Filmy i rozrywka

Horrory Top 10 horrorów

Horror Movies Top 10 Horror Movies . Najlepsze horrory, które powinieneś zobaczyć . Horror Movies That Will Make Me Scared .Best Horror Movies .

Czy jesteś gotowy, by się bać ? Po obejrzeniu tych filmów na pewno nie będziecie spać spokojnie , sprawdźcie 10 najlepszych horrorów . Jeśli znasz horror, który warto obejrzeć zostaw nam komentarz pod artykułem. 

10. Podglądacz – filmy grozy

 

10.Podglądacz

Pracownik studia filmowego i okazjonalny pornograf Mark Lewis to samotny voyeur, opętany pragnieniem zabijania i uwieczniania momentu śmierci na taśmie filmowej. Ten szokujący film zniszczył karierę reżysera Michaela Powella po przytłaczających recenzjach. Dziś uważany jest za arcydzieło.

Top 10 horrorów opartych na prawdziwych wydarzeniach

9. Vampyr (Wampir czyli Dziwne przygody Davida Graya)

 

9.Vampyr (Wampir lub Dziwne przygody Davida Graya)

Jeden z najbardziej niezwykłych filmów światowego kina pierwszej połowy XX wieku. Century (nakręcony w 1932 roku) charakteryzuje się hipnotyczną, niemal surrealistyczną atmosferą, budowaną od pierwszych ujęć. Senny charakter filmu, w którym Dreyer luźno oparł historię na Carmilli pisarza Sheridana Le Fanu (starszej o ćwierć wieku od Draculi Stokera), budowany jest zarówno przez specyficzny styl wizualny, jak i przez nakładanie się i przeplatanie wątków.

8. Let the Right One In – Horror Movies

 

8.Niech wejdzie ten właściwy

Bohater filmu – outsider, dwunastoletni Oskar, mieszka na szwedzkim osiedlu. Tu poznaje Eli, dziewczynę w tym samym wieku, która właśnie się wprowadziła. Tajemnicza Eli przyciąga go swoim dziwnym zachowaniem. Dwoje samotnych dzieci zbliża się do siebie. Ich przyjaźń staje w obliczu fatalnej próby. Oskar odkrył, że tajemnicza Eli jest wampirem…

7. Nosferatu Wampir

 

7.Nosferatu Wampiry horrory

Hutter (GUSTAV VON WANGENHEIM), młody urzędnik zajmujący się obrotem nieruchomościami, zostaje wysłany do hrabiego Orloka (MAX SCHRECK) w Karpatach, aby zawrzeć umowę kupna nieruchomości. Po wstrząsającej podróży zostaje przyjęty przez hrabiego w jego zamku. Ale gdy zbliża się pierwsza noc, Hutter odkrywa surową prawdę: hrabia Orlok jest wampirem. Friedrichowi Wilhelmowi MURNAU nie udało się uzyskać praw do sfilmowania powieści Brama Stokera DRACULA, więc zmienił nazwiska osób i osadził historię w fikcyjnym mieście Wismar. Ciekawostką jest również to, że Murnau kręcił sceny z Zamku Orloka w słowackim Zamku Orawskim.

6. Egzorcysta diabła – filmy grozy

 

6.Diabeł Egzorcysta horrory

Regan jest córką znanej i bogatej aktorki. Ponieważ matka nie ma dla niej czasu, nawet nie zauważa, że zachowanie córki powoli zaczyna się zmieniać. Mówi poza kolejnością, a jej twarz wykrzywia się w wyrazie przerażenia. Matka zabiera dziewczynkę na badania lekarskie. Po serii bardzo szczegółowych badań, lekarze nie mają pojęcia. Stan dziewczynki pogarsza się i teraz atakuje osoby z jej otoczenia. Jej głos się zmienia i demonicznym głosem komunikuje się z otoczeniem. Jeden z lekarzy wychodzi z propozycją, by zwrócić się do kościelnego specjalisty, egzorcysty. Moja mama na początku uważa, że to głupie. Kiedy dziewczyna zamienia się w diabelskiego potwora i zabija swojego chłopaka, nie ma wyboru i musi zwrócić się do diabelskiego egzorcysty.

