Rasy psów

Chihuahua – Mały pies z wielkim duchem

Chihuahua to mały pies o ogromnej osobowości. Te zabawne „psy torebkowe” są narodowym symbolem Meksyku i należą do najstarszych ras z Ameryki. Linia rodzinna sięga starożytnych królestw z czasów prekolumbijskich.

Chihuahua jest zrównoważonym, pełnym gracji psem, a jego zachowanie jest podobne do teriera. Chihuahua zwraca uwagę zaokrągloną głową typu „jabłko”, wzniesionymi uszami i dużymi oczami. Płaszcz ma wiele kolorów i wzorów, może być długi lub krótki.

 

Kŕmenie Čivava

Chihuahuas mają lojalność, urok i postawę dużego psa. Nawet małe psy wymagają szkolenia i bez niego będą rządzić twoimi domownikami jak mały Napoleon. Kompaktowy i pewny siebie, Chihuahuas zrobić idealne zwierzęta miejskie.Potrzebują szczególnej uwagi w zimnej pogodzie. Chihuahuas są zdolne do adaptacji – tak długo, jak mają wystarczające szkolenie i odpowiednią socjalizację.

Chihuahua

 

Temperament: uroczy, wdzięczny, bezczelny
Popularność rasy: 33. z 197
Wysokość: 13 – 20 cm
Waga: nie więcej niż 3 kg
Średnia długość życia: 14-16 lat

 

Karmienie Chihuahua

Niektóre Chihuahuas są podatne na nadwagę , więc miej oko na swojego psa . Jedzenie jest świetną pomocą szkoleniową, ale jeśli dasz swojemu Chihuahua zbyt wiele, może stać się otyły. Unikaj gotowanych kości i żywności o wysokiej zawartości tłuszczu . Jeśli martwisz się o swojego psa , sprawdź u swojego weterynarza. Chihuahua.

Opieka nad chihuahua

 

Opieka nad chihuahua

Są chihuahuas z krótkimi włosami, a następnie z długimi włosami . Krótkowłosy Chihuahua potrzebuje tylko częstego szczotkowania i kąpieli , podczas gdy długowłosy Chihuahua powinien być kąpany co najmniej raz w tygodniu, aby utrzymać jego płaszcz w najlepszym stanie. Regularnie przycinać pazurki. Należy również regularnie dbać o jej zęby . Zalecamy również stosowanie różnych przysmaków dla psów, aby jednocześnie czyścić ich zęby.Regularnie czyść uszy i usuwaj nadmiar woskowiny, aby zapobiec infekcjom ucha.

Lekcje z Chihuahua

 

Lekcje z Chihuahua

Chihuahua uwielbia biegać i bawić się , potrafi bawić się na bardzo małym obszarze . Zazwyczaj wystarczy, że będą biegać po domu lub mieszkaniu . Krótkie i powolne spacery utrzymują psa w dobrej kondycji . Zapobiegać, aż chihuahua będzie zbyt zmęczony . Jeśli twój pies dyszy i nawet nie chce już dużo chodzić , czas go podnieść i zabrać do domu .Chihuahua.

 

Szkolenie Chihuahua

 

Szkolenie Chihuahua

 

Chihuahua jest bardzo żywym małym psem o wysokiej inteligencji. Stara się zadowolić swoich ludzi i dobrze reaguje na pozytywne praktyki szkoleniowe. Chihuahuas wydają się być dobrze świadomi tego, jak urocze są i uczą się, jak cię zadowolić. Od samego początku musisz zrozumieć fakt, że ponosisz odpowiedzialność za jej zachowanie.

 

Pies długowłosy

 

Nigdy nie pozwalaj szczeniakowi Chihuahua na robienie czegoś, co w innym czasie będzie dla Ciebie nie do przyjęcia. Mogą mieć trochę „terierski” temperament, więc podczas szkolenia potrzebna jest stanowcza, ale delikatna ręka. Mogą wyróżniać się w treningu posłuszeństwa i innych psich sportach. Chihuahua lubi uczyć się nowych sztuczek.

 

Zdrowie Chihuahua

 

Zdrowie Chihuahua

Większość Chihuahuas są w pełni zdrowe , ale mogą rozwijać problemy genetyczne . Problemy zdrowotne u Chihuahuas : problemy z sercem (patent ductus arteriosus, choroba zastawki mitralnej), choroby oczu i patella luxation (luźne stawy kolanowe). Dlatego dobrze jest kupić Chihuahua od hodowcy, który miał badane psy.

Historia Chihuahua

 

Historia Chihuahua

Toltekowie osiedlili się w Meksyku około tysiąca lat temu, ich rasą z wyboru był Techichi, większy i cięższy przodek dzisiejszego Chihuahua.

 

Szczeniaki

 

W XII wieku Toltekowie podbili Azteków i wyhodowali oraz udoskonalili Techichi w mniejszego i lżejszego psa. W XVI wieku Hiszpanie podbili Azteków. Techichi były już tak zakorzenione w kulturze Azteków, że uznano je za jeden z legendarnych skarbów Montezumy, o których kiedyś myślano, że przepadły na zawsze po podboju Corteza.

Ale psy przetrwały w odległych wioskach i w połowie XIX wieku , Amerykanie zainteresowali się rasą. Wiele psów znaleźli w Chihuahua w Meksyku. I tak powstały te piękne małe pieski ( Chihuahuas ), które mają długą i niespokojną historię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button