Jak przygotować czerwoną kapustę – 10 najlepszych przepisów
Jak przygotować czerwoną kapustę .Top 10 przepisów na czerwoną kapustę. Bardzo dobra jest główka sezonowej kapusty. Dowiedz się, jak przygotować i ugotować czerwoną kapustę, stosując się do jednego z naszych pysznych przepisów. Czerwona kapusta (zwana też fioletową) należy do rodziny kapustowatych i jest popularnym składnikiem wielu wigilijnych smarowideł. To bogate w składniki odżywcze warzywo jest pełne witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, a swój fioletowy kolor zawdzięcza flawonoidowi zwanemu antocyjanem.
Obsah článku:
Jak przygotować czerwoną kapustę
Czerwoną kapustę można przygotować na wiele sposobów, ale najczęściej jest ona duszona lub kiszona, a także smażona. Przygotowaliśmy kilka pomysłów na przepisy z czerwoną kapustą, od świątecznych dań dodatkowych po samodzielne posiłki, a także informacje na temat korzyści zdrowotnych wynikających z czerwonej kapusty.
Jak gotować czerwoną kapustę
Jak przygotować czerwoną kapustę
- Wybierz najlepiej czerwoną kapustę, która jest ciężka, jasna i ma chrupiące liście. Unikaj wszelkich, które mają obrzmiałe liście lub usunięte zewnętrzne warstwy.
- Czerwona kapusta jest łatwa w przygotowaniu. Usuń zewnętrzne liście, umyj je, a następnie pokrój na ćwiartki, wytnij twardy centralny rdzeń każdego z nich, a następnie posiekaj lub pokrój.
- Gotując czerwoną kapustę w wodzie, zachowaj jej kolor, dodając odrobinę octu. Dzięki temu nie traci pięknego, głęboko fioletowego odcienia.
- Nie przesadzaj z czerwoną kapustą. Jej mdła reputacja wynika z tego, że przez cały rok jest nadmiernie przyrządzana lub gotowana. Choć jest warzywem odpornym, nie jest niepokonany…
- Idź na surową kapustę. Jedz kapustę niegotowaną w sałatkach, aby uzyskać składniki odżywcze. Pamiętaj tylko, żeby kroić je bardzo delikatnie.
1. Kapusta czerwona kiszona
Kupiona w sklepie kiszona czerwona kapusta może być czasem zbyt ostra i winna. Nasza domowa wersja wykorzystuje mniej ścierny ocet jabłkowy. Ponieważ wystarcza na miesiąc, stanowi miły dodatek do świątecznego koszyka. Przepis tutaj.
2. Chińska duszona czerwona kapusta – Jak przygotować czerwoną kapustę
Czerwona kapusta wytrzymuje ciężkie zachcianki. Ten gulasz łączy go z anyżem gwiazdkowym, sosem sojowym i imbirem. To świetne alternatywne danie na wigilijny stół. Przepis tutaj.
3. Gotowana czerwona kapusta z klementynkami
W tym ciepłym bocznym daniu będziesz cieszyć się wszystkimi smakami swojego ulubionego świątecznego napoju. Wymieszaj klementynkę i goździki z kapustą podczas gotowania, aby nadać jej prawdziwie zimowe ciepło. Przepis tutaj.
4. Świąteczna czerwona sałatka – Jak przygotować czerwoną kapustę
Ten żywy dodatek nie wymaga gotowania. Szczególnie dobrze pasuje na stole bufetowym obok domowej szynki. Przepis tutaj.
5. Czerwona kapusta z jabłkami i anyżem gwiazdkowym
Jabłka i czerwona kapusta to idealni partnerzy. Ten gulasz jest dodatkowo doprawiony cynamonem i liśćmi laurowymi. Przepis tutaj.
6. Kapusta duszona w cydrze jabłkowym
Przygotuj te kluski z kapusty duszone w cydrze do trzech dni wcześniej, aby bezstresowo przygotować świąteczny obiad. To danie jest idealnym dodatkiem do świątecznego indyka. Przepis tutaj.
7. Kiszona czerwona kapusta z orzechami włoskimi i jabłkami
Podawaj tę świąteczną kiszoną czerwoną kapustę z wędlinami i kiełbaskami. To także fantastyczny dodatek do potraw wigilijnych. Przepis tutaj.
8. Duszona czerwona kapusta – Jak przygotować czerwoną kapustę
Ten niskotłuszczowy świąteczny side dish to idealne połączenie słodkiego i słonego. Albo spróbuj jednej z naszych prostych adaptacji z użyciem konserwowanej cytryny, wina imbirowego i boczku. Buty zimowe damskie – 8 porad, jak wybrać
9. Czerwona kapusta z porto, śliwkami i pomarańczą
Dopraw czerwoną kapustę porto, śliwkami i pomarańczą dla uczciwego świątecznego dania bocznego, które dostarczy dwóch z twoich 5 dziennych porcji. Możesz przygotować ją z wyprzedzeniem i zamrozić nawet na trzy miesiące. Przepis tutaj.
10. Kapusta na wolnym gotowaniu z piwem imbirowym
Rozkoszuj się tą wolno gotowaną kapustą z imbirem na święta. Jego słodycz i pikantność sprawiają, że jest idealnym dodatkiem do pieczonej szynki. Przepis tutaj.