Rasy psów

Pitbull – Potępiony pies o wielkim sercu

Pitbull nie jest w rzeczywistości rasą , ale terminem używanym w odniesieniu do American Pit Bull Terrier, Bull Terrier, American Staffordshire Terrier i Staffordshire Bull Terrier.

Pitbull

pitbull milujuci pes Pitbull

Pit bulle są często rażąco źle rozumiane. Cechy takie jak nieustępliwość , siła , bojowość przyciągały bez skrupułów ludzi szukających silnych wojowników do swoich walk psów . W związku z tym w ostatnich latach Pitbull przez wielu ludzi postrzegany jest jako pies niebezpieczny i agresywny. Z powodu tej reputacji pit bull stał się bardzo potępiony i nawet sprowokował ustawodawstwo przeciwko rasie w wielu miastach i krajach na całym świecie.

 

Jeśli posiadasz lub chciałbyś kupić pit bulla to musisz mieć świadomość, że Twój wspaniały pies będzie potępiany i traktowany ze złością i wrogością przez ludzi, którzy mają błędne informacje. Ale zróbmy prawidłowy obraz Pitbulla , jak ten pies naprawdę jest .

Pitbull

 

szczeniak pitbulla Pitbull

 

Grupa ras psów: teriery
Wysokość: 40 – 50 cm wysokości w ramionach
Waga: 13 – 35 kg
Średnia długość życia: 12 do 16 lat

Pitbull jest towarzyskim psem rodzinnym. Rasa ewoluowała w wszechstronnego psa gospodarskiego, a później przeniosła się do domu , aby stać się „psem niańką”, ponieważ są one niezwykle łagodne z dziećmi .
Są to wytrwałe , odważne i bardzo aktywne psy . Dlatego wyróżniają się w zawodach sportowych . Są kochającymi towarzyszami, którzy obdarzą swoich właścicieli miłością i będą wiernymi obrońcami.

 

Pitbull pitbulle

Pitbullom trzeba poświęcić czas , wyszkolić i uspołecznić od szczenięctwa . Odpowiednie szkolenie jest ważne dla każdej rasy psów. Odpowiednio wyszkolony pit bull jest doskonałym towarzyszem dla dzieci. Jest bardzo czuły i łagodny w stosunku do swoich ludzi . Pitbull jest oddany i lojalny wobec swojej rodziny i będzie bronił ciebie i twojej rodziny do śmierci, jeśli to konieczne .

Psy te są niezwykle inteligentne i łatwo uczą się komend i sztuczek . Mają radość życia i uwielbiają uczestniczyć we wszystkim co robisz . Utrzymują one witalność szczenięcia w dorosłym życiu i przekazują tę energię życiową swojemu właścicielowi . Tak więc z psem będziesz czuł się zawsze pełen energii i nigdy nie będziesz się nudził . Kiedy poznasz pit bulla będziesz się zastanawiać jak mogłeś bez niego żyć .

 

Pitbull Co musisz wiedzieć :

 

Pitbull Pitbull Co musisz wiedzieć

 

 • Pitbull potrzebuje szkolenia i socjalizacji , potrzebuje uwagi i czasu na szkolenie
 • Muszą wiedzieć, kto jest szefem w domu i słuchać cię na słowo
 • W miejscach publicznych trzymaj Pitbulla na smyczy, może nie jest agresywny, ale jeśli zostanie zaatakowany przez innego psa, nie wycofa się z żadnej walki i będzie walczył do końca.
 • Pobierz pit bull trwałe i twarde zabawki, które nie mogą być żute lub połknięte , ponieważ zawsze mają potrzebę żucia czegoś .

Historia Pitbulla

 

Historia Pitbulla

 

Pit bulle wywodzą się z początku XIX wieku w Anglii z popularnych sportów widowiskowych, takich jak wranglowanie byków i niedźwiedzi. Kiedy takie sporty zaczęły być uważane za niehumanitarne i stały się nielegalne w 1835 r. Zaczęto je wykorzystywać do walk psów – a w linii pokoleniowej pitbula pojawia się psia agresja. Ale walka psów pozostawiła również srebrną podszewkę . Przewodnicy chcieli rozdzielić psy w walce, aby nie zrobiły sobie krzywdy . W ten sposób pit bull wykształcił cechę, że nie chce gryźć ludzi. Dość szybko stały się znane jako silna rasa ochronna, ale były też znane z tego, że były łagodne i przyjazne dla rodziny.

