Filmy i rozrywka

Kobieta Król online 2022

The Woman King online cz dubbing to amerykański historyczny film epicki z 2022 roku o Agojie, całkowicie kobiecej sile bojowej, która w 17. do W XIX wieku chroniła zachodnioafrykańskie królestwo Dahomey. Akcja filmu rozgrywa się w latach 20. Rozgrywający się w XIX wieku film, w którym Viola Davis wciela się w rolę generała, który szkoli nowe pokolenie wojowniczek do walki z wrogami. Reżyseruje go Gina Prince-Bythewood, a pisze Dana Stevens na podstawie historii, którą współtworzyła z Marią Bello. W filmie występują również Thuso Mbedu, Lashana Lynch, Sheila Atim i John Boyega.

 

Kobieta Król online 2022

 

Kobieta Król online 2022

 

Bello wpadł na pomysł King of Women w 2015 roku po wizycie w Beninie, gdzie niegdyś znajdowało się Dahomey, i poznaniu historii Agojia. Była przekonana, że znalazła historię wartą opowiedzenia, więc zatrudniła Cathy Schulman, aby zaadaptowała ją na film fabularny. The Woman King online.  Został on złożony do kilku studiów, które odrzuciły go z powodów finansowych. Po spotkaniu z TriStar Pictures w 2017 roku, film otrzymał zielone światło w 2020 roku. Produkcja rozpoczęła się w RPA w listopadzie 2021 roku. Kamerzystką była Polly Morgan. Podczas postprodukcji Terence Blanchard skomponował muzykę, a Terilyn A ukończyła montaż. Shropshire. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

Dramat akcji 2022

 

Dramat akcji 2022

 

Światowa premiera filmu Król kobiet odbyła się 9. 2022 września na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, a Sony Pictures Releasing wypuściło film do kin w Stanach Zjednoczonych 16 września. Wrzesień 2022 r. Po pokazie festiwalowym film zebrał pozytywne recenzje, w których krytycy chwalili obsadę, zwłaszcza Davis, oraz choreografię akcji.

 

The Woman King online

 

The Woman King online

 

W zachodnioafrykańskim królestwie Dahomey w latach dwudziestych XX wieku 19. wieku,[4] Generał Nanisca, przywódca całkowicie kobiecej grupy wojowników Agojie, uwalnia kobiety Dahomean, które zostały porwane przez handlarzy niewolników z Imperium Oyo. To prowokuje króla Dahomey, Gheza, do przygotowania się do wszechogarniającej wojny z Oyo. Nanisca zaczyna szkolić nowe pokolenie wojowników, którzy dołączą do Agojia, by chronić królestwo. Wśród tych wojowników jest Nawi, dziewczyna o silnej woli, która została ofiarowana królowi przez swojego ojca po tym, jak odmówiła poślubienia mężczyzn, którzy by ją bili.

Nawi zaprzyjaźnia się z Izogie, weteranem Agojie. Wyjawia też, że jest adoptowana przez Naniska i pokazuje znamię na lewym ramieniu, szokując Naniska. Europejscy niewolnicy, pod wodzą Santo Ferreiry i w towarzystwie pół-Dahomejczyka Malika, przybywają do Afryki w ramach sojuszu z Ojo pod wodzą generała Oba Ade.

 

Nawi spotyka Malika, gdy ten bierze kąpiel i obaj zostają przyjaciółmi. Krótko po treningu na pełnoprawnego Agojie, Nawi zakrada się, by porozmawiać z Malikiem i dowiaduje się, że Oyo planuje atak. Mówi o tym Nanisce, która strofuje ją za frywolność. Nanisca wyjawia jej, że w młodości Oba ją schwytał, zgwałcił i zapłodnił. Po urodzeniu córki Nanisca włożyła jej w lewe ramię ząb rekina, zanim ją oddała. Nanisca wyciąga Nawi ząb i potwierdza, że to jej biologiczna córka. Jak pozbyć się much – sprawdzona broń na muchy

 

The Woman King online cz dabing actors

 

The Woman King online cz dabing actors

 

Nanisca prowadzi Agojie w ataku na Oju. Atak się udaje, ale Oba ucieka, a Nawi i Izogie zostają schwytani. Jeden z jeńców Agojie wymyka się i opowiada Nanisce o losie pozostałych. Ghezo przygotowuje się do przyznania Nanisce tytułu kobiety-króla, swojej partnerki i równej w rządzeniu Dahomejem, ale odmawia zatwierdzenia misji ratunkowej dla uwięzionego Agojie.

 

O czym jest ten film

 

O czym jest ten film

 

Tymczasem Isogie ginie podczas próby ucieczki, a Malik kupuje Nawi, by ją chronić. Nanisca sprzeciwia się rozkazom i wraz z grupą podobnie myślących wojowników wyrusza na ratunek więźniom. Chaos pozwala Nawi uciec i dołączyć do Nanisce. The Woman King online. Malik uwalnia kilku innych niewolników, którzy topią Santo, a Nanisca zabija Oba w walce w jednej rundzie. Zwycięscy Agojis wracają do Dahomeju, gdzie Ghezo prywatnie i na krótko upomina Naniscę za nieposłuszeństwo, a następnie koronuje ją na króla kobiet. Po uroczystościach Nanisca i Nawi prywatnie potwierdzają swoje pokrewieństwo.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button