Filmy i rozrywka

Filmy o walkach – 10 najlepszych filmów o walkach na świecie

Filmy walki są pełne napięcia, przygody i przede wszystkim walki. Filmy bojowe mogą dotyczyć sztuk walki, ale także walki podczas wojny . Sprawdź 10 najlepszych filmów o walce wszech czasów.

 

10. Gladiator

 

Gladiator

 

Rzymski generał Maximus (Russell Crowe) po raz kolejny prowadzi swoje legiony do zwycięstwa na polu bitwy. Wojna jest wygrana, a Maximus marzy o domu. Niczego nie pragnie bardziej niż powrotu do żony i syna. Jednak umierający władca Marek Aureliusz (Richard Harris) ma dla niego jeszcze jedno zadanie. Żąda, by generał przejął władzę. Commodus (Joaquin Phoenix), następca tronu, jest zazdrosny o przychylność władcy dla Maxima i nakazuje egzekucję Maxima, łącznie z jego rodziną. Maximus wąsko ucieka przed śmiercią, ale zostaje „uratowany” przez niewolników. Maximus wstępuje więc do szkoły gladiatorów, a na arenie jego sława rośnie z dnia na dzień. Teraz przybywa do Rzymu, aby pomścić zabójstwo żony i syna, zabić nowego cesarza – Commodusa. Uznał, że jedyną siłą silniejszą od władcy jest wola ludu. Drogą, która prowadzi do spełnienia zemsty Maxima jest zostanie największym bohaterem całego imperium.

 

9. Wojownik

 

Wojownik

 

Bokser Billy Hope (Jake Gyllenhaal) jest u szczytu sławy, ma piękny dom i kochającą rodzinę. Mimo udanej kariery, jego żona Maureen (Rachel McAdams) błaga go o rzucenie boksu, by mógł spędzać więcej czasu z córką Leilą (Oona Laurence). Podczas jednej z imprez, Billy faktycznie ogłasza swoją „emeryturę”. Wszystko jednak zmienia się, gdy jego żona zostaje nieumyślnie zabita podczas walki z innym bokserem. Świat Billy’ego rozpada się na kawałki. Co więcej, kiedy sąd odbiera mu córkę spod opieki z powodu jego niezrównoważonego charakteru, jego ostatnią nadzieją jest powrót do świata boksu. Z pomocą trenera Tito Willsa (Forest Whitaker) próbuje odzyskać córkę…

 

8.  Ocalić Szeregowca Ryana

 

.Save Private Ryan

 

Druga wojna światowa była decydującym wydarzeniem XX wieku. i stał się definiującym punktem zwrotnym dla Ameryki. Zmieniła ona granice ówczesnego świata i obecnie nazywana jest „ostatnią wielką wojną”. Nawet najlepsze szkolenie nie mogło jednak przygotować alianckich żołnierzy na to, co czekało ich po lądowaniu w Normandii, na plaży o kryptonimie Omaha. Choć byli pełni determinacji i wiary w zwycięstwo, niewielu z nich przeżyło bitwę o ten niewielki kawałek francuskiego wybrzeża. Z punktu widzenia kapitana Johna Millera widać, że jest on świadomy niebezpieczeństwa, jakie czeka jego oddział. Nie wie jednak, że to wcale nie jest najtrudniejsze zadanie, jakie będzie musiał wykonać on i jego oddział…

 

7. Never Give Up 3

 

.Never Give Up 3

 

Case Walker (Michael Jai White) zostaje poproszony przez swojego wieloletniego przyjaciela o trening do walki MMA w Tajlandii, która ma być najbardziej wymagającym i finansowym wyzwaniem w jego karierze. Walker przyjmuje ofertę i leci do Tajlandii, gdzie jego metody treningowe są pośmiewiskiem miejscowych. Walkerowi to jednak nie przeszkadza i po jednej walce przekonuje miejscowych, że jego metody są najlepsze, a może nawet dzięki nim dostanie dużą walkę.Fight Movies .

 

6. Rocky III

 

Rocky 3 Filmy o walce

 

Filmy bojowe . Rocky, który w drugiej odsłonie wygrał wyczerpujący rewanż z mistrzem Apollo Creedem, został mistrzem świata we wszystkich kategoriach wagowych. Jest bogatym człowiekiem i mógłby cieszyć się zadowolonym życiem. Ale na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie. Ilekroć Rocky pojawia się w ringu, z daleka obserwuje go przerażający i żądny krwi mięśniak Clubber Lang. Robi haszcze swoim przeciwnikom i zgrzyta zębami na tytuł mistrzowski Rocky’ego. Stary trener i przyjaciel Rocky’ego, Mikey, szybko dostrzega zagrożenie i uświadamia sobie, że Rocky nie ma szans w starciu z Clubberem, pełnym nienawiści i gniewu. Przez kilka lat udawało mu się zażegnać i opóźnić grożącą konfrontację. Pewnego dnia jednak Clubber publicznie obraża Rocky’ego i udaje mu się osiągnąć swój cel.

Wkrótce obaj przeciwnicy stają naprzeciw siebie w ringu. W drugiej rundzie jednak Rocky pada. Jest upokorzony, wyśmiany, cały jego świat się zawalił, a Mikey zginął. Na scenę powraca jednak Apollo Creed, tym razem nie jako rywal, ale jako przyjaciel, pomocnik i mentor. Rocky, zmęczony i rozleniwiony sławą, stracił formę, blask i legendarną determinację. Apollo zabiera go na przedmieścia, gdzie trenują młodzi bokserzy, a Adrian przekonuje go, że nie pozbędzie się urazu, jeśli nie wejdzie ponownie na ring, by pokazać Clubberowi, kto jest prawdziwym mistrzem ringu.

