Zupy

Jak przygotować szparagi – najlepszy przepis

Jak przygotować szparagi? Jeśli nigdy wcześniej nie widzieliście białych szparagów, a tym bardziej nie pracowaliście z nimi, to jest to piękne warzywo. Można z nimi gotować na wszystkie te same sposoby, co ze zwykłymi zielonymi szparagami, ale ich smak jest łagodniejszy i delikatniejszy, z lekką goryczką. To danie z niemieckich białych szparagów (spargel) jest łatwe do przygotowania i podania.

 

Jak przygotować szparagi

 

Jak przygotować szparagi

 

 • Przygotowanie: 30 minut
 • Gotować: 10 min.
 • Razem: 40 min.
 • Ilość porcji: 4 porcje

 

Przygotowując szparagi, można odciąć zdrewniałe łodygi lub zgiąć je w miejscu naturalnego załamania, które zwykle znajduje się około centymetra u podstawy. Czasami łatwo i naturalnie łamią się podczas zginania do tyłu. Jak przygotować szparagi.

 

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami. Podawaj je z roztopionym masłem i szynką delikatesową, zarówno gotowaną, jak i suszoną (jak prosciutto). Dopełnieniem posiłku będzie wytrawne białe wino. Najlepszy przepis na ciasto do pizzy.

 

Surowce

 

Surowce

 

 • 1 łyżeczka soli
 • 1 łyżeczka cukru
 • 1 łyżka niesolonego masła
 • pół kg białych szparagów

 

Przepis Jak przygotować szparagi

 

Przepis Jak przygotować szparagi

 

 1. Zbierz składniki.
 2. Napełnij rondel lub rondel ze szczelną pokrywką do połowy wodą i dodaj sól, cukier i masło.
 3. Przykryć i doprowadzić do delikatnego wrzenia na dużym ogniu.
 4. Oczyść szparagi, odłamując zdrewniały koniec każdego pędu, który naturalnie się wygina.
 5. Używając obieraczki do warzyw, zacznij około 1,5 cm od czubka każdego pędu i obierz pozostałą twardą warstwę zewnętrzną.
 6. Przygotowane szparagi umieść w garnku, na leżąco lub na stojąco, w koszyku do szparagów, który pasuje do wysokiego garnka do szparagów lub spaghetti. Przykryć i zmniejszyć ogień do średniego, aby doprowadzić wodę do wrzenia.
 7. Gotuj szparagi przez 8 do 10 minut, lub do momentu, gdy nóż wbity w jedną łodygę wyjdzie gładki.
 8. Zdjąć z patelni i pozostawić do odsączenia. Podawaj natychmiast z szynką, roztopionym masłem, ugotowanymi nowymi ziemniakami i sosem hollandaise, jeśli chcesz.
 9. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

Porady

 

Porady

 

 • Jeśli używasz wysokiego garnka do szparagów, pomocne może być związanie szparagów w pęczki za pomocą sznurka kuchennego, aby ułatwić ich przenoszenie.
 • Gotowane białe szparagi są fantastycznym dodatkiem do szynki i gotowanych nowych ziemniaków z roztopionym masłem lub sosem hollandaise.
 • Gotowane szparagi są również dobre z odrobiną soku z cytryny i startą skórką cytrynową posypaną na wierzchu po zwykłym duszeniu.
 • Jest również bardzo dobry z prostym daniem z grillowanych krewetek lub małży, albo z grillowanym kurczakiem lub wieprzowiną. Szynka i szparagi są szczególnie odpowiednim daniem z niemieckim twistem.

Jak przechowywać ugotowane szparagi

 

Jak przechowywać ugotowane szparagi

 

Ugotowane szparagi zachowają się w przykrytym pojemniku do trzech-czterech dni. Jak przygotować szparagi. Można go po prostu podgrzać na kuchence. Najlepiej unikać gotowania w mikrofalówce, gdyż można stracić zbyt dużo wody.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button