Rozrywka

Jak grać w warcaby – instrukcje, zasady i triki

Jak grać w warcaby? Warcaby, znane również jako szachy, to zabawna i prosta gra, której początki sięgają 12. wiek. Twoim celem w warcabach jest złapanie lub zablokowanie kawałków przeciwnika tak, aby nie mógł on już wykonać ruchu. Możesz poruszać się szybciej, przeskakując nad kawałkami przeciwnika i usuwając je z planszy. Koncepcja gry w warcaby jest prosta, ale możesz zastosować strategie, które zwiększą Twoje szanse na wygraną. Nauczymy Cię reguł i podstawowych zasad gry w warcaby!

 

Jak grać w warcaby

 

Jak grać w warcaby

 

Warcaby to zabawna gra planszowa, która jest łatwa do nauczenia i łatwa do grania. Przechwyć kawałki przeciwnika i wygraj tę grę! Poniżej znajdziesz instrukcje wideo oraz pisemne wyjaśnienie jak grać w warcaby.

Ilu graczy może grać w warcaby i co jest potrzebne do gry w warcaby?

Dwóch graczy; szachownica z elementami.

 

Ustawienie szachownicy

Szachownicę ustawiamy tak, aby jasny kwadrat znajdował się w prawym dolnym rogu. Na ciemnych kwadratach umieszcza się królową dla każdego gracza. Gracze powinni mieć 8 królowych w pierwszych dwóch rzędach (po cztery w każdym rzędzie).

 

Docelowe panie

 

Docelowe panie

Celem gry jest złapanie wszystkich królowych przeciwnika lub uwięzienie go tak, aby nie mógł wykonać żadnego ruchu.

 

Gra w warcaby

 

Gra w warcaby

Jedna królowa może poruszać się do przodu po przekątnej o jeden kwadrat na ruch. Jeśli gracz chce złapać królową przeciwnika, może przeskoczyć po przekątnej sąsiadującej z królową przeciwnika. Jakie kobiety lubią mężczyźni – 25 idealnych cech

Przestrzeń po drugiej stronie szachownicy przeciwnika musi być wolna. Wiele kawałków może zostać odrzuconych, jeśli ten sam kawałek zostanie przeskoczony kolejno. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

Jeśli jakiś element dotrze na drugą stronę planszy, to jest królową. Jak grać w warcaby. Aby kawałek stał się królową, bierze się królową lub inną figurę szachową. Królowa może poruszać się po szachownicy do przodu lub do tyłu.

Pierwszy gracz, który zdobędzie wszystkie elementy przeciwnika, wygrywa. Jeśli gracz nie jest w stanie wykonać ruchu, przegrywa grę.

 

Zasady pani

 

Zasady pani

 

Postać może poruszać się i skakać tylko do przodu

Jeśli gracz może przeskoczyć pionek przeciwnika, to musi go przeskoczyć, z tym że jeśli może przeskoczyć jednocześnie królową i pionka, to królowa musi przeskoczyć, bo ma pierwszeństwo.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button