Kiedy pit bull towarzyszył imigrantom do Ameryki , rozpoczął nową karierę jako wszechstronny pies gospodarski . Ich praca obejmowała polowanie na dziką zwierzynę, pilnowanie mienia i zwierząt, a przede wszystkim bycie lojalnymi towarzyszami rolników .Osadnicy w Ameryce wyhodowali większego pit bulla ( American Pit Bull Terrier) niż był wcześniej widziany w Anglii .

Osobowość Pitbulla

 

Osobowość Pitbulla

Pitbull jest kochającym psem i nie wie, że jego wielkość i budowa onieśmielają niektórych ludzi. Są to pewne siebie i inteligentne psy stróżujące – pitbull nie oznacza tego tak bardzo , że jest agresywny wobec obcych , raczej idzie się z nimi przywitać i szczeka, żeby cię zaalarmować . Chociaż ich miłość do ludzi czyni je psami stróżującymi , ich odwaga jest niezrównana i będą bronić swojej rodziny swoim życiem.

 

Zdrowie Pitbulla

 

Zdrowie Pitbulla

Pit bulle są generalnie zdrową rasą, ale jak wszystkie psy na świecie są podatne na pewne dolegliwości zdrowotne. Na co zwracać uwagę w zdrowiu pit bulla :

 • Dysplazja stawów biodrowych : Może być niezwykle bolesna dla psa w zależności od stopnia zaawansowania choroby. Psy powinny mieć wykonane zdjęcia rentgenowskie bioder w wieku 2 lat , aby zobaczyć, czy pies jest zdrowy .
 • Alergie : Alergie są dość powszechne u Pit Bullów. Alergie skórne są zwykle spowodowane przez alergeny środowiskowe, takie jak pchły, trawa, pyłki i kurz. Mogą być również związane z jedzeniem, ale są mniej powszechne. Do częstych alergenów pokarmowych należą: wołowina, ryż, pszenica i kukurydza. Alergie mogą powodować intensywne swędzenie i dyskomfort, co oznacza, że psy będą drapać , aż do krwawienia. Jest to ryzykowne, ponieważ w uszkodzonej tkance mogą rozwinąć się wtórne infekcje. Aby leczyć alergie, należy zidentyfikować przyczynę i w miarę możliwości usunąć ją ze środowiska psa. Weterynarz może w tym pomóc i poinformować, które objawy alergii można leczyć lekami.
 • Niedoczynność tarczycy: Jest to dysfunkcja tarczycy, która powoduje przyrost masy ciała, słabą sierść, problemy reprodukcyjne i inne problemy. Zwykle występuje u psów w średnim wieku i może być kontrolowana za pomocą codziennych leków, które muszą być przyjmowane przez całe życie psa.
 • Choroby serca: Choroby serca dotykają pit bulli w kilku formach, z których najczęstszą jest stenoza aortalna. Stenoza aortalna jest wrodzoną wadą serca, co oznacza, że pies się z nią rodzi. Jest to nieprawidłowe zwężenie połączenia między lewą komorą serca a aortą. Niektóre psy nie mają żadnych objawów lub tylko niewielkie objawy, podczas gdy inne mogą mieć niską energię lub nawet umrzeć nagle. Jeśli lekarz weterynarii wykryje szmery w sercu, badanie rentgenowskie klatki piersiowej i elektrokardiogram mogą potwierdzić diagnozę.

Karmienie Pitbulla

 

Zalecana dzienna ilość: 1,5 do 2,5 filiżanki dobrej jakości suchej karmy dziennie, podzielonej na dwa posiłki.

