Filmy i rozrywka

Filmy o 2 wojnie światowej Top 10 filmów o 2 wojnie światowej. St. v.

Filmy o 2 wojnie światowej Top 10 filmów o 2 wojnie światowej. St. v., które kiedykolwiek zostały sfilmowane . Zobacz najlepsze filmy o 2 wojnie światowej z całego świata. Top 10 filmów o 2. Wojna światowa .

 

 

10. Okręt podwodny U-571

Okręt podwodny U-571


Jest rok 1942. II wojna światowa. US Navy przeżywa piekło w postaci ataków niemieckich U-bootów z ich przebiegłym „Kodem Enigmy”. Załoga USS-33 została niespodziewanie wezwana do akcji, gdy siły alianckie odkryły niemiecki U-boot U-571, który został zniszczony w wyniku poprzedniego ataku.World War 2 Movies .  Misją Amerykanów jest teraz przedarcie się do niemieckiego okrętu podwodnego, odnalezienie na pokładzie urządzenia deszyfrującego i nie ujawnienie Niemcom, że wpadło ono w obce ręce. Ale oczywiście nic nie idzie zgodnie z planem, i tak jak dekoder jest w drodze powrotnej do tratwy, która miała zabrać urządzenie do amerykańskiej łodzi podwodnej, amerykańska łódź podwodna zostaje nagle trafiona.

Załoga porucznika Andrew Tylera (Matthew McConaughey) jest zmuszona wrócić na uszkodzony niemiecki U-571 i spróbować przetrwać w rozpaczliwych warunkach (bez łączności radiowej i tylko z jedną torpedą) .

9. Walkiria

VALKYRA


Długo oczekiwany, porywający film „Walkiria”, opowiada prawdziwą historię pułkownika Clausa von Stauffenberga (Tom Cruise), który stał na czele szerokiego antynazistowskiego spisku, mającego na celu wyeliminowanie Adolfa Hitlera i odsunięcie od władzy jego najwierniejszych współpracowników. Pułkownik Claus von Stauffenberg jest lojalnym żołnierzem, z oddaniem służącym swojemu krajowi. Po tym jak zostaje ranny i wycofany z frontu, wojska alianckie lądują w Normandii, a Stauffenberg staje się członkiem szerokiego spisku.Filmy o II wojnie światowej

Po stronie niemieckiego ruchu oporu, uzbrojony w przebiegłą strategię wykorzystania własnego planu awaryjnego Hitlera – znanego jako Operacja Walkiria – trwa operacja mająca na celu zamordowanie przywódcy i obalenie jego nazistowskiego rządu. Dzięki doskonałemu planowi i kilku zdeterminowanym oficerom, von Stauffenberg, który do tej pory był jednym z wielu, staje się tym, który musi wyeliminować samego Hitlera. W próbę zamachu stanu zaangażowanych było wiele wysoko postawionych osobistości takich jak. Ludwig Beck, Erich Hoepner, Erwin Rommel, Hans Speidel i Hellmuth Stieff. Stauffenberger chciał również wyeliminować w zamachu wraz z Hitlerem Heinricha Himmlera i Hermanna Göringa. Dwukrotnie (11 i 15 lipca) powód ten wymusił odwrót od planu. Ostateczny termin przypadł ostatecznie na 20. Lipiec 1944 roku, mimo że ani Himmler, ani Göring nie byli obecni …

8. Żelazny Krzyż

Żelazny Krzyż Filmy o 2 wojnie światowej


Sierżant Steiner (James Coburn) jest doskonałym i wielokrotnie odznaczanym żołnierzem, ale nienawidzi wojny. Przybycie nowego dowódcy, kapitana Stransky’ego (Maximilian Schell), z jego zadziornym entuzjazmem, tylko utwierdza go w tym przekonaniu. Ludzie Steinera są ślepo posłuszni swojemu dowódcy, a jego przełożeni, pułkownik Brandt (James Mason) i kapitan Kiesel (David Warner), odrętwiali, wleczeni przez wojnę, po cichu tolerują jego osobliwe układy.Filmy o II wojnie światowej.

7. Tora Tora Tora – Filmy o 2 wojnie światowej 

ToraToraToraTora Filmy o 2 wojnie światowej


W niedzielę 7. Grudzień, siły japońskie zaatakowały i częściowo zniszczyły amerykańską Flotę Pacyfiku. Atak ten doprowadził do przystąpienia Stanów Zjednoczonych do II wojny światowej. Nowym głównodowodzącym japońskiej marynarki wojennej został wiceadmirał Isoroku Yamamoto, o którym mówi się, że częściej ukrywał się na morzu, ponieważ rząd miał mu za złe ciągłą krytykę kierownictwa wojskowego. Podobnie jak ustępujący wiceadmirał, który zajmie jego miejsce w ministerstwie, uważa, że ewentualny sojusz Japonii i Niemiec, o którym się mówi, byłby dla ich kraju rujnujący.