 

5. Ong-bak

 

Filmy o walce Ong-bak

 

Filmy o walce. Bak Don ukradł głowę z posągu Ong-Baka w małej tajskiej wiosce Ban Nong Pradoo. Młody Ai Bak Tim, który wkrótce ma zostać mnichem, jedzie po nią do Bangkoku. W mieście próbuje odnaleźć Bak Hum Laea, który przed laty opuścił wioskę i obecnie jest hazardzistą. Bak Hum nie ma ochoty pomagać Ai Bak, ponieważ wplątałoby go to w kontakty z mafią, z którą ma już wystarczająco poważne problemy, a chce przed nimi chronić swoją dziewczynę Muey. W poszukiwaniu skradzionej głowy Ai Bak wkracza w świat rządzony przez mafię, stając się mimowolnym uczestnikiem tajskich meczów bokserskich i częstych pościgów, gdy ludzie Bak Dona zaczynają na niego polować. Jego sztuka walki, jaką jest boks tajski, jest jednak nieomylna i obiecał, że przyniesie wiosce jej głowę.

 

4. Niezniszczalne

 

Niezniszczalne filmy walki

 

Jako młody chłopak Louis był niezłym siłaczem i miał tę przewagę, że prawie zawsze udawało mu się uniknąć konsekwencji swoich czynów. Zauważył to jego starszy brat Pete, który uznał, że talent biegowy mógłby wykorzystać na torze wyścigowym. Trafił aż do reprezentacji olimpijskiej USA na igrzyska w Berlinie w 1936 roku, gdzie m.in. zaimponował Hitlerowi. Kilka lat później zaimponował sojusznikom jako członek załogi amerykańskiego bombowca operującego na południowym Pacyfiku. Kiedy jego maszyna rozbiła się o ocean podczas akcji ratunkowej, Louis był jednym z zaledwie trzech członków załogi, którzy przeżyli katastrofę. Ponad miesiąc spędził w łodzi ratunkowej, zanim został uratowany przez przepływającą łódź. Niestety, statek był japoński. Zamperini znalazł się w obozie więziennym, który przypominał piekło na ziemi. Trudne już warunki życia Louisa pogorszyły się, gdy jego porywacze dowiedzieli się, że jest on znanym sportowcem. Chcieli go zniszczyć, chcieli go złamać. Ale on był po prostu niezłomny

 

3. Lidice

 

Lidice Combat Films

 

Historia Lidic to opowieść o zwykłych ludziach, którzy przez absurdalny zbieg okoliczności znaleźli się na drodze historii. Na podstawie scenariusza Zdeněka Mahlera, który otrzymał nagrodę Sazka w. 2007, oferuje spojrzenie na tragiczne losy Lidic podczas II wojny światowej. II wojna światowa z niezwykłej perspektywy. Przedstawia losy mieszkańców Lidic poprzez relacje międzyludzkie, zwłaszcza miłość, która jest u początku całej historii. To wielki film pełen emocji, pokazujący jak pozornie małe rzeczy mogą zmienić bieg historii i spowodować tragedię. 1942 – Niemiecka propaganda starannie ukrywa ludobójstwo dokonywane na ludności cywilnej. Po zabójstwie Reinharda Heydricha, drugiego człowieka III Rzeszy, robi wyjątek. Po spaleniu małej czeskiej wsi Lidice ogłaszają wszystko światu. Jeden list miłosny wystarczy jako pretekst do spalenia wioski. W chwili swojego tragicznego końca, w czerwcu 1942 roku, Lidice miały historię sięgającą co najmniej sześciu wieków. Naziści na zimno rozstrzelali wszystkich mężczyzn, kobiety i dzieci z Lidic i wywieźli ich do obozu koncentracyjnego. Część dzieci trafiła na reedukację. Łączny bilans – 192 mężczyzn zostało straconych, 58 kobiet zginęło w obozach koncentracyjnych, a 88 dzieci trafiło do komór gazowych. Wieś Lidice została wymazana z map i zrównana z ziemią. Film narracyjny Lidice oparty jest na prawdziwej historii.

 

Filmy walki

 

2. Niezwyciężony

 

Filmy o walce niezwyciężonych

 

Wschodzący bokser Monroe Hutchen (Wesley Snipes) został skazany na dożywocie, które odbywa w ściśle strzeżonym więzieniu Sweetwater. Tam jednak przybywa jako więzień panujący mistrz świata wagi ciężkiej, George Ranar Chambers (Ving Rhames). Nie może znieść żadnej myśli, że ktoś mógłby być od niego lepszy i atakuje Monroe. Stawką najbliższego meczu jest wiele. Szczególnie, gdy w grę wchodzą również pieniądze i wolność.

 

1. Ip Man

 

Ip Man Fighting Movies

 

Chiny, 1935 r. Kluby sztuk walki w Foshan zyskują na popularności, a Ip Man (DONNIE YEN) jest niekwestionowanym mistrzem wing chun, coraz popularniejszej wersji kung fu. Jednak spokojne życie jego rodziny i przyjaciół zostaje wywrócone do góry nogami przez japońską inwazję. Po odmowie nauczenia żołnierzy okupacyjnych swojej sztuki, zostaje zmuszony do walki o własne przetrwanie w serii wyzwań, których kulminacją jest pojedynek na śmierć i życie z najlepszym japońskim wojownikiem. Zob.

Top 10 Kung Fu Movies You Should Definitely See .

 

 

 

 

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button