Rasy psów

Bernardyn – Duży pies dla małych dzieci

Bernardyn. Od niepamiętnych czasów bernardyny były hodowane w Alpach , gdzie były używane do poszukiwania i ratowania ludzi zasypanych przez lawinę. Najsłynniejszym bernardynem był Bary , za życia uratował 40 osób w Alpach Szwajcarskich . Jest wypchany i wystawiony w muzeum w Bernie .Dzisiejsze psy bernardyna różnią się nieco od oryginału ponieważ zostały skrzyżowane z psami nowofundlandzkimi .Po czym mają głównie kształt głowy .

Bernardyn

 

Bernardyn

 

Mają dobry charakter , pasują do rodziny , są dobre z dziećmi . Ale celowo są doskonałymi opiekunami i obrońcami swojej rodziny.

Długość życia: 8 do 10 lat
Szata : 1 typ – krótka, twarda, o gęstej substancji, jest jak rodzaj zbroi dla bernardyna.
          Typ 2 – długi, gładki do lekko falistego
Kolor : biały z czerwonym
Wysokość: Mężczyzna do 70 cm, Kobieta do 65 cm
Waga: 64 – 120 kg

Bernardyna Zdrowie

 

Bernardyna Zdrowie

Bernardyn rośnie bardzo szybko i to może uszkodzić jego stawy i kości . Dlatego trzeba regularnie ćwiczyć psa i zapewnić mu precyzyjną dietę .

Rasa ma dziedziczną osteosarcomę ( rak kości ) .Są podatne na zaburzenia oczu zwane entropionem i ektropionem w których powieka odwraca się do wewnątrz lub na zewnątrz. Rasa ta jest również podatna na epilepsję i drgawki, choroby serca zwane kardiomiopatią rozstrzeniową oraz egzemy.

 

Bernardyna Przyroda

Otrzymał przydomek Gentle Giant , jest spokojny , cierpliwy i życzliwy , szczególnie dla dzieci . Jak wszystkie psy , bernardyn musi być wcześnie uspołeczniony z innymi ludźmi i innymi psami , aby nie był bojaźliwy i agresywny . Niebezpieczeństwo dla małych dzieci polega na tym, że jest on duży i może niechcący strącić dziecko . Ogólnie są to łagodne , inteligentne i czułe psy . Zacznij od szkolenia od szczeniaka , to pomoże okiełznać nadwagę i wyszkolić go . Niesforny bernardyn może być prawdziwym problemem nawet dla silnej osoby .Nie jest bardzo agresywnym psem ale jego wielkość i szczekanie jest zastraszające , więc robi dobrego psa stróżującego .

Bernardyn Historia

 

Bernardyn Historia

 

Najwcześniejsze pisemne wzmianki o św. Bernardzie pochodzą od zakonników z 1707 r. Ale obrazy i rysunki psa , datują się jeszcze później . Pierwsze obrazy psa zostały narysowane przez Salvatora Rosę w 1690 roku .Psy nigdy nie otrzymały specjalnego szkolenia , zamiast tego młode psy zawsze uczyły się wykonywać pracę według starszych.

Klasyczny bernardyn wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiejszy bernardyn z powodu krzyżowania . Ciężkie zimy od 1816 do 1818 roku doprowadziły do zwiększenia liczby lawin, w których zginęło wiele psów podczas akcji ratunkowych. W próbie ratowania rasy, w latach 50-tych XIX wieku, został skrzyżowany z psem nowofundlandzkim, po którym odziedziczył długą sierść, która nie nadawała się już do ich typowej pracy jako psów ratowniczych w Alpach , ponieważ sierść byłaby zapakowana śniegiem i zamarznięta, co byłoby dla nich ciężarem.

 

Klub szwajcarski

 

Szwajcarski Klub Bernardyna został założony w Bazylei 15 marca 1884 roku. Bernardyn był pierwszą rasą wpisaną do Szwajcarskiej Księgi Stadnej w 1884 roku, a wzorzec rasy został ostatecznie zatwierdzony w 1888 roku. Od tego czasu rasa ta jest szwajcarskim psem narodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button