Filmy i rozrywka

Filmy o kosmitach : Top 10 filmów

Filmy o kosmitach : top 10 filmów . Zobacz listę najlepszych filmów o kosmitach wszech czasów .Dla niektórych ufo to science fiction a dla innych nie . Czy kosmici istnieją czy nie , nie zmienia to listy najlepszych filmów o kosmitach.

 

10. Close Encounters of the Third Kind Filmy o kosmitach 

 

Close Encounters of the Third Kind

Jeden z najsłynniejszych filmów science fiction wszech czasów, wyreżyserowany przez Stevena Spielberga na podstawie własnego scenariusza. Zainspirowany tajemniczymi, niewyjaśnionymi zjawiskami – UFO – pomysłowo odegrał fantastyczny wielki spektakl spotkania z obcą cywilizacją. Jednym z bohaterów opowieści jest zwykły Amerykanin, Roy Neary, który widzi na nocnym niebie tajemnicze światła. Podobne światła pojawiają się nad innymi obszarami kraju, a w innych miejscach w niewytłumaczalny sposób „ginie” elektryczność. Na środku pustyni zostają odnalezione zaginione od 1945 roku bombowce.

I nikt nie potrafi wyjaśnić, jak się tu znalazły. Jest tyle dziwnych tajemnic naraz. Budzą w ludziach zrozumiałe lęki i obawy, a także przyciągają ich swoją tajemniczością… Tym, co wyróżnia spektakularnie udany film Spielberga, są jego wizualia, mistrzowska praca reżysera i speców od efektów specjalnych, które wraz z doskonale wkomponowaną tajemnicą i poczuciem cudowności przenikają całą fabułę. Nakręcenie projektu poprzedziły wymagające przygotowania, w które zaangażowany był m.in. wybitny astronom, dyrektor badań UFO w Illinois, prof. Filmy o istotach pozaziemskich.

Efekty specjalne autorstwa Douglasa Trumbulla. Film zdobył dwa Oscary: za zdjęcia (Vilmos Zsigmond) oraz specjalną statuetkę za montaż efektów dźwiękowych (Frank Warner). W postać Roya Neary’ego wcielił się Richard Dreyfuss (Opus Pana Hollanda). Jego żonę Ronnie gra Teri Garr (Dumb and Dumber). W rolę francuskiego profesora Claude’a Lacombe wcielił się słynny reżyser François Truffaut.

 

9. UFO Inwazja kosmitów Filmy o kosmitach 

 

UFO Inwazja obcych

 

Pięcioro młodych ludzi budzi się pewnego pięknego ranka, by stwierdzić, że ich telefony komórkowe, radio i prąd nagle nie działają. Hed wyrusza, aby dowiedzieć się, co się dzieje i przypadkowo zauważa gigantyczny latający spodek. Wkrótce cywilizacja, jaką znamy, zaczyna się rozpadać, a piątka przyjaciół znajduje się w samym środku anarchicznego zamieszania.

8. Faceci w czerni

 

Faceci w czerni

 

Wykonywanie tej pracy wymaga nie tylko chłodnego IQ i błyskawicznego refleksu, ale także cholernie dobrego żołądka. Kiedy niesforny stwór z kosmosu zostaje postrzelony specjalnym pistoletem, w ułamku sekundy zamienia się w paskudny szlam, który zanieczyszcza otoczenie w promieniu kilku metrów. „K” (Tommy Lee Jones), weteran supertajnej agencji rządowej MiB (Men in Black), zajmującej się strzeżeniem planety Ziemia przed najeźdźcami z kosmosu, mógłby opowiedzieć pewną historię.

