześć nominacji do Oscara za 93. Oscary, w tym za najlepszy film i najlepszego aktora drugoplanowego dla Stanfielda, a także zdobył nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego dla Kaluuya i najlepszą piosenkę oryginalną (Fight for You). Za swój występ Kaluuya zdobył również nagrodę dla najlepszego męskiego aktora w roli drugoplanowej na Złotych Globach, Critics’ Choice Awards, Screen Actors Guild Awards i BAFTA Awards.

 

 film 2021 online cz free

W końcu lat 60. lat, 17-letni drobny przestępca William „Bill” O’Neal został aresztowany w Chicago po tym, jak próbował porwać samochód podając się za oficera federalnego. Podchodzi do niego agent specjalny FBI Roy Mitchell. Która oferuje wycofanie zarzutów O’Neala, jeśli będzie pracował pod przykrywką dla biura. Zadaniem O’Neala jest infiltracja rozdziału Illinois Partii Czarnych Panter (BPP) i jej lidera Freda Hamptona.

 

Judasz i Czarny Mesjasz film 2021 r.

 

O’Neal zaczyna zbliżać się do Hampton, pracując nad zawarciem sojuszy z konkurencyjnymi gangami i grupami milicyjnymi oraz rozszerzając zasięg społeczności poprzez program BPP „Free Breakfast for Kids”. Przekonujące zdolności oratorskie Hamptona pomogą w końcu stworzyć wielonarodową Tęczową Koalicję. Hampton zakochuje się również w Deborah Johnson, członkini BPP. O’Neal zaczyna przekazywać informacje Mitchellowi, który z kolei zwraca mu pieniądze. Kiedy zbiegły członek partii George Sams ukrywa się w lokalnym biurze BPP, O’Neal dowiaduje się od Mitchella, że Sams jest informatorem, którego obecność w biurach BPP pozwala urzędowi uzyskać nakaz przeszukania. Łysienie i jak się z nim zmierzyć , Wypadanie włosów u mężczyzn.

 

Judasz i Czarny Mesjasz film online cz free

 

 Black Messiah film 2021

 

Po tym jak Hampton zostaje aresztowany i uwięziony za rzekomą kradzież batoników lodowych o wartości 71 dolarów, O’Neal zaczyna piąć się po szczeblach kariery i awansuje na kapitana ochrony. Kiedy w biurze kapituły dochodzi do strzelaniny między policją chicagowską a BPP. Judasz i Czarny Mesjasz film online cz za darmo. Okrada O’Neala, gdy biuro jest bombardowane przez policję. Następnie O’Neal próbuje przestać być informatorem, ale Mitchell go strofuje.

 

Judasz

 

Trzy miesiące później Hampton zostaje zwolniony z więzienia, jednocześnie odwołując się od zarzutów. I ponownie spotyka Deborę, która obecnie jest w ciąży z jego dzieckiem. Członek BPP Jimmy Palmer, który trafił do szpitala po postrzeleniu przez policjanta. Zostaje zabity podczas transportu do innego szpitala. Rozwścieczony na wieść o śmierci Jimmy’ego członek Jake Winters zaangażował się w strzelaninę z policją, zabijając wcześniej kilku funkcjonariuszy. Jak on sam został postrzelony. Filmy o walkach – Top 10 filmów o walkach na świecie.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button