Filmy i rozrywka

Filmy romantyczne Top 10 filmów romantycznych

Filmy romantyczne Top 10 filmów romantycznych . Najlepsze filmy romantyczne, które można obejrzeć we dwoje . Filmy o miłości , związku, wspólnym życiu.

Każdy kocha romantyczny film, prawda? Oto 10 najbardziej romantycznych filmów wszech czasów. Daj nam znać co myślisz w komentarzach poniżej.

 

10.  Jules i Jim – Filmy romantyczne

 

10. Jules i Jim

Czuła historia miłosna, której bohaterami są dwaj przyjaciele, którzy zakochują się w tej samej kobiecie. Bez ciężkich analiz psychologicznych, z typowo francuskim esprit, utwór omawia kwestię przyjaźni, miłości i problem, jak kobieta może kochać dwóch mężczyzn związanych więzami przyjaźni i odwrotnie. Filmy romantyczne . Film, którego akcja rozgrywa się w czasie I wojny światowej, charakteryzuje się impresjonistyczną, pointylistyczną atmosferą i lirycznym urokiem szerokoekranowych ujęć zewnętrznych. W oryginalnej reżyserii uzupełniają ją potem znakomite kreacje aktorskie.

9) Pokój z widokiem

 

9.Pokój z widokiem

Romantic Films .Pierwsze spotkanie reżysera i producenta Jamesa Ivory’ego z literacką spuścizną E. M. Forster przyniósł sukces w postaci tego filmu . Kluczową rolę odgrywa formuła podróży epokowej, która sprowadzała turystów do Włoch od połowy XIX wieku, podążających śladami cyganerii i arystokratów. Do stereotypów kulturowych w obrębie tradycji literackiej (a później filmowej) należy fakt, że nie tyle spotykają tam Włochów, co własnych rodaków. Ich relacje i doświadczenia są jednak na nowo kształtowane przez liberalne środowisko, które pozwala „obcym w obcym kraju” zrzucić ograniczającą skorupę wiktoriańskich uprzedzeń. Tak jest również w przypadku Lucy Honeychurch, młodej Angielki, która wraz ze swoją towarzyszką Charlotte przybywa do Florencji na początku XX wieku. W niewielkim pensjonacie para turystów poznaje dziwny na pierwszy rzut oka duet – swobodnego młodzieńca George’a i jego ojca. Pojawia się więc pytanie, czy Lucy, po intensywnym „włoskim doświadczeniu” zapośredniczonym przez amoralnego George’a, będzie w stanie wrócić do własnego życia, w którym uczestniczy również akualny narzeczony, Cecil.

8. Wieczny świt niepokalanego umysłu

 

8.Wieczny świt niepokalanego umysłu

Życie samotnego i nieśmiałego Joela zmienia się diametralnie, gdy poznaje ekscentryczną i pełną temperamentu Clementine. Jest ekscentryczna w każdym calu i coraz częściej z powodzeniem wyzywa Joela na szalone akrobacje, ale jest też niezrównoważona i wybuchowa i pewnego dnia postanawia pozbyć się Joela i zacząć od nowa. W eksperymentalnej klinice poddaje się wymazaniu pamięci, a ponieważ eksperyment kończy się sukcesem, przytłoczony Joel postanawia zrobić to samo. Ale nie ma szczęścia, tym razem zabieg wymyka się z rąk lekarza, a dzieła zniszczenia dopełnia jego asystent, który zamiast uważnie monitorować aktywność mózgu klienta daje się uwieść dzikim erotycznym zabawom. Reżyser jest mistrzem w zrywaniu ciągłości przestrzenno-czasowej i zastępowaniu jej asocjacyjnym łączeniem fragmentów, które pochodzą z różnych warstw pamięci, a tutaj ta zasada zostaje zastosowana do rekonstrukcji całego związku centralnej pary. Rozwija się wstecz, do niektórych doświadczeń film wraca wielokrotnie, wiele zniekształca w zależności od emocji Joela.

Top 10 horrorów opartych na prawdziwych wydarzeniach

7. Hana i jej siostry – filmy romantyczne

 

7.Hannah i jej siostry Filmy romantyczne


Miłosne wzloty i upadki w rodzinnym splocie trzech sióstr na Manhattanie w Nowym Jorku.Filmy romantyczne.
W Hannah i jej siostrach reżyser Allen po raz kolejny zgłębił swoje ulubione tematy uwodzenia, braku miłości, miłości do miasta, filmu jako balsamu i strachu przed śmiercią – tematy, które eksplorował już wcześniej m.in. w Annie Hall i Manhattanie. Tym samym odniósł największy natychmiastowy sukces – zarówno komercyjny, jak i w kręgach artystycznych – od czasu premiery Annie Hall. Sam Woody, który w pracy nad swoimi projektami unika wszelkiej ingerencji z zewnątrz, nie był zaskoczony, gdy dowiedział się, że tym razem trafił w dziesiątkę zarówno w oczach krytyków, jak i widzów: „Kiedy robisz udany film, zaczynasz zadawać sobie pytanie, co zrobiłem źle? Musiałem stworzyć coś, co jest albo wygodne, albo potwierdza uprzedzenia klasy średniej, albo jest zbyt powierzchowne lub zbyt wrażliwe. „

