Rasy psów

Bokser – Rasa psów łagodnych w stosunku do dzieci

Bokser – Rasa psa przywiązana do dzieci. Pies w standardzie to nierealny widok. Ma piękną sierść i jedno z najbardziej umięśnionych ciał w psim królestwie. Ma piękne ciemnobrązowe oczy i porusza się jak sportowiec , płynnie i z gracją, ma silny ciąg do przodu .

Bokser – rasa psów

 

Bokser - rasa psów

 

Bokser jest psem skłonnym do zabawy. Mają dobrą cierpliwość i opiekuńczy charakter, co czyni je świetnym psem dla dzieci . Traktują dzieci jak opiekunki , traktują je poważnie i chronią przed każdym zagrożeniem .

 

 

  • Pochodzenie:Niemcy
  • Długość życia: 10 do 12 lat
  • Temperament: lojalny, przyjazny, energiczny, wesoły, inteligentny, odważny, jasny, zabawny, lojalny, pewny siebie, spokojny, odważny
  • Waga: kobieta: 25-29 kg, mężczyzna: 27-32 kg
  • Wysokość: kobieta: 53-60 cm, mężczyzna: 57-63 cm
  • Kolory: biały, pręgowany, jasnobrązowy

 

Boksery najlepiej radzą sobie, gdy we wczesnym okresie szczenięcym mają kontakt z dużą ilością ludzi i innych zwierząt.

 

Boksery najlepiej radzą sobie, gdy we wczesnym okresie szczenięcym mają kontakt z dużą ilością ludzi i innych zwierząt.

 

Karma dla Boksera powinna być najwyższej jakości. Ludzkie jedzenie generalnie nie nadaje się dla psów ( gotowane kości … ) Jak raz na jakiś czas powinno się dawać psu takie smakołyki ale nie cały czas .To co pies je wpływa na jego zdrowie i długość życia . Może mieć tendencję do nadwagi, więc sprawdź kalorie podczas karmienia i wagę psa . Podczas szkolenia można dać psu smakołyki jako nagrodę . Powinien mieć zawsze dostęp do czystej wody . Najlepszy pies do mieszkania – 10 ras do mieszkania

 

Opieka nad bokserem

 

Opieka nad bokserem

 

Krótka, błyszcząca sierść Boksera wymaga bardzo mało zabiegów pielęgnacyjnych. Zaleca się delikatne szczotkowanie jej raz lub dwa razy w tygodniu, aby zachować jej najlepszy wygląd. Bokser jest psem czystym, więc trzeba go kąpać tylko od czasu do czasu. Przycinaj jego pazury regularnie, jeśli nie nosi ich naturalnie . Należy dbać o jego zęby , myć je regularnie jeśli to możliwe nawet codziennie .

 

Natura Bokser

 

Boksery to bardzo figlarne, wysokoenergetyczne psy. Wymagają one codziennego poświęcenia się dla psa . Codziennie spacer lub inna aktywność, w której pies będzie miał dużo ćwiczeń . Nie należy pozwolić mu na ucieczkę , bo historycznie była to rasa myśliwska i może się okazać, że pojawią się jego cechy dziedziczne . Bokser jest silnym , aktywnym i zabawnym psem , więc potrzeba trochę siły i energii, aby go obsłużyć . Border Collie – rasa psów o wysokiej inteligencji

 

Szkolenie boksera

 

Szkolenie boksera

Od małego szczeniaka musi być odpowiednio socjalizowany i szkolony . Przedstaw go innym zwierzętom . Bokser jest rasą bardzo inteligentną , nie lubi powtarzania w kółko tych samych komend . Czasami jest osobliwy i rozwiązuje problemy na swój sposób . Nie jest zbyt tolerancyjny wobec psów tej samej płci , ale dobrze dogaduje się z płcią przeciwną .Jest dobrym psem sportowym , wyróżnia się w wielu zawodach sportowych i posłuszeństwa.

 

Zdrowie

 

Boxer nie ma wysokiej tolerancji na ekstremalne ciepło lub zimno i powinien być trzymany w domu . Odpowiedzialni hodowcy zlecają kontrolę swoich psów przez weterynarza. Może u nich wystąpić dysplazja stawów biodrowych, choroby serca, takie jak stenoza aortalna i kardiomiopatia, niedobór tarczycy, mielopatia zwyrodnieniowa i niektóre nowotwory. Co zrobić gdy pies nie lubi twojego partnera

 

Historia

 

Przodkowie Boksera byli psami wojennymi imperium asyryjskiego ( 2 500 lat p.n.e.) . Ale Bokser, jaki znamy dzisiaj, pochodzi z Niemiec , między końcem XVIII wieku a początkiem XX wieku . Uważa się, że wyewoluował z większego i cięższego psa wyhodowanego przez Niemców zwanego Bullenbeisser.

W średniowieczu Bullenbeisser był wiodącym niemieckim psem myśliwskim, wykorzystywanym przez szlachtę do ścigania, polowania i przetrzymywania tak groźnych zwierząt jak niedźwiedź, żubr i dzik. Na początku XVIII wieku sytuacja polityczna w państwach niemieckich uległa zmianie. Niemiecka szlachta była na wylocie. Ich majątki rozpadły się i skończyła się cenna tradycja szlacheckich polowań na dziki.

Bullenbeisser został skrzyżowany z mniejszymi rasami i dzięki temu otrzymał nowe życie. Pod koniec XIX wieku do głosu doszedł nowoczesny bokser – pies zgrabniejszy i bardziej elegancki ( Bokser otrzymał swoją nazwę od sposobu, w jaki rasa ta pędzi do przodu przednimi łapami. ).

Bokser był używany w wielu dziedzinach : pies policyjny, pies wojenny (w obu wojnach światowych), pies stróżujący, pies ochronny i pies przewodnik dla niewidomych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button