Filmy i rozrywka

Najlepsze gry mobilne Poznaj i wypróbuj je

Lista najlepszych gier mobilnych pełna najlepszych gier mobilnych do zagrania na urządzeniu z systemem iOS lub Android. Napisanie ostatecznej listy najlepszych gier mobilnych to trudne – niektórzy powiedzieliby, że szalone – zadanie w najlepszym momencie. Mówimy o procesie, który obejmuje setki tysięcy gier na iOS i Androida i obejmuje okres ponad dekady.

 

Najlepsze gry mobilne

 

Najlepsze gry mobilne

 

Postanowiliśmy więc podejść do tego z prostego, choć nieco niestandardowego założenia. Gdyby jutro wylądował kosmita i poprosił o kurs aktorstwa. Którą z najlepszych gier mobilnych polecilibyście mu zainstalować w pierwszej kolejności? Przy tak nietypowym filtrze nie szukamy nieznanych perełek, ani nawet koniecznie uznanych hitów. Szukamy tych ważnych, definiujących gatunek gier, które reprezentują coś fundamentalnego w historii gier na smartfony. Istna kompilacja największych hitów App Store i Google Play.

 

Jedyne co warunkujemy to to, że gra musi być jeszcze dziś aktywna i świetna do grania. W każdej serii zamieszczamy też tylko jedną grę, więc zwykle (ale nie tylko) będzie to raczej pierwsza pozycja niż najlepsza.

 

NAJLEPSZE GRY MOBILNE

Zaczynamy od stosunkowo zwartej listy, ale będziemy dodawać do naszego wyboru w ciągu najbliższych miesięcy – a może nawet usunąć jedną lub dwie pozycje, gdy zostaną zastąpione lub stracą ciągłe wsparcie swoich deweloperów. Ale te 15 gier to świetny początek każdej kolekcji gier mobilnych.

 

RAJD: LEGENDY CIENIA

 

RAID SHADOW LEGENDS

Doświadczeni gracze mogą łatwo nabrać nieco podejrzliwości do gier RPG typu gacha. Prawda jest jednak taka, że w najlepsze gry mobilne gra zaskakująco duża liczba osób, a Raid: Shadow Legends to 800-funtowy goryl w tym ukochanym i znienawidzonym podgatunku. Nie możesz tego zignorować.

Naprawdę trudno zignorować grę, która wygląda tak dobrze, z oszałamiającą grafiką 3D i pełnoekranową pirotechniką, która towarzyszy każdej kampanii PVE czy misji na arenie PVP.

Najlepsze gry mobilne GENSHIN IMPACT

 

Najlepsze gry mobilne GENSHIN IMPACT

Genshin Impact jest pod bezczelnym wpływem The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ze swoim znajomym, inspirowanym anime światem fantasy i mechaniką action RPG.

Wybaczycie jednak ten oczywisty hołd, bo formuła sprawdziła się u niej bardzo dobrze, w postaci gry mobilnej free-to-play. Co jest dość niesamowite.

DOLINA POMNIKÓW

 

DOLINA POMNIKÓW

Monument Valley – a w szczególności jej sequel Monument Valley 2 – to jedna z tych rzadkich gier wideo, które przebiły się do głównego nurtu. Taki, który jest przywoływany w programach telewizyjnych i grany przez niegrających.

 

Nie chodzi o to, by umniejszyć jej genialne zagadki przestrzenne przypominające Eschera, czy obolały styl artystyczny. Chcemy tylko powiedzieć, że strasznie dużo osób, w tym my, bardzo ją lubi.

POKÉMON GO

 

POKÉMON GO

Jeśli istnieje inna gra mobilna, do której ludzie wracają tak długo jak do Pokémon Go, trzeba przypomnieć, co to jest. Po uruchomieniu w 2016 roku, nadal działa prężnie.

Rozszerzona rzeczywistość i rozgrywka oparta na lokalizacji naprawdę dały o sobie znać w tej grze, ponieważ walczyłeś i łapałeś urocze małe zwierzątka w pobliżu punktów orientacyjnych w prawdziwym świecie.

SLAY THE SPIRE Najlepsze gry na komórkę

 

SLAY THE SPIRE Najlepsze gry na komórkę

Kiedy ta ostateczna bitwa karciana deck-building trafiła na urządzenia mobilne, poczułem, że wreszcie wróciła do domu. Mnóstwo innych gier mobilnych przyjęło formułę Slay the Spire w dużym stopniu, niektóre z nich z powodzeniem.

 

Jednak Slay the Spire wciąż króluje dzięki intuicyjnemu, ale niesamowicie głębokiemu i zróżnicowanemu systemowi walki kartami.

ODYSSEY ALTO

 

ODYSSEY ALTO

Jeśli Jetpack Joyride reprezentuje chwalebną przeszłość niekończącego się biegania, to Alto’s Odyssey jest jego stylową teraźniejszością. Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest styl graficzny, który jest tak wyraźny i jedwabiście gładki, że pasuje do okładki magazynu.

 

Ale gra jest również wspaniała, ze strukturą motywacyjną, która sprawi, że będziesz wracać po więcej.

