Rasy psów

Doberman – Rasa psów , Zdecydowany strażnik

Doberman jest inteligentnym , umięśnionym psem. Wyróżnia się pod wieloma względami – jest zwinny , bojowy i nieustraszony . Ma żywy temperament , który należy wziąć pod uwagę podczas szkolenia go .Ale dobrze wyszkolony Doberman jest jednym z najlepszych psów rodzinnych i usługowych .

Doberman – Rasa psów

 

Doberman - Rasa psów , Zdecydowany strażnik rodziny

 

Jest to jedna z ras stróżujących. Posiada doskonały zmysł węchu . Ale wadą jest to że ten pies trudniej znosi mrozy .Ale jeśli zrobisz mu dobrze ocieploną budę w której nie będzie wiał na wietrze jest świetnym psem . Dobernam może być również trzymany w domu . Jest wspaniałym towarzyszem życia . Zawsze będzie wiernie przy Tobie i niekłamanie Cię kochał . W dorosłym życiu wygląda niesamowicie , jego muskularne majestatyczne ciało to ikona umięśnionego psa.

 

Rasa psów Doberman

 

Rasa psów dobermanów

Pochodzenie: Niemcy
Długość życia: 10 – 13 lat
Płaszcz: krótki, łatwy do utrzymania
Kolor sierści: czarny, brązowy, niebieski z czerwono-czerwonymi, ostro zaznaczonymi znakami.
Wysokość : mężczyzna 68-70 cm , kobieta : 63-67 cm

Historia dobermana

 

Historia dobermana

Dobermany zostały zapoczątkowane przez Karla Friedricha Louisa Dobermana w Apoldzie w Turyngii w Niemczech ( lata 80-te XIX wieku ).Karl Friedrich Louis Doberman miał dostęp do wielu ras psów i wpadł na pomysł stworzenia idealnej rasy, która by go chroniła . Zaczął tworzyć rasę, która miałaby wytrzymałość , siłę i inteligencję . Udało mu się, ale w końcu w wieku 60 lat zmarł . Pięć lat po jego śmierci , Otto Goeller , jeden z pierwszych hodowców , stworzył Narodowy Klub Doberman Pinscher .

Doberman powstał z kilku ras psów, które posiadały cechy pożądane przez Karla Friedricha. Jakie to były rasy psów, nie wiadomo. Jedyne zapisy dotyczą krzyżowania z chartami i Manchester terrierem.

 

doberman szczeniak

Po śmierci Karla Friedricha w 1894 roku Niemcy nazwali rasę Dobermann-pinch na jego cześć, ale pół wieku później zrezygnowano ze słowa „pinch”, uzasadniając to tym, że to niemieckie słowo oznaczające „teriera” nie jest już odpowiednie. Ten pies został przyjęty przez USA jako ich pies wojenny w WW2 , ale nie używali wyłącznie Dobermanów.

Szczeniaki Doberman

 

 Ma piękne szczeniaki , można kazać im kopiować uszy aż pięknie staną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button