Filmy o kosmitach

Zdolny nowojorski policjant „J” (Will Smith) pewnie nie uwierzyłby w żadne jego słowo, gdyby nie to, że pewnej nocy przypadkowo doświadczył z pierwszej ręki, jak to jest ścigać kosmitę. Żyją wśród nas i przebierają się – wyjaśnił „K” – ktoś musi ich pilnować – dodał, wybierając młodego policjanta na swojego nowego partnera. W samą porę! W pobliżu Nowego Jorku wylądował latający spodek, a w nim najbardziej podły i złośliwy złoczyńca w całym wszechświecie. Losy kraju po raz kolejny zawisły na włosku…

 

7. Piękny Obcy Filmy o Obcych 

 

Piękny Obcy

 

Owdowiały naukowiec dr Steven Mills przeszukuje wiązki radarowe w poszukiwaniu pozaziemskich form życia. Nieznane mu sygnały zostają odebrane na odległej planecie, której Rada Starszych postanawia wysłać na Ziemię piękną Celeste. Kosmita ma skontaktować się z doktorem Millsem i poznać skład emitowanych przez niego wiązek, co może uratować planetę przed nieuchronną zagładą. Celeste, czerpiąc wszystkie informacje o ziemskim życiu ze swojej encyklopedycznej torebki, spotyka Millsa na przyjęciu. Naukowiec jest zauroczony piękną dziewczyną i postanawia się z nią ożenić. Jego 13-letnia córka Jessie wyczuwa, że jej nowa matka nie jest normalnym człowiekiem. Celeste wyznaje swoje pochodzenie i misję na Ziemi, ale upiera się, że jej uczucia do Millsa są szczere. Powielenie transmisji radarowych uratuje odległą planetę, a Celesta będzie mogła zostać na Ziemi.

 

6. Obszar 51

 

Obszar 51

 

Bądź świadkiem nowego spojrzenia na horror od Orena Peli, reżysera horroru Paranormal Activity. Trzech młodych teoretyków spisków próbuje rozwikłać tajemnicę otaczającą Strefę 51, ściśle tajną bazę rządową, o której mówi się, że jest miejscem spotkania z istotami pozaziemskimi. Ale w podziemnych pomieszczeniach odkrywają przerażające tajemnice, których nigdy sobie nie wyobrażali. Przeżyj ich wstrząsającą przygodę w tym fascynującym filmie, który powstał z materiałów filmowych uwieczniających ich mrożące krew w żyłach doświadczenia.

 

5. E.T. – Alien

 

  E.T. - Obcy Filmy o kosmitach

 

Obcy statek kosmiczny wylądował w pobliżu przedmieść Los Angeles. Dziwne postacie rozproszyły się, by zbierać okazy w okolicy, a tylko jedna z nich dotarła na skraj lasu. Zauroczona światłami wielkiego miasta, zapomniała o swojej misji. Dlatego nie zdążyła w porę wejść na pokład i utknęła na naszej planecie.

 

Obcy znalazł schronienie w szopie najbliższego domu i to właśnie tutaj odkrył go dziesięcioletni Elliot i przedstawił rodzeństwu. Zaprzyjaźnili się, ale maluch, którego dzieci zaczęły nazywać E.T., strasznie tęskni za domem i chce nawiązać kontakt ze „swoimi”. Nie udaje się, a E.T. zostaje rozczłonkowany. Do tego czasu jego kryjówka została namierzona i chory kosmita trafia w ręce naukowców. Godzina po godzinie marnieje, aż maszyny ogłaszają jego śmierć. Dopiero on daje znać Elliotowi, że tak nie jest i że udało mu się nawiązać kontakt z domem. Dzieciom udaje się uratować swojego przyjaciela z odległej planety.

 

4. Inwazja na świat Filmy o obcych 

 

Filmy o inwazji weteranów na kosmitów

 

Od wielu lat obserwacje UFO notowane są na całym świecie – Buenos Aires, Seul, Francja, Niemcy, Chiny. Ale w 2011 roku to, co kiedyś było tylko obserwacją, staje się straszną rzeczywistością, gdy kraj zostaje zaatakowany przez nieznane siły. Gdy ludzie na całym świecie obserwują podbijanie największych miast świata, Los Angeles staje się ostatnią ostoją ludzkości w bitwie, której nikt się nie spodziewał. Zadaniem sierżanta piechoty morskiej (Aaron Eckhart) i jego nowego plutonu jest powstrzymanie dalszych postępów, nawet podczas walki z wrogiem, z którym nigdy wcześniej się nie spotkali.

