Rośliny ozdobneRośliny

Najpiękniejszy ogród : Top 10 ogrodów na świecie

Najpiękniejszy ogród. Top 10 najpiękniejszych ogrodów na świecie. Spacer po pięknym ogrodzie to uczucie nie do opisania. Zatracasz się w pięknie przyrody, gdy spacerujesz w otoczeniu kwiatów i natury. Doda to radości i spokoju do twojego życia.

 

10. Pustynny Ogród Botaniczny

 

Pustynny Ogród Botaniczny

Pustynny Ogród Botaniczny w Phoenix w Arizonie prezentuje dużą kolekcję suchych roślin. 140-akrowy ogród posiada ponad 21 000 roślin pustynnych ze 139 różnych gatunków. Ogród ten znany jest z kolekcji 169 rzadkich gatunków roślin pustynnych.

Jest również domem dla 1350 różnych gatunków roślin kaktusowych. Kolekcja Pustynnego Ogrodu Botanicznego pochodzi głównie z pustyń południowo-zachodniej części Ameryki Północnej. Dobrze utrzymane szlaki w ogrodzie znacznie ułatwiają spacery. W każdym sezonie wiosennym Pustynny Ogród Botaniczny wita różnorodne, piękne motyle. Wolontariusze w ogrodzie będą wyjaśniać różne gatunki roślin pustynnych. W ogrodzie można też zobaczyć wiele fontann i ławek.

 

9. Ogród Claude’a Moneta

 

Ogród Claude'a Moneta

Wspaniały ogród Claude’a Moneta znajduje się w miejscowości Giverny w północnej Francji. Ogród ten podzielony jest na dwie części, ogród kwiatowy i ogród wodny. Ten zapierający dech w piersiach ogród został zaprojektowany przez słynnego francuskiego malarza impresjonistę Claude’a Moneta.

Claude Monet wraz z rodziną osiedlił się w Giverny w 1883 roku. Uwielbiał mieszkać w spokojnym i pięknym miejscu. Opierając się na wielu japońskich obrazach ze swojej kolekcji, Monet postanowił odnowić swój ogród. Claude rozpoczął projektowanie swojego nowego ogrodu w 1890 roku. Ciężką pracą przekierował rzekę przy swoim domu w piękny ogród ze stawami. Zbudował też most przez jezioro, które jest wypełnione liliami wodnymi. Ogród przed domem Monte jest wymieszany z mnóstwem kwiatów różnego rodzaju. Róże pnące to jedna z głównych atrakcji tego ogrodu. W ogrodzie znajduje się również wiele drzew owocowych.

 

8. Ogrody Longwood

 

Ogrody Longwood

Longwood Gardens o powierzchni 1,077 akrów, położony w Pensylwanii, USA, prezentuje 40 wspaniałych ogrodów i 1ha szklarni. Ten ogromny ogród jest domem dla 11 000 różnych gatunków roślin i drzew. Łąka o powierzchni 34 ha jest najpiękniejszą atrakcją Longwood Gardens. Zadbane szlaki spacerowe w Longwood Gardens rozciągają się na około 5 km. W ogrodach znajdziecie też kilka źródeł wody. Ten ogród botaniczny chroni również wiele zwierząt, w tym jelenie, bobry, motyle i ptaki. W ogromnym konserwatorium w tym ogrodzie botanicznym znajduje się 20 ogrodów wewnętrznych. Ten ogród zimowy był rozłożony na dużym obszarze 1ha. Chroni 5 500 różnych gatunków roślin. Wewnątrz ogrodu zimowego można zobaczyć wiele pięknych kwiatów, w tym letnie róże, paprocie, bonsai, kaktusy, bromeliady i paprocie.

Sezonowe wystawy i sztuki performatywne w Longwood Gardens z pewnością będą niezapomnianym przeżyciem. Ponieważ kwiaty są sezonowe, każdy pokaz oferuje Ci inny rodzaj doświadczenia. W sezonie letnim można podziwiać fontanny, koncerty muzyczne i pokazy sztucznych ogni.

 

 

7. Ogród botaniczny w Villa Taranto

 

Ogród botaniczny w Villa Taranto

Ogród Botaniczny Villa Taranto znajduje się w regionie Piemont w północno-zachodnich Włoszech. Zajmuje on imponującą powierzchnię 16 hektarów. Ten ogród botaniczny chroni 20 000 odmian roślin z tysięcy różnych gatunków. W ogrodzie znajdują się również rzeźby, tarasy, wodospady, fontanny i stawy w stylu włoskim.