Yamamoto zdaje sobie sprawę, że jeśli Japonia ma walczyć z Ameryką, musi mocno uderzyć we Flotę Pacyfiku. Wpada na pomysł bezpośredniego ataku na Pearl Harbor na Hawajach. Ten port jest tak zbudowany, że wystarczy zatopić w jego ujściu jeden większy statek i staje się on pułapką. Yamamoto zdaje sobie sprawę, że port jest bardzo płytki, co poważnie ogranicza możliwość ataku torpedowego, ale mimo to jest zdecydowany na taki atak. Amerykanie zdają sobie sprawę z pewnego zagrożenia atakiem, ale analitycy twierdzą, że do patrolowania potrzebowaliby takiej liczby samolotów, której nie są w stanie dostarczyć. Pomóc mógłby nowy, mocniejszy radar, który mógłby częściowo zastąpić patrole lotnicze. Problem polega na tym, że nikt tak naprawdę nie wie, jak to właściwie kontrolować. Generał Short obawia się sabotażu, więc każe ponad sto osiemdziesiąt samolotów rozrzuconych po lotnisku złożyć w środku, by mieć je pod obserwacją.

Co zrobić z przerzedzającymi się włosami podczas menopauzy?

Pozostali oficerowie nie zgadzają się z tym, bo tak wystarczy jedno trafienie i wszystkie samoloty zostałyby zniszczone. Raporty wywiadu wskazują, że Japończycy są zainteresowani zawarciem jakichś porozumień pokojowych, ale tylko do 29. Listopad. Wtedy, podobno, wydarzenia mogą rozwijać się w swoim kierunku. Filmy o 2 wojnie światowej.

Z tego można by wnioskować, że Japończycy zamierzają zaatakować i zrobią to w niedzielę 30. Listopad. Dowództwo US Navy decyduje, że lotniskowce z eskortą będą patrolować pełne morze, a wszystkie pancerniki pozostaną w porcie.

6. The Longest Day – Filmy o 2 wojnie światowej 

The Longest Day Filmy o 2 wojnie światowej


Czerwiec 1944 r. W okupowanej przez Niemców północnej Francji bojownicy ruchu oporu i cywile oczekują na lądowanie wojsk alianckich. Niemcy też czekają, ale jak na razie nie mają pojęcia, kiedy i gdzie ma nastąpić inwazja. Są przekonani, że ani jeden amerykański czy brytyjski żołnierz nie postawi stopy na plaży. Chwalą się, że zapewnią aliantom najdłuższy dzień.

Po drugiej stronie kanału żołnierze czekają na moment, w którym otrzymają informację, że odbędzie się operacja … Podczas gdy trwają przygotowania do lądowania wojsk alianckich w Normandii, niemieckie dowództwo bezskutecznie próbuje uzyskać zgodę Wodza na wysłanie na ląd rezerwowych dywizji pancernych. Na pilny telefon generał Jodl odpowiada: „Wódz śpi, bo wziął dużą dawkę środków uspokajających”. Tuż przy plaży przerażenie skamieniałych niemieckich żołnierzy o świcie nowego dnia to niesamowity widok. Zbliża się ogromna liczba okrętów, o których jeszcze niedawno ich dowódcy mówili, że nie istnieją.

W pośpiechu obrona zaczyna nabierać kształtów. Tymczasem amerykańskie wojska lądują na plaży Omaha. Należy jak najszybciej wydostać się z zasięgu niemieckich dział i kontynuować działania w głąb lądu. Jest już pewne, że straty będą ogromne … Spektakularnie opowiedziana historia oddaje przygotowania do akcji, sceny batalistyczne i losy poszczególnych uczestników. Film został nagrodzony dwoma Oscarami, a grę aktorską w nim zaakceptowało wiele gwiazd.

5. The Distant Bridge – Filmy o 2 wojnie światowej 

The Distant Bridge Filmy o 2 wojnie światowej


W sierpniu 1944 roku Paryż został wyzwolony. Armii brakowało jednak wystarczającego zaopatrzenia. Generał Montgomery opracował plan zwany Market Garden: Market – siły powietrzne, Garden – siły lądowe. Głównym zadaniem była walka i utrzymanie trzech mostów w Holandii (Aidhoven, Nijmegen i Arnhem) na Renie.