CALL OF DUTY: MOBILE najlepsze gry mobilne

 

CALL OF DUTY MOBILE najlepsze gry mobilne

Na Androidzie i iOS nie brakuje wysokiej jakości strzelanek online, ale Call of Duty: Mobile to prawdopodobnie najbardziej kompletny pakiet z nich wszystkich. Łączy ona elegancką, szybką strzelankę wieloosobową z bardziej rozbudowanym trybem Battle Royale.

 

Wszystko wygląda i porusza się pięknie, ma najwyższej klasy wsparcie dla kontrolerów i mnóstwo trybów do wypróbowania.

LEAGUE OF LEGENDS: WILD RIFT Najlepsze gry mobilne

 

LEAGUE OF LEGENDS WILD RIFT Najlepsze gry mobilne

Gry MOBA to wciąż wielka nowość w świecie eSportu, a na urządzeniach mobilnych, podobnie jak na PC, króluje League of Legends. Wybierz swojego bohatera i zmierz się z kolegami z drużyny w klasycznej bitwie pasowej 5v5.

 

Godne uwagi jest to, jak wiernie ta mobilna wersja trzyma się oryginalnej formuły. Jeśli jesteście zainteresowani wypróbowaniem go, koniecznie sprawdźcie naszą grę League of Legends: Wild Rift.

GRID AUTOSPORT

 

GRID AUTOSPORT

Istnieje mnóstwo szybkich i atrakcyjnych wyścigów arcade, które próbują emulować doświadczenie konsoli na urządzeniach mobilnych. Najlepsze gry na mobile, ale tylko jedna z nich faktycznie osiąga prostą konwersję 1:1.

 

Grid Autosport to pełnoprawny klasyczny racer konsolowy przeniesiony na telefon w całej swojej dogłębnej chwale. Pozostaje to zaskakujące osiągnięcie.

JETPACK JOYRIDE

 

JETPACK JOYRIDE

Jetpack Joyride nie był pierwszym endless runnerem na urządzenia mobilne (podziękujcie za to Canabalt), ale był jednym z pierwszych i najlepszych tytułów. Równie ważne w tym zestawieniu jest to, że wciąż trwa i ma stałe wsparcie legendarnego dewelopera Halfbrick.

 

Jako bohater Barry Steakfried, biegaj, lataj i rozbijaj swoją drogę jak najdalej, korzystając z dzikich power-upów i losowo generowanych zagrożeń.

DUSZE WĘDROWCÓW

 

DUSZE WĘDROWCÓW

RocketCat games osiągnęło złoty hat trick z Wayward Souls, roguelike action RPG, który bierze klasyczną akcję top-down z 16-bitowej Zeldy i wykorzystuje proceduralnie generowaną magię.

 

Żadne dwie rundy nie są tutaj takie same, ponieważ hack, slash, eksploracja i śmierć. I to wielokrotnie.

Najlepsze gry mobilne THE ROOM 

 

Najlepsze gry mobilne THE ROOM

The Room i jego trzy sequele to jedne z najbardziej atrakcyjnych wizualnie, przyjemnych w dotyku i klimatycznych lockboxowych puzzli na każdej platformie.

 

Od strony technicznej The Room: The Old Sins jest najnowszą i największą z tych czterech odsłon. W rzeczywistości jednak trzeba zacząć od pierwszego odcinka The Room i przepracować go. Nie będziesz żałował.

KRÓLEWSKA PĘTLA

 

KRÓLEWSKA PĘTLA

Podobnie jak w przypadku The Room, można było wziąć dowolną odsłonę czteroczęściowej serii i otrzymalibyśmy z Kingdom Rush wyświechtany przykład gatunku – w tym przypadku tower defense.

 

W wielu grach mobilnych masz za zadanie starannie rozmieszczać i ulepszać jednostki obronne, aby odeprzeć fale wrogów, ale żadna z nich nie robi tego z takim wdziękiem i dbałością o szczegóły, jak w Kingdom Rush.

WŚRÓD NAS

 

WŚRÓD NAS

Among Us to gra online typu free-to-play. Najlepsze darmowe gry mobilne. Najlepsze darmowe gry mobilne, które przyjmują świeże i bardzo nowoczesne podejście do gry wieloosobowej online i wymagają starannej komunikacji i sporej dawki skradania się.

 

Dołącz do kolegów z drużyny i przygotuj swój statek kosmiczny do startu, ale uważaj na oszusta. Chyba, że to ty, w takim razie wymorduj załogę.

 

CLASH ROYALE

 

CLASH ROYALE

Clash Royale, gra, która zapoczątkowała tysiące kopiowań, łączy strategię karcianych bitew z przypominającym MOBA raidowaniem bazy. Karciana rozgrywka wprowadza tu jednostki 3D na proste, dwupasmowe pole walki.

 

Jak to bywa w przypadku gier Supercell, prezentacja, krzywa uczenia się i balans są jak najbardziej na miejscu.

REIGNS

 

REIGNS

Na iOS i Androida dostępne są trzy gry Reigns i wszystkie są tego świetnym przykładem. Najlepsze gry na komórkę, jak zaktualizować gatunek gier przygodowych historii dla nowoczesnej publiczności gier mobilnych.

 

Kluczem do sukcesu wydaje się być dodanie sporej dawki humoru i wykorzystanie systemu sterowania przewijaniem kart, który został zaczerpnięty wprost z aplikacji randkowej Grindr. Kto by to powiedział?

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button