Jest tu 6,9 km ścieżek, na których można podziwiać piękno wielu kwiatów i innych atrakcji ogrodu. Duża kolekcja tego ogrodu obejmuje wiele roślin tropikalnych, tulipanów, lotosów, dalii, kamelii, magnolii i wrzosów. Wstęp do ogrodów Villa Taranto jest bezpłatny. Pełnym rozkwitem kwiatów można cieszyć się od wiosny do jesieni.

6. Królewskie Ogrody Botaniczne, Londyn Najpiękniejszy ogród

 

Królewskie Ogrody Botaniczne, Londyn Najpiękniejszy ogród

Imponujące Królewskie Ogrody Botaniczne w londyńskiej dzielnicy Kew zajmują 131ha powierzchni. Można tu odkryć ponad 50.000 różnych gatunków roślin. Najpiękniejszy ogród. Ten zabytkowy ogród jest również obiektem światowego dziedzictwa. Oprócz pięknych ogrodów można zwiedzać galerie sztuki, szklarnie, unikalne budynki i strefy klimatyczne.

To księżniczka Augusta (matka króla Jerzego III) pierwotnie zaprojektowała ten ogród w 1759 roku. Do prac przy Księżniczce dołączyli botanik Lord Bute i ogrodnik William Aiton. Zaprojektowali ogromny piękny ogród na 3,6 akrach ziemi w White Lodge Cottage w Richmond w Londynie. W latach 70. XIX wieku król Jerzy III. postanowił rozbudować ogród zaprojektowany przez matkę. Do tego celu król Jerzy III wyznaczył słynnego botanika Josepha Banksa. Zebrał ogromną liczbę roślin z całego świata i dodał nowe ogrody.

W XIX wieku do ogrodu dobudowano wiele szklarni. Palmiarnia jest najatrakcyjniejszym zielonym domem w Kew Gardens. Ten imponujący szklany dom jest domem dla wielu roślin tropikalnych. Konserwatorium Księżniczki Walii to kolejna ważna szklarnia w Kew Gardens, którą warto odwiedzić. Ta szklarnia zawiera 10 różnych stref klimatycznych kontrolowanych przez komputery. W tym konserwatorium znajdziemy rośliny pustynne, mięsożerne i różne rodzaje orchidei. Jest też 59-stopowy treetop walkway, z którego rozciąga się piękny widok na okoliczne miejsca.

 

5. Ogrody Butchart – Najpiękniejszy ogród

 

Ogrody Butchart - Najpiękniejszy ogród

Jest to światowej sławy ogród i National Historic Site of Canada, położony nad zatoką Brentwood w Kolumbii Brytyjskiej. W tym ogrodzie znajdują się ogrody tematyczne, egzotyczne rośliny kwitnące i stawy. Butchart Gardens zajmuje 22 hektary i jest domem dla 700 odmian roślin. Ogród ten został zaprojektowany przez Roberta Pima Butcharta i jego żonę Jennie Butchart. Teren tego pięknego ogrodu był kiedyś kamieniołomem należącym do Roberta Pima Butcharta. Kiedy w 1909 roku zamknięto kamieniołom, para postanowiła przekształcić ziemię w piękny ogród.

Spędzili 12 lat na projektowaniu tego ogrodu i od 1921 roku przyjmują gości w swoim pięknym ogrodzie. W Butchart Garden znajdują się również tysiące motyli, papug, pawi i innych ptaków. Gwiezdny staw w ogrodzie chroni kilka kaczek. W Butchart Gardens odbywają się także wieczory muzyczne, pokazy świateł i fajerwerków.

 

4. Ogród botaniczny w Nong Nooch

 

Ogród botaniczny w Nong Nooch

 

Ogród botaniczny Nong Nooch to popularna atrakcja turystyczna w Pattaya w Tajlandii. Zajmujący 202 hektary ogród botaniczny jest największą kolekcją roślin kwitnących w kraju. W ogrodzie Nooch znajdują się rośliny z ponad 670 gatunków rodzimych. Ogród Noong Nooch ma symetryczną konstrukcję. Do zwiedzania piękna tego ogrodu prowadzi 1,1 km ścieżka spacerowa. Bonsai, paprocie, palmy, kaktusy i storczyki są rozmieszczone w oddzielnych sekcjach w ogrodzie. Spacerując po ogrodzie, można też dostrzec intrygująco przycięte krzewy. Oprócz pięknych ogrodów, Ogród Botaniczny Noong Nooch prezentuje zwiedzającym również tajską wycieczkę kulturową, muzeum samochodów, staw i pokaz słoni. Ogród oferuje również jazdę na rowerze, jazdę na słoniu i pływanie łodzią wiosłową.

