Filmy i rozrywka

Like Water for Chocolate online cz dabing 2023

Like Water for Chocolate online cz dubbing 2023 to utrzymany w klimacie realizmu magicznego dramat romantyczny oparty na debiutanckiej powieści meksykańskiej pisarki Laury Esquivel pod tym samym tytułem, opublikowanej w 1989 roku. Zdobył dziesięć nagród Ariel, w tym dla najlepszego filmu, i był nominowany do Złotego Globu dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Film stał się wówczas najlepiej zarabiającym filmem obcojęzycznym w historii. 65. został wybrany jako meksykański kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, ale nie został zaakceptowany jako jeden z nominowanych.

 

Like Water for Chocolate online cz dabing 2023

 

Like Water for Chocolate online cz dabing 2023

 

Kobieta o imieniu Tita, która żyje na początku lat 20. Stulecie i doświadczanie zmagań miłości, dynamiki rodzinnej i tradycji rodzinnej.

Młoda kobieta kroi cebulę, wyrażając skutki emocji i gotowania. Historia zaczyna się od narodzin dziewczynki o imieniu Tita. Matka Tity, Elena, rodzi na kuchennym stole w asyście domowej kucharki Nachy.

Wkrótce potem mąż Eleny umiera na atak serca, gdy nieznajomy złośliwie informuje go, że jego żona miała romans, a jedna z ich córek nie jest jego. Podczas pogrzebu Elena wyjaśnia Nacha, że nie może już mieć dzieci, a tradycja rodzinna nakazuje, że Tita, jako najmłodsze dziecko, nie może wyjść za mąż, ale musi opiekować się matką aż do jej śmierci. Siostry Titine, Rosaura i Gertrudis, mogą wyjść za mąż. Nacha bierze na siebie obowiązek nauczenia Tity, jak przyrządzać jedzenie w pyszny sposób. Tita uczy się przekładać swoje emocje na jedzenie.

 

Obejrzyj film za darmo

 

Obejrzyj film za darmo

 

Wiele lat później jej młody mąż Pedro Muzquiz deklaruje swoją miłość i pragnie poślubić Titę, która czuje to samo do Pedro. W dniu urodzin Tity, Pedro przybywa do niej ze swoim ojcem, Don Pascualem Muzquizem, aby się jej oświadczyć. Elena wyjaśnia mu, dlaczego Tita nie chce wyjść za mąż i proponuje mu Rosaurę. Rosaura jest zachwycona, Tita zdruzgotana, a Gertrudis i Chencha (pokojówka) rozczarowane. Nacha podsłuchuje, jak Pedro mówi ojcu, że żeni się z Rosaurą tylko po to, by być blisko Tity.

Nacha przekazuje wieści Ticie, ale Tita jest zbyt zdenerwowana, by w nie uwierzyć. Podczas pieczenia tortu weselnego Tita płacze w ciasto. Podczas przyjęcia weselnego Pedro mówi Ticie o swoich prawdziwych uczuciach. Elena podejrzewa, że Tita i Pedro mają romans i grozi Ticie, aby trzymała się z dala od Pedra. Gdy goście jedzą tort weselny, wszyscy są przytłoczeni żalem po utraconych kochankach i zaczynają płakać, a następnie wymiotować. Przytłoczona tym smutkiem Elena pędzi do swojej sypialni i ze łzami w oczach patrzy na zdjęcie dobrze ubranej mulatki. Sugeruje się, że plotki o romansie Eleny są prawdziwe. Tita znajduje martwego Nacho na ziemi, trzymającego zdjęcie jej męża.

 

Jak woda na warstwie czekolady

 

Jak woda na warstwie czekolady

 

Nieco później Rosaura zachodzi w ciążę. Pewnego dnia Pedro przynosi Ticie bukiet róż, aby uczcić fakt, że Tita jest główną kucharką. Elena każe Ticie je wyrzucić, ale Tita używa ich do zrobienia różowego sosu na kolację z przepiórek. Podczas jedzenia wszyscy poza Rosaurą odczuwają zmysłową satysfakcję. Rosaure jest chora i odchodzi od stołu. Gertrudis przegrzewa się tak bardzo, że w kabinie prysznicowej wybucha pożar. Ucieka nago i spotyka żołnierza Juana Alejandreza, który walczy w rewolucji meksykańskiej. Gertrudis, przepełniona silnym pociągiem do Juana, natychmiast wskakuje na grzbiet jego konia i odjeżdża z nim. Tita widzi to, ale mówi Elenie, że Gertrudis została porwana, a żołnierze podpalili kabinę prysznicową. Elena dowiaduje się od księdza, że Gertrudis została zmuszona do prostytucji. Tita potajemnie wysyła Gertrudis swoje rzeczy. Like Water for Chocolate online cz dabing 2023

Rosaura rodzi chorowitego syna o imieniu Roberto. Ponieważ jest zbyt chora, by opiekować się Roberto, musi zostawić go pod opieką Tite, który pilnuje Pedro. Elena, która nadal podejrzewa, że Tita i Pedro mają romans, wysyła Rosaurę, Pedra i Roberto do Teksasu. Kilka miesięcy później Chencha mówi Elenie i Tito, że Roberto, który nie chce jeść, zmarł. Tita jest bardzo zasmucona, ale Elena mówi jej, żeby nie okazywała emocji i kontynuowała pracę w kuchni. To powoduje, że Tita wybucha gniewem, a Elena uderza ją drewnianą łyżką, powodując krwotok z nosa. Tita biegnie do gołębnika, a Elena usuwa drabinę. Jak grać w warcaby – instrukcje, zasady i triki

 

Nowość w 2023 r.

 

Dla Tity rytuałem separacji jest fizyczne usunięcie jej osoby spod despotycznego panowania Eleny do gołębnika, gdzie przez siedem dni doświadcza stanu nicości. Po tygodniu spędzonym w gołębniku Tita zostaje uratowana przez lekarza rodzinnego Johna Browna, który zabiera ją do swojego domu w Teksasie na leczenie. Rytuał przejścia Tity ma miejsce podczas ratowania przez doktora Browna, gdzie zjada leczniczą zupę, którą dla niej przygotował i dowiaduje się o świetlistym tunelu, który później napotka na końcu filmu. Chencha odwiedza Titę i jest zszokowany jej powrotem do zdrowia. Tita mówi Chencha, aby przekazał Elenie, że nigdy nie wróci na ranczo. Dr Brown, który zakochał się w Ticie, proponuje jej małżeństwo, a Tita się zgadza.

 

Like Water for Chocolate online cz dabing 2023

 

Po powrocie na ranczo grupa bandytów napada na posiadłość, gwałci Chenchę i zabija Elenę, zrzucając ją z klifu. Tita i dr Brown wracają na ranczo, by przygotować pogrzeb Eleny. Podczas ubierania ciała Eleny, Tita odkrywa medalion i pudełko z biżuterią ze zdjęciem kochanka Eleny. Rytuał przejścia Tity następuje, gdy z nowo odkrytą wolnością od Eleny wraca na ranczo, gdzie odkrywa schowany przez matkę medalion zawierający zdjęcia innego mężczyzny. Pedro i Rosaura, ponownie w ciąży, wracają na pogrzeb Eleny i Rosaurze odchodzą wody. Rosaura ma trudny poród, ale rodzi zdrową dziewczynkę o imieniu Esperanza. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button