Filmy i rozrywka

Top 10 filmów o Kung Fu, które powinieneś koniecznie zobaczyć

Filmy kung fu, które koniecznie powinieneś zobaczyć. Najlepsze filmy kung fu wszech czasów. Lista filmów o kung fu . Bruce Lee kung fu movies .Kung fu movies, Have you seen these kung fu movies ? 

 

 

10. Pięści z żelaza

Pięści z żelaza

Quentin Tarantino przedstawia film swoich partnerów RZA (Ghost Dog: Droga Samuraja, American Gangster) i Eli Rotha (Inglourious Basterds) Pięści z żelaza, przesiąkniętą krwią i połamanymi kośćmi przygodę opartą na klasyku kung fu.

Ktoś ukradł transport cesarskiego złota, a każdy wojownik kung fu, zabójca i hitman w Chinach zrobi wszystko, by dostać w swoje ręce niesamowite bogactwo. Kung fu movies .W filmie występują: zdobywca Oscara Russell Crowe, RZA, Lucy Liu i gwiazda sztuk walki David Bautista, który podejmuje rywali takich jak Rick Yune, Jamie Chung, Cung Le i Byron Mann.

9. Grandmaster

Grandmaster

Reżyser Wong Kar-wai postrzega legendarnego chińskiego mistrza sztuk walki Yip Mana jako osobowość, której życie i działania wyrażają zarówno filozofię, jak i czystą fizyczną elegancję kung fu.

Opowieść o zaginionym świecie ostatnich arcymistrzów, która łączy w sobie precyzyjnie zaobserwowane elementy klasycznych filmów kung fu. W rolach głównych wystąpili Tony Leung i Zhang Ziyi.

8. Szkoła Węża

Szkoła Węża

Komedia akcji pełna emocjonujących scen walki i choreograficznych numerów Kung-Fu z udziałem Jackie Chana i choreografią reżysera Tygrysa i Smoka.

7. Wtedy w Chinach

Wtedy w Chinach filmy kung fu

Ten film o sztukach walki przedstawia relację legendarnego bohatera i mistrza sztuk walki Wong Fei-Hunga (1847-1924) przeciwko obcym siłom (Anglikom, Francuzom i Amerykanom), które splądrowały Chiny.Filmy Kung Fu, które zdecydowanie powinieneś zobaczyć

Kiedy ciotka Yee wraca z Ameryki w pełni zaadaptowana na Zachodzie, Wong Fei-Hung przyjmuje rolę jej protektora. Filmy kung-fu. Okazuje się to bardzo trudne, gdy jego szkoła sztuk walki i lokalna milicja zostają uwikłane w zacięte walki z obcymi i lokalnymi władzami. Przemoc się nasila i nawet ciotka Yee ma wątpliwości co do nowego stylu Zachodu. W końcu czy można walczyć Kung Fu z bronią?

6. Zakazane Królestwo

Zakazane Królestwo filmy kung fu

Filmy kung fu .Jet Li i Jackie Chan spotykają się w pełnej akcji opowieści ze starożytnych Chin. Młody Jason Tripitikas uwielbia filmy akcji, w których nieustraszeni wojownicy kung fu walczą ze złem. Filmy dostarcza mu Hop, stary chiński kupiec, który polubił chłopca. Pewnego dnia opowiada mu legendę o starej lasce świątynnej, która należała do jego dziadka. Jason jest oczarowany tą historią.

Wkrótce sklep Hop’a zostaje najechany, a staruszek zastrzelony. Jason zabiera kij z rąk umierającego i od tego momentu nie sposób nie zastanawiać się …Filmy kung-fu, które koniecznie trzeba zobaczyć

5. Pięść legendy

Garść legendarnych filmów kung fu, które koniecznie powinniście zobaczyć. Najlepsze filmy kung fu wszech czasów. Lista filmów o kung fu . Bruce Lee filmy o kung fu .

1937. Japonia rozpoczęła okupację Chin. Młody chiński artysta sztuk walki Chen Zhen wraca wcześnie ze studiów w Japonii, aby zbadać i pomścić śmierć swojego mistrza kung fu, który został zamordowany przez Japończyków w niewyjaśnionych okolicznościach. Sytuację dodatkowo komplikuje związek Chena z Japonką Mitsuko.

Film Gordona Chana z Hongkongu powstał w 1994 roku jako remake filmu Fist of Fury z 1994 roku. 1972. Legendarny Bruce Lee został zastąpiony przez swojego równie zdolnego następcę Jeta Li.

Filmy kung fu

 

4. Legenda o pijanym mistrzu

Legenda o pijanym mistrzu filmów Kung-Fu, które koniecznie powinniście zobaczyć. Najlepsze filmy kung fu wszech czasów. Lista filmów o kung fu . Bruce Lee filmy o kung fu .

Hung próbuje uniknąć płacenia cła, ale jego mały przekręt wpędza w kłopoty jego samego i całą rodzinę. Jego ojciec najbardziej dba o honor, a Hung jest na najlepszej drodze, by na zawsze splamić honor swojej rodziny …

Fei Hung wraca do domu z ojcem, który jest znanym lekarzem. Ich sługa podróżuje z parą. W czasie podróży pociągiem wszystkie towary powinny zostać skontrolowane i opłacone cło, ale Fei Hungowi udaje się ukryć bardzo drogi korzeń żeń-szenia w walizce ambasadora, gdzie unika cła. Następnie, gdy Fei Hung chce odebrać swój żeń-szeń, wdaje się w bójkę z mężczyzną, który również ukrył coś w walizce ambasadora. Ich pojedynek zostaje przerwany przez odjazd pociągu, którym podróżuje Fei Hung.