 

3. Ogrody Chateu de Villandry – Najpiękniejszy ogród

 

Ogrody Chateu de Villandry - Najpiękniejszy ogród

Popularny Chateau de Villandry w Indre-et-Loire we Francji posiada sześć wspaniałych ogrodów. Piękne ogrody Villandry podzielone są na sześć tarasów. Na górnym tarasie znajduje się ogród słoneczny, na kolejnym tarasie ogród wodny, następnie ogród ozdobny, a na dolnym tarasie ogród ziołowy.

W ogrodzie słonecznym na najwyższym tarasie znajdują się piękne rośliny łąkowe. Ogród ten otoczony jest lipami. W środku ogrodu znajduje się ozdobne oczko wodne w kształcie słońca. Ogród wodny w Villandrze to idealne miejsce na relaks. Tym ogrodzie znajdziemy wiele pięknych fontann i trawników. W centrum ogrodu znajduje się również ozdobny staw. W ogrodzie ziołowym na dolnym tarasie znajdują się różne aromatyczne rośliny lecznicze. Struktura roślinna tego ogrodu ma kształt koła. Symbolizuje on wieczność.

 

2. Ogrody w Wersalu

 

Ogrody w Wersalu

Jest to jeden z najpiękniejszych i największych ogrodów na świecie. Ten wspaniały 800-hektarowy ogród jest wybitnym przykładem formalnego francuskiego projektowania ogrodów. Najpiękniejszy ogród.  Ogrody w Wersalu obejmują 300 hektarów lasów, setki akrów klombów, 35 kilometrów kanałów, 600 fontann i 372 posągi. Jest także domem dla 200 000 drzew i ponad 2 000 000 roślin kwitnących. Ogrody w Wersalu zostały zapoczątkowane przez Ludwika XIV. W 1661 roku i trwało czterdzieści lat. Ma on takie samo znaczenie jak pałac. W 1979 roku UNESCO uznało Ogrody Wersalskie i pałac za obiekt światowego dziedzictwa. 

W dolnym poziomie ogrodów znajduje się 1,5-kilometrowy Grand Canal. Na brzegach kanału można zobaczyć wiele dębów, dzikich wiśni i jesionów. Wycieczka łodzią po Wielkim Kanale zapewnia magiczny widok na rozległe ogrody Wersalu. Rośliny do łazienki : 17 roślin do łazienki
Duży ogród Orangerii zajmuje 3ha powierzchni. Znajdują się w nim tysiące drzew. Głównym celem tej Orangerii jest ochrona roślin w zimie. Fontanny to kolejna atrakcja ogrodów wersalskich. Wszystkie główne fontanny w ogrodzie mają kolosalne posągi. Większość posągów przedstawia postacie mitologiczne, w tym Saturna, Kupidyna, Ceres, Florę i Neptuna.

 

1. Najpiękniejsze ogrody Keukenhof – Najpiękniejszy ogród

 

Najpiękniejsze ogrody Keukenhof - Najpiękniejszy ogród

Keukenhof to największy ogród kwiatowy na świecie. Zajmuje powierzchnię 32 hektarów i jest domem dla 7 milionów kwitnących roślin. Ogród ten znajduje się w mieście Lisse w zachodniej Holandii. Keukenhof jest również uważany za „Ogród Europy”. Ogród Keukenhof jest otwarty tylko wiosną, od końca marca do końca maja. W tym czasie ogród prezentuje miliony kwiatów tulipanów w pełnej krasie. Oprócz wspaniałych tulipanów można zobaczyć również borówki, hiacynty i żonkile. W ogrodzie znajduje się również największa na świecie konwalia.
 

Kolejną ciekawostką w Keukenhof jest to, że każdego roku ogród ma inny motyw przewodni. Istnieje 15 km szlaków turystycznych, które pozwalają odkryć piękno ogrodu. 45-minutowa przejażdżka łodzią również zapewnia magiczne spojrzenie na ogród. W ogrodzie Keukenhof znajduje się również wiele artystycznych rzeźb i fontann.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button