Całą akcję komplikują możliwości terenowe lądowania samolotów transportowych, żołnierze muszą skoczyć na spadochronie i przenieść się do oddalonego o 12 km Arnhem. Siły lądowe w Nijmegen muszą kontrolować obie strony mostu, na drugą stronę rzeki mogą przedostać się tylko za pomocą łodzi, pod ostrzałem niemieckich obrońców. Ogólna sytuacja nie układa się pomyślnie dla sojuszników …

Top 10 horrorów opartych na prawdziwych wydarzeniach

4. Ocalić Szeregowca Ryana

Ratujmy Szeregowca Ryana Filmy o II wojnie światowej
II wojna światowa była decydującym wydarzeniem 20. i stał się definiującym historycznym punktem zwrotnym dla Ameryki. Zmieniła ona granice świata i obecnie nazywana jest „ostatnią wielką wojną”. Nawet najlepsze szkolenie nie mogło jednak przygotować żołnierzy alianckich na to, co czekało ich po wylądowaniu w

Normandia, na plaży o kryptonimie Omaha. Choć byli pełni determinacji i wiary w zwycięstwo, niewielu z nich przeżyło bitwę o ten niewielki kawałek francuskiego wybrzeża. Z perspektywy kapitana Johna Millera widać, że jest on świadomy zagrożenia, jakie czeka jego jednostkę. Nie wie jednak, że to wcale nie jest najtrudniejsze zadanie, jakie on i jego żołnierze będą musieli wykonać …

3. Lista Schindlera – Filmy o 2 wojnie światowej 

Lista Schindlera Filmy o 2 wojnie światowej


Głęboko wstrząsający, niepokorny dramat o koszmarze Holocaustu, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Oskar Schindler poświęcił cały swój majątek, by uratować 1100 osób … Polski Kraków 1939 r. Społeczność żydowska znajduje się pod coraz większą presją ze strony nazistów. Filmy o 2 wojnie światowej .

W tę zawieruchę wkracza kupiec Oskar Schindler, członek partii nazistowskiej, wielki oszust i człowiek czerpiący zyski z trudów wojny, któremu udało się znaleźć w sobie siłę, by ratować tych, którym pozornie nie można było pomóc… Film Stevena Spielberga to seminalne dzieło światowego kina i zdobywca siedmiu Oscarów, w tym za najlepszy obraz roku i najlepszą reżyserię.

2. Wróg u bram – filmy o 2 wojnie światowej 

Wróg u bram Filmy o 2 wojnie światowej


17 lipca 1942 roku rozpoczęła się jedna z największych bitew II wojny światowej. II wojna światowa. Walczono o przemysłowe miasto nad Wołgą, wówczas Stalingrad, a dowództwa obu armii – radzieckiej i niemieckiej – zdawały sobie sprawę, że to właśnie tutaj rozstrzygnie się ostateczne zwycięstwo. Historia, inspirowana książką amerykańskiego historyka Williama Craiga o tym samym tytule, ukazuje – w dramatycznych ramach krwawego konfliktu wojennego – pojedynek rosyjskiego snajpera Wasilija Zajcewa z oficerem niemieckiego wywiadu majorem Königiem.

Otrzymał zadanie zlikwidowania żołnierza z Uralu, który ma ogromną wartość dla sowieckiej propagandy wojennej. Jego przełożony, Daniłow, dosłownie „stworzył” go na świetlany prototyp skromnego, prostego, ale nieustraszonego bohatera, zdolnego bez wahania oddać życie za swój kraj. Mało kto wie, że robiąc to, postawił na swojej drodze również zakochanego rywala.Filmy o 2 wojnie światowej.

Strona niemiecka wierzyła i miała nadzieję, że śmierć Wasilija, przynajmniej na jakiś czas, sparaliżuje zdolność bojową Armii Czerwonej pod Stalingradem.

1. Stalingrad – Filmy o 2 wojnie światowej 

Stalingrad Filmy o 2 wojnie światowej
Grupa zdeterminowanych rosyjskich żołnierzy stara się ze wszystkich sił bronić strategicznego budynku w środku zniszczonego miasta przed bezwzględną armią niemiecką. W trakcie oblężenia między żołnierzami a młodą Rosjanką, która mieszka w domu, rozwija się nieoczekiwana więź. W Stalingradzie reżyser Fedor Bondarczuk połączył porywające sceny batalistyczne z ludzkim dramatem rosyjskich żołnierzy, nielicznych pozostałych przy życiu cywilów i niemieckich okupantów. Filmy o 2 wojnie światowej.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button