Para dopiero bardzo późno orientuje się, że omyłkowo wymieniła się paczkami. Fei Hung nie ma więc korzenia żeń-szenia, ale cenną pieczęć z jadeitu, którą ambasador ukradł i chciał sprzedać. Fei Hung nie zdaje sobie jednak sprawy z wartości tego, co ukradł, tylko kombinuje, jak szybko zdobyć utracony żeń-szeń. Fei Hung otrzymuje pomoc od swojej matki. Ale matce i synowi brakuje ojca. Mimo że próbują coś zdziałać, tata i tak dowiaduje się, co zrobił Fei Hung. Ponadto Fei Hung nieustannie pierze swoje ubrania mimo zakazu ojca i prowadzi budkę pijacką, w której pije alkohol, czego również nie pochwala jego ojciec.

3. Smok nadchodzi

Dragon Comes Filmy kung-fu, które koniecznie powinieneś zobaczyć. Najlepsze filmy kung fu wszech czasów. Lista filmów o kung fu . Bruce Lee filmy o kung fu .

Były mnich Shaolin, Han panuje bez ograniczeń w swojej wyspiarskiej fortecy. Co trzy lata organizuje słynny turniej sztuk walki. Nikt jednak nie wie, że Han jest przestępcą, który przemyca narkotyki. Niestety dla niego, w turnieju bierze udział postać Bruce’a Lee, który również przybywa, aby pomścić śmierć swojej siostry.

Fabuła jednak nie jest w tym filmie najważniejsza. Znacznie bardziej znaczący jest aktor Bruce Lee i jego praca z ciałem oraz brzmienie własnego głosu. Już w swojej drugiej walce wyprowadza niesamowite kopnięcie w sam środek pewności siebie większości mężczyzn. Punktem kulminacyjnym jest jednak oczywiście pojedynek z głównym złoczyńcą w lustrzanej sali. Kinowy koktajl zmiksowany z filmów walki z Hong Kongu, filmów o Bondzie i z cytatem Wellesa na końcu. Bruce Lee zmarł miesiąc po ukończeniu tego filmu w niewyjaśnionych okolicznościach.

2. 36. Komora Shaolin

36 Komnata Shaolin Kung fu filmy, które koniecznie powinieneś zobaczyć. Najlepsze filmy kung fu wszech czasów. Lista filmów o kung fu . Bruce Lee filmy o kung fu .

Chiny podczas strasznych rządów terroru rządu Mandshu. Kapłan Shaolin Ho Kuang-Huan szkoli młodych mnichów w swojej szkole sztuk walki kung fu, aby stali się morderczymi wojownikami. Filmy kung-fu. Zanim młodzi mnisi będą mogli nazwać się mistrzami kung fu, muszą przejść przez 35 komnat, w których są wtajemniczani w sztukę walki na śmierć i życie z użyciem wszelkiej broni, a także gołych rąk.

Najbardziej utalentowanym z nich wszystkich jest Liu Yu-Te. Po zakończeniu idzie zmierzyć swoje siły z dynastią Mandschu. Sprawdź również :
Top 10 filmów o sztukach walki 

1. IP MAN 1, 2, 3

ip man kung fu filmy, które koniecznie powinniście zobaczyć. Najlepsze filmy kung fu wszech czasów. Lista filmów o kung fu . Bruce Lee kung fu movies .

Chiny, 1935 r. Kluby sztuk walki w Foshan zyskują na popularności, a Ip Man (Donnie YEN) jest niekwestionowanym władcą sztuki Wing Chun, coraz popularniejszej wersji Kung Fu. Jednak spokojne życie jego rodziny i przyjaciół zostaje wywrócone do góry nogami przez japońską inwazję. Po odmowie nauczenia wojsk okupacyjnych swojej sztuki, zostaje zmuszony do walki o własne przetrwanie w serii wyzwań, których kulminacją jest pojedynek na śmierć i życie z najlepszym wojownikiem Japonii.

Po tym jak bohaterski Ip Man (Donnie Yen) udowodnił swoje wyjątkowe umiejętności walki w starciach z Japończykami podczas drugiej wojny chińsko-japońskiej, w 1949 roku uciekł do Hongkongu, gdzie chciałby założyć szkołę sztuk walki Wing Chun. Po zapoznaniu się z tym, potężny Mistrz Hung (Sammo Hung Kam-Bo) powierza Ip Man z trudnym zadaniem, począwszy od ograniczonego w czasie, wymagającego pojedynku z kilkoma wojownikami wykwalifikowanymi w różnych sztukach walki – Ip Man zdobywa ich szacunek i poważanie … Ale grozi mu też niebezpieczeństwo ze strony skorumpowanego Intendenta Policji i brytyjskiego mistrza bokserskiego o pseudonimie Twister (Darren Shahlavi). Tym razem jednak Ip Man walczy nie tylko o honor narodu chińskiego, ale także o możliwość otwarcia własnej szkoły sztuk walki …

Przyczyny utraty włosów u mężczyzn: główni winowajcy

W najnowszej odsłonie franczyzy o legendarnym mistrzu Wing Chun Ip Manie (Donnie Yen) nie tylko stawia czoła hongkońskiemu gangowi, filmom Kung Fu, których szefa zagrała legenda boksu Mike Tyson, ale także musi poradzić sobie z własnym życiem rodzinnym. W mieście usianym korupcją, gdzie również nieustannie próbuje zmierzyć się z . Mistrz Wing Chun nie ma jednak łatwo.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button