 

To, ile zjada Twój dorosły pies, zależy od jego wielkości, wieku, budowy ciała, metabolizmu i poziomu aktywności. Psy to indywidualności tak jak ludzie i nie wszystkie potrzebują takiej samej ilości jedzenia. To prawie rozumie się samo przez się, że bardzo aktywny pies będzie potrzebował więcej jedzenia niż kanapowy ziemniak.

Ważna jest również jakość jedzenia. Im lepsza jakość karmy dla psów , tym więcej odżywiania będzie miał Twój pies, co znajdzie odzwierciedlenie w jego zdrowiu i długości życia .

Prawidłowy pitbull powinien być w takiej kondycji, że pod warstwą mięśni będzie można wyczuć jego żebra, ale jednocześnie nie będzie można ich zobaczyć. Jeśli nie czuć żeber z powodu tłuszczu , to należy wprowadzić psa na dietę.

Opieka nad Pitbullem

 

Opieka nad Pitbullem

 

 • Musisz spędzić co najmniej godzinę dziennie z psem spacery , gry lub inne ćwiczenia . Nawet jeśli kochają ludzi , dobrze jest rozpocząć szkolenie w zakresie posłuszeństwa jak najwcześniej i kontynuować je przez całe życie . Szkolenie jest podstawą relacji z psem.
 • Pitbulls nie powinny być na zewnątrz przez długi czas , ponieważ nie tolerują zimno dobrze . Nawet niezależnie od klimatu , psy te najlepiej radzą sobie jako psy domowe .Są silnie związane z rodziną i cierpią, gdy są pozostawione same .
 • Pitbull ma krótką i błyszczącą sierść . Jest twarda w dotyku. Kolor sierści może być różny ( nie mają ustalonego dokładnego koloru i to sprawia, że każdy pies jest wyjątkowy i piękny ) .
 • Płaszcz pitbulla wymaga niewielkiej pielęgnacji i wymaga jedynie sporadycznej kąpieli . Aby utrzymać połysk psa szczotkować regularnie .
 • Szczotkuj zęby psa co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu, aby usunąć kamień nazębny i czające się w nim bakterie. Codzienne szczotkowanie jest jeszcze lepsze, jeśli chcesz zapobiec chorobom dziąseł i nieświeżemu oddechowi.
 • Przycinaj jego pazury raz lub dwa razy w miesiącu, jeśli pies nie ściera ich naturalnie, aby zapobiec bólowi i innym problemom. Jeśli słyszysz, jak stukają o podłogę, to znaczy, że są za długie. Psy pazury mają naczynia krwionośne w nich, a jeśli przyciąć je zbyt wiele, można spowodować krwawienie .
 • Należy sprawdzić uszy co najmniej raz w tygodniu . Zwróć uwagę na zaczerwienienie w uszach i nieprzyjemny zapach , co może wskazywać na infekcję . Można przemyć uszy watą ale tylko oczyścić ucho zewnętrzne . Nie należy wpychać różdżki do wnętrza ucha .

Spraw, by opieka nad psem była pozytywnym doświadczeniem. Sprawdzaj go od szczenięctwa , sprawdzaj jego pysk i uszy , dotykaj jego łap . Pochwalić i nagrodzić go , co ułatwi Ci kontrolowanie go później u weterynarza .

 

Dzieci i inne zwierzęta domowe

 

Dzieci i inne zwierzęta domowe

Pitbull kocha dzieci. Jest wytrzymały , energiczny i tolerancyjny . Ale żaden pies nigdy nie powinien być pozostawiony bez nadzoru z dziećmi .Nie pozwól dzieciom ciągnąć psa za uszy lub ogon ( lub w inny sposób nadużywać psa i uczynić go chorym ) .Naucz ich, aby nie zbliżać się do żadnego psa, gdy śpi lub je , lub próbować wziąć jedzenie od psa .

Niektóre pit bulle ze względu na dziedziczenie walk psów mają tendencję do bycia agresywnymi wobec innych psów, ale jeśli są socjalizowane od szczenięctwa (w kontakcie z innymi zwierzętami) i szkolone mogą zminimalizować agresję i mogą być przyjazne dla psów i kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button