 

3. Jak to się kończy Filmy o kosmitach 

 

Jak to się kończy Filmy o kosmitach

 

Will (Theo James) i Sam (Kat Graham) mają przed sobą świetlaną przyszłość. Will musi wyjechać w podróż służbową, a gdy Sam wykonuje telefon, w trakcie rozmowy „coś” się dzieje. Zachodnie wybrzeże Ameryki zamilkło. Milczą telefony, internet, satelity, media informacyjne, Biały Dom i prezydent. Zawala się kompletna infrastruktura transportowa. Nikt nie chce udzielać informacji o tym, co się faktycznie wydarzyło i co się obecnie dzieje. Wojsko próbuje opanować sytuację, ale wszędzie panuje zamieszanie. Jednak Will i ojciec Sama, Tom (Forest Whitaker), nie chcą czekać i wyruszają w nieznane. Czy mają w ogóle szansę odnaleźć Sama, gdy wszędzie panuje bezprawie i chaos?

 

2) Zjawisko UFO w tajnych archiwach sowieckich

 

Fenomen UFO w tajnych archiwach radzieckich Filmy o kosmitach

 

Radzieckie służby specjalne zawsze nieugięcie zaprzeczały jakiemukolwiek zainteresowaniu zjawiskiem UFO. Dziś jednak jest zupełnie jasne, że śledzenie nieznanych obiektów latających było częścią radzieckiej doktryny wojskowej. Przedstawiciele Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych ZSRR wydali nawet dekret, który zawierał szczegółowe instrukcje, jak należy postępować w przypadku spotkania z UFO. W tym programie będzie można zobaczyć unikalne materiały filmowe, zapisy z odtajnionych archiwów oraz wywiady z członkami armii radzieckiej, którzy brali udział w tych tajnych polowaniach na UFO.

Filmy o wilkołakach

1) Obcy – Filmy o kosmitach 

 

Obcy Filmy o obcych

 

W pierwszej odsłonie kultowej sagi sci-fi poznajemy Sigourney Weaver jako dzielną Ripley, która jako jedyna z załogi statku kosmicznego Nostromo przeżywa starcie z przerażającą istotą, której embrion trafił na pokład z wylęgarni na nieznanej planecie.

Pierwsza część jednej z najpopularniejszych sag w historii science fiction przedstawia amerykańską aktorkę Sigourney Weaver jako kobietę o stalowych nerwach, przeznaczoną do walki z niepokonaną istotą z kosmosu. Załoga kosmicznego statku transportowego Nostromo, zmierzająca z powrotem na Ziemię z misji handlowej, zostaje przedwcześnie wybudzona ze snu przez komputer pokładowy. Pasażerowie odkrywają, że statek odebrał jakiś odległy sygnał. Wkrótce lądują na opuszczonej planecie, z której pochodził sygnał i odkrywają rozbity statek kosmiczny, w którym znajdują dziwną wylęgarnię z mnóstwem dużych jaj. Podczas badania jednego z nich nagle wykluwa się dziwne stworzenie, które przyczepia się do twarzy jednego z członków załogi.

Przyczyny utraty włosów u mężczyzn: główni winowajcy

Wszelkie próby pozbycia się go są daremne, dlatego ekspedycja, która łamie przepisy bezpieczeństwa, wraca z tajemniczym stworzeniem na pokładzie statku. Znika po kilku godzinach, ale wtedy dzieje się coś strasznego. Podczas wspólnej kolacji z rozerwanej klatki piersiowej niepełnosprawnego mężczyzny wyłania się obcy organizm i znika w nieznane. Rozpoczyna się walka o przetrwanie, gdy członkowie załogi są stopniowo eliminowani, a w końcu to sama Ripley staje do walki z najeźdźcą z kosmosu.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button