6. Apartament – Filmy romantyczne

 

6.Apartament Filmy romantyczne

Urzędnik Bud Baxter (Jack Lemmon) sprytnie wypożycza swoje mieszkanie przełożonym na romantyczne schadzki. Kłopoty pojawiają się, gdy Bud zakochuje się w dziewczynie, która jednocześnie umawia się z jednym z jego szefów w jego mieszkaniu … Film zdobył pięć Oscarów

Filmy romantyczne . Bud Baxter (Jack Lemmon) jest urzędnikiem w dużej firmie ubezpieczeniowej. Jakiś czas temu nie udało mu się odrzucić prośby jednego z kolegów o użyczenie mieszkania i to był duży błąd. Zgłaszali się inni koledzy i Baxterowi trudno było, po przyznaniu już jednego, odrzucić ich prośby. Sytuacja zaszła tak daleko, że koledzy przyprowadzają tu swoje kochanki, na przykład tylko na godzinę lub dwie, zgodnie z harmonogramem w kalendarzu, a Baxter, w międzyczasie marznąc w parku, zyskuje wśród sąsiadów opinię wielkiego rozpustnika, którego hałasy dochodzą z jego mieszkania. Trzeba przyznać, że Baxter jest wynagradzany za swoje usługi i szybko pnie się po szczeblach kariery. Pewnego dnia podchodzi do niego sam dyrektor firmy ubezpieczeniowej z prośbą o wynajęcie mieszkania. Baxter spełnia warunki, ale potem odkrywa, że kochanką szefa jest panna KUBELIK (Shirley McLane), w której od dawna jest zakochany. A potem postanawia położyć kres dotychczasowej praktyce, nie bacząc na konsekwencje.

5. Stworzony do miłości

 

5.Made for Love Romantic Movies


Akcja filmu rozgrywa się w latach sześćdziesiątych, kiedy to do mieszkania w Hongkongu wprowadzają się niezależnie od siebie dwie pary małżeńskie: dziennikarz, Chow, i jego żona oraz piękna sekretarka, Li-zhen, i jej mąż. Ich odpowiednicy spędzają dużo czasu w drodze, więc Chow i Li-zhen wspólnie skracają sobie samotne wieczory. Do czasu, gdy pojawiają się podejrzenia o pozamałżeńską działalność ich partnerów.Filmy romantyczne.

4. Na koniec z oddechem

 

4.Na koniec z oddechem Romantyczne filmy

Niestrudzony buntownik i eksperymentator Jean-Luc Godard, z pomocą swojego nadwornego kamerzysty Raoula Coutarda, wysyła wschodzącą gwiazdę Belmondo na fatalny bieg sztafetowy ulicami Paryża. Prosta historia kradzieży samochodu, późniejszego morderstwa i ucieczki zaskakuje wyrafinowaniem i bezpośredniością narracji oraz fragmentarycznością. Filmy romantyczne . Niemalże karkołomne tempo opowieści o atrakcyjnej buntowniczce, uroczej i przypadkowej zabójczyni w biegu, stanowi zemstę młodego pokolenia filmowców na wąskim społeczeństwie.

3. Przed świtem – filmy romantyczne

 

3.Przed świtem filmy romantyczne

Namiętny i inteligentny romans między francuską studentką i młodym Amerykaninem, którzy spotykają się w szybkim pociągu z Budapesztu do Wiednia. Czeka ich niezwykłe czternaście godzin nieplanowanej wyprawy przez Wiedeń …

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

2. Casablanca

 

2.Casablanca Filmy romantyczne

Amerykanin Rick Blaine prowadzi nocny klub w Casablance podczas II wojny światowej. Przychodzi tu każdy, kto potrzebuje na przykład fałszywego paszportu lub chce trochę pograć. Pewnego dnia u Ricka zjawia się Victor Laszlo, antyfaszystowski bojownik (choć o węgierskim nazwisku, według scenariusza człowiek czeskiego pochodzenia) wraz z żoną Ilsą. Chcą jak najszybciej dostać wizę i uciec przed gestapo do USA. Rick rozpoznaje jednak w żonie Lazslo swoją byłą dziewczynę. Wkrótce para łączy się ponownie i planuje wspólną ucieczkę …

1. Puto najsilniejszy

 

1.Najmocniejsze filmy romantyczne Puto

Filmy romantyczne . Powieść Johna Galsworthy’ego znacznie różni się od innych jego dzieł. Nie skupia się tylko na krytyce zła społecznego. Dwuczęściowa telewizyjna adaptacja klasycznej powieści Johna Galshworthy’ego to portret ofiarnej miłości ojca, który jest nieustającym wsparciem dla swojej dorosłej córki w życiowych perypetiach.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button