Wilczarz czechosłowacki – krzyżówka wilka i owczarka niemieckiego
Wilczarz czechosłowacki. Czechosłowacki wilczarz. Rasa powstała w 1958 roku poprzez skrzyżowanie Wilczarza Karpackiego z wybranymi Owczarkami Niemieckimi. Kolejne kojarzone już lepiej kojarzone między mieszańcami . Założycielami rasy są płk inż. Karol Hartol i major František Rosík . Celem było stworzenie rasy, która miałaby zdolności robocze owczarka niemieckiego oraz wytrzymałość, nieustępliwość i hart ducha wilków. Wilczarz czechosłowacki.
Obsah článku:
Wilczarz czechosłowacki
Średnia długość życia: 10-15 lat
Sierść : krótka, w zimie gruba.
Kolor: żółto-szary, srebrno-szary
Wzrost : mężczyzna : 63-70 cm , kobieta : 60-68 cm
Waga: minimum: 20 – 25 kg
Karma dla wilczarza czechosłowackiego
Dla Wilczarza Czechosłowackiego preferowana jest dieta surowa, ale kibel jest również dopuszczalny dla ras średnich .Dieta jest indywidualnym wyborem każdego hodowcy i właściciela .Ale dobrze jest zapytać hodowcę od którego kupujemy szczeniaka i dowiedzieć się o zalecenia , dieta robi wiele dla każdego psa . I od tego zależy długość życia zwierzęcia .Pies powinien mieć zawsze dostęp do czystej i świeżej wody. Pies wyglądający jak wilk top 10 rasy psów
Higiena wilczarza czechosłowackiego
Wilczarz czechosłowacki ma sierść odporną na warunki atmosferyczne , czyści się z błota i brudu . Rzadko potrzebuje kąpieli i ma mało lub nie ma zapachu . Dwa razy w roku się zrzuca i wtedy trzeba go szczotkować . W zimie jego sierść jest grubsza, cięższa i dłuższa .Należy regularnie przycinać mu pazury, aby nie zarosły. Regularnie sprawdzać uszy , usuwać wosk uszny, aby zapobiec infekcji ucha . Można regularnie myć zęby lub stosować smakołyki, które czyszczą psie zęby.
Pielęgnacja wilczarza czechosłowackiego
Rasa ta jest bardzo energiczna od szczenięctwa .Zaleca się codzienne spacery psa , najlepsze są długie spacery . To nie jest dobre dla niego, aby po prostu pozwolić mu luźno na podwórku , on lubi sensowną pracę . Lubią takie aktywności jak wędrówki, aportowanie, zabawy z psem, pływanie, … Wolfhound może mieć tendencję do zobaczenia ofiary w małych zwierząt i innych psów, więc zaleca się, aby trzymać na smyczy. Największy wilk świata – top 5
Szkolenie
Po wilku ma dominującą i niezależną osobowość , więc wymaga innego podejścia niż inne rasy psów. Cierpliwość i konsekwencja jest kluczem. Pies jest pewny siebie , żywy , aktywny , posłuszny z szybkimi reakcjami. Jest również bardzo inteligentny i ciekawski. Szkolenie i socjalizacja w tym psie nie można się pomylić. Przy dobrym szkoleniu pies może wyróżniać się w wielu działaniach, ale muszą widzieć sens tego, co chcesz od nich. Zdecydowanie nie polecam dla osób które nigdy nie miały psa , potrzebuje stanowczego prowadzenia.
Zdrowie Wilczarz czechosłowacki
Wilczarz czechosłowacki jest rasą bardzo zdrową i wytrzymałą. Rozsądnie jest zapytać hodowcę, jakie problemy zdrowotne zaobserwował w linii genetycznej.
Historia Wilczarz czechosłowacki
W 1955 roku w Czechosłowackiej Republice Socjalistycznej przeprowadzono eksperyment biologiczny, a mianowicie skrzyżowanie owczarka niemieckiego z wilkiem karpackim. W 1965 roku, po zakończeniu eksperymentu, opracowano plan hodowlany dla tej nowej rasy. Chodziło o połączenie cech użytkowych wilka z korzystnymi cechami psa. W 1982 roku wilczarz czechosłowacki został uznany za rasę narodową przez Komitet Generalny ówczesnych czechosłowackich związków hodowców.