Rasy psów

Owczarek niemiecki – najlepszy pies na świecie

Owczarek niemiecki to jedna z najlepszych ras psów na świecie. 

Owczarek niemiecki

 

Temperament: pewny siebie, odważny, inteligentny
Popularność rasy : 2 miejsce na 197
Wysokość: 60 – 66 cm (mężczyzna), 55 – 60 cm (kobieta)
Waga: 30-40 kg (mężczyzna), 22-30 kg (kobieta)
Średnia długość życia: 12-14 lat
Grupa: Owczarki

 

Owczarek niemiecki

 

Owczarek niemiecki jest uważany za najlepszą rasę psów pracujących na świecie. Jest to duży , ruchliwy , umięśniony pies . Ma doskonały charakter i wysoką inteligencję . Owczarek niemiecki jest lojalny , pewny siebie , odważny i stabilny , jest prawdziwą przyjemnością dla każdego miłośnika psów.

 

O owczarku niemieckim

 

O owczarku niemieckim

Owczarek niemiecki może mieć do 6 cm w ramieniu i na pierwszy rzut oka wygląda raczej gładko, bez wyraźnych krzywych mięśni ( ale pozory mylą ) . Ma naturalny chód i łatwy kłus, ale kiedy trzeba może rozwinąć niesamowitą szybkość.

Możemy wymienić bardzo wiele rzeczy, dlaczego owczarek niemiecki jest na szczycie rankingów ras psów. Jednak największym atutem jest ich charakter : lojalność , odwaga , pewność siebie , umiejętność uczenia się komend i poleceń oraz gotowość do poświęcenia nawet życia dla bliskich .Owczarek niemiecki może być kochającym członkiem rodziny , który uwielbia bawić się zarówno z dziećmi jak i dorosłymi a jednocześnie może być zdolnym strażnikiem mienia i obrońcą rodziny.

 

Karmienie owczarka niemieckiego

 

Owczarek niemiecki Karmienie owczarka niemieckiego

 

  • Użyj wysokiej jakości karmy dla psów i jeden, który jest odpowiedni dla wieku psa ( szczeniak , dorosły lub senior ) ma wszystkie niezbędne składniki odżywcze w nim .
  • Małe kawałki herbatników i smakołyków mogą być podane do psa podczas szkolenia .
  • Również od czasu do czasu dodać małe ilości jogurtu , gotowane warzywa i jajka do żywności .
  • Unikaj gotowanych kości i żywności o wysokiej zawartości tłuszczu .

 

Płaszcz dla owczarka niemieckiego

 

Płaszcz dla owczarka niemieckiego

Owczarek niemiecki ma średniej długości podwójny płaszcz . Sierść składa się z szorstkiej gęstej warstwy zewnętrznej i bardziej miękkiej warstwy wewnętrznej. Owczarek niemiecki jest łatwy do utrzymania w czystości, zazwyczaj wymaga tylko szybkiego szczotkowania co kilka dni, aby usunąć luźne włosy. Raz lub dwa razy w roku zrzuca trochę więcej . W tym czasie bardziej szczotkuj swojego psa. Okazjonalna kąpiel jest wystarczająca dla owczarka niemieckiego . Ważne jest, aby przycinać lub ostrzyć jego pazury co miesiąc, jeśli nie są one zużyte naturalnie, ponieważ zbyt długie pazury mogą powodować ból i problemy podczas chodzenia.

 

Szkolenie owczarka niemieckiego

 

Szkolenie owczarka niemieckiego

 

Owczarek niemiecki to bardzo aktywna i wysportowana rasa, która dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego wymaga dużo ruchu. Pies, który nie jest wystarczająco ćwiczony, stanie się sfrustrowany i prawdopodobnie rozwinie niepożądane zachowania. W przypadku szczeniaka można zacząć od codziennych krótkich spacerów, a także zabaw na bezpiecznie ogrodzonym terenie. Pamiętaj, aby trzymać psa na smyczy, ponieważ nawet najlepiej wyszkolony pies może się rozproszyć i nie wykonać każdej komendy (u owczarków niemieckich jest to jednak naprawdę sporadyczne).

Szkolenie owczarka niemieckiego

 

Owczarek niemiecki Szkolenie owczarka niemieckiego

Dobrze jest zacząć szkolenie od szczeniaka , bo są bardzo inteligentne więc to nie jest taki duży problem . Ale kluczowe jest, aby uzyskać ich uwagę , może to być w postaci smakołyków lub ich ulubionej zabawki . Lubią wszystkie rodzaje szkoleń od spacerów po wymagające inteligentne gry dla psów . Są niezwykle przywiązane do swoich ludzi, więc są najszczęśliwsze, gdy mieszkają z rodziną . Owczarek niemiecki powinien być housebroken i przejść przez wszystkie działania rodziny .

 

Owczarek niemiecki Zdrowie

 

Owczarek niemiecki Zdrowie

 

Większość owczarków niemieckich to zdrowe psy. Odpowiedzialny hodowca będzie uważał na zwyrodnieniową mielopatię oraz dysplazję biodrową i łokciową. U owczarków niemieckich może dojść do wzdęcia, nagłego i zagrażającego życiu obrzęku brzucha. Właściciele powinni edukować się ( u weterynarza ) na temat jego objawów i co robić w przypadku wystąpienia wzdęcia. Zalecane badania zdrowotne : Ocena stawów biodrowych i łokciowych.

 

Historia owczarka niemieckiego

 

Historia owczarka niemieckiego

Owczarek niemiecki (Deutshe Schäferhund) wywodzi się z rodziny owczarków niemieckich, których typ zmieniał się w zależności od dzielnicy do niemal końca XIX wieku.

Max von Stephanitz ( ojciec owczarka niemieckiego )

 

W XIX wieku niemiecki oficer, kapitan Max von Stephanitz, wyruszył w podróż, aby wyhodować idealnego owczarka niemieckiego. Kapitan Max von Stephanitz i podobnie myślący hodowcy podejmowali psy rasy owczarek niemiecki z centralnych i północnych okręgów Niemiec , co doprowadziło do powstania przodków dzisiejszych owczarków niemieckich .

 

Max von Stephanitz ( ojciec owczarka niemieckiego )

 

Max von Stephanitz spędził 35 lat na promowaniu i doskonaleniu rasy i założył pierwszy klub poświęcony hodowcom owczarków niemieckich ( Verein für Deutsche Schäferhunde ) . Dziś owczarek niemiecki jest tak wszechstronnym psem ( pies policyjny, pies ratowniczy, pies przewodnik, pies stróżujący, kochający towarzysz ), że trudno uwierzyć, że pierwotnie został stworzony jako pies pasterski używany do strzyżenia i ochrony stad.

 

Owczarek niemiecki Historia owczarka niemieckiego

 

Owczarek niemiecki stał się bardzo popularny nawet z telewizji . Występuje w filmach Rin-Tin-Tin i Mocne serce . I ma nawet swój własny serial – Komisarz Rex . Był również często wykorzystywanym psem podczas wojen światowych . Wraz z upadkiem gospodarki i niepotrzebną obecnością owczarka niemieckiego w stadach, Max von Stephanitz promował go jako idealną rasę dla K-9 . Dziś owczarek niemiecki jest preferowanym psem dla jednostek policyjnych i wojskowych na całym świecie.

 

Umaszczenie owczarka niemieckiego

 

Umaszczenie owczarka niemieckiego

Owczarek niemiecki może być czarno-brązowy lub cały czarny. Szczenięta są znane ze swoich dużych łap . Ich uszy mogą być klapnięte lub stać .

 

Owczarek niemiecki Owczarek niemiecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button