Rasy psów

Rottweiler – Rasa psów , Dobrze zbudowany pies mięśniowy

Rottweiler jest rasą pochodzącą z Niemiec . Rottweiler został pierwotnie wyhodowany jako pies pasterski. Prowadził stada w całych Niemczech. Tak Dzięki temu był dobrym psem ochronnym i stróżującym . Dzięki temu stały się sprawdzonym psem policyjnym w Niemczech. Dzięki temu udało się utrzymać rasę.

 

 Rottweiler - Rasa psów , Dobrze zbudowany pies mięśniowy

 

Celé telo ma pokryté svalmi , okrem toho má dobrú kľudnú povahu . Je verný , inteligentný spoločník . Hodí sa na stráženie ale aj do rodiny , ktorú si bude verne chrániť . Chvost sa mu kopíruje , no rodia sa už aj šteniatka so skráteným chvostom ( medvedím chvostom ) .Pes je verný , milujúci ochranca rodiny . 

 

Rasa psów rottweiler

 

Rasa psów rottweiler

Pochodzenie: Niemcy
Długość życia: 8 – 10 lat
Szata: krótka, twarda, szorstka, prosta – łatwa w utrzymaniu.
Kolor sierści : czarny z ostro zarysowanymi oznaczeniami na policzkach , nosie , klatce piersiowej , nogach i nad oczami . Oznaczenia są ciemnobrązowe , mahoniowe do jasnobrązowych .
Wzrost : mężczyzna 60-68 cm , kobieta : 55-65 cm
Waga : mężczyzna 50-60 kg , kobieta : 35-48 kg

Historia Rottweilera

 

Historia Rottweilera

Rottweiler jest uważany za jedną z najstarszych ras psów . Pochodzenie rasy datuje się na czasy rzymskie. Na początku psy były hodowane jako psy pasterskie . Z legionami rzymskimi przekraczały Alpy i pilnowały bydła. W okolicach Rottweil psy te ukrywały się z psami domowymi. Po mieście Rottweil Rottweiler otrzymał swoją nazwę .Był on głównie hodowany do pilnowania stad .

Później te nabyte cechy pomogły mu zaistnieć jako pies stróżujący i przewodnik . Podczas I i II wojny światowej , ze względu na swoje cechy , były popularnymi psami wojskowymi , używanymi w firmach , jako kurierzy , sanitariusze , psy ciągnące i psy stróżujące .

 

Historia Rottweilera

 

Pierwszy klub 

Deutscher Rottweiler-Klub (DRK, Niemiecki Klub Rottweilera)
Pierwszy Klub Rottweilera w Niemczech, został założony 13 stycznia 1914 r., po czym 27 kwietnia 1915 r. powstał Süddeutscher Rottweiler-Klub (SDRK, Południowoniemiecki Klub Rottweilera), który ostatecznie przekształcił się w IRK (Międzynarodowy Klub Rottweilera). DRK liczyła około 500 Rottweilerów, a SDRK 3 000 Rottweilerów. Cele obu klubów były różne. DRK skupiła się na produkcji psów pracujących i nie kładła nacisku na pokrój Rottweilera.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button