5. Oświecenie – Filmy grozy

 

5.Lighting Horror Movies

Pisarz Jack Torrance szuka spokojnego miejsca do pisania swojej nowej powieści, więc przyjmuje ofertę objęcia stanowiska kierownika odległego górskiego hotelu. Podczas wstępnej rozmowy dowiaduje się między innymi strasznej historii o swoim poprzedniku, który oszalał z samotności i rozłąki i zamordował swoją żonę i dwie córki … Po przyjeździe Jack osiedla rodzinę i zaczyna pisać książkę. Wkrótce jednak odkrywa, że samotność w środku gór jest niepokojąca i on również zaczyna tracić zmysły.

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

4. rytuał

 

4. horrory rytualne

Sierżant policji Howie (Edward Woodward) udaje się na odległą szkocką wyspę, aby zbadać tajemnicze zniknięcie młodej kobiety. Szybko okazuje się, że lokalna wiejska społeczność, której przewodzi dziwaczny Lord Summerisle (Christopher Lee), nie jest tym, czym wydaje się na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości detektyw, mocno wierzący chrześcijanin, odkrywa tajemnicze stowarzyszenie samozwańców i pogan. Czy Howie może zapobiec temu, by dziwna sekta przyniosła ofiarę, zanim sam się nią stanie podczas przerażającego rytuału, z którym jest związana? Britt Ekland, Diane Cilento i Ingrid Pitt występują w tym prowokacyjnym i szokującym dziele scenarzysty Anthony’ego Shaffera, uznanym przez fanów i krytyków na całym świecie za prawdziwy kultowy klasyk i arcydzieło współczesnego horroru.

3. Don’t Look Now – filmy grozy

 

3.Nie oglądaj teraz horrorów

Horror .Na początku tego mistrzowskiego horroru psychologicznego szczęśliwe małżeństwo Laury i Johna (Julie Christie i Donald Sutherland) spotyka koszmar wszystkich rodziców – tragiczna śmierć ich córeczki. John, instynktownie przeczuwając tragedię, jest prześladowany przez wyrzuty sumienia, że nie zdołał jej zapobiec. Mąż i żona wyjeżdżają do Wenecji, gdzie poznają siostrzaną parę starszych, ekscentrycznych Angielek. Jeden z nich, niewidomy jasnowidz, twierdzi, że widzi ich małą córeczkę … Film zasłynął również z odważnej sceny erotycznej między Laurą i Johnem.

2. Rosemary ma dziecko

 

2.Dziecko Rosemary horrory

Czy to tylko hormony, czy naprawdę mroczne siły mają zamiar przejąć władzę nad światem? Nowożeńcy Rosemary i Guy Woodhouse (Mia Farrow i John Cassavetes) wprowadzają się do starej nowojorskiej kamienicy, mimo że ich przyjaciel Hutch (Maurice Evans) ostrzega przed mroczną historią domu. Działali tu okultyści i doszło do kilku tragicznych zgonów. Woodhouse’y poznają swoich starych sąsiadów, Castevetów, którzy zaczynają być częstymi gośćmi. Gdy Rosemary zachodzi w ciążę, polecają ją znajomemu ginekologowi. Od tego momentu jednak Rosemary zaczyna odczuwać niewytłumaczalny ból i strach. Z Castevetów dochodzą dźwięki przypominające seanse duchów, niektórzy ludzie, w tym czujny Hutch, w tajemniczy sposób chorują lub wręcz umierają. Czy to tylko zbiegi okoliczności, wymysły niestabilnego psychicznie rodzica, czy może mamy do czynienia z niekłamanym spiskiem satanistycznym przeciwko Rosemary …? Horror.

1. Psycho – Horror

 

1.Psycho

Horror .Anthony Perkins w roli chorego psychicznie Normana Batesa. Jego ponury stary dom służy jako okazjonalny motel i zdecydowanie nie jest miejscem spokojnego wypoczynku. Marion Crane (Janet Leigh) przekonuje się o tym na własnej skórze. Prywatny detektyw (Martin Balsam) i siostra Marion (Vera Miles) są na tropie zaginionej młodej Marion. Śmiertelne napięcie rośnie, aż w końcu kulminuje w makabrycznym i nieuniknionym zakończeniu.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button