Rośliny ozdobne

Top 10 roślin, których nie powinno zabraknąć w Twoim ogrodzie

Oto 10 roślin, których potrzebuje każdy ogród. Rośliny do ogrodu. Żaden ogród nie jest kompletny bez tych pięknych roślin, które są łatwe w pielęgnacji, trzeba je tylko odpowiednio umieścić!

Niezależnie od tego, jak duży jest Twój ogród, zawsze znajdzie się miejsce na jeszcze jedną roślinę. Każdej wiosny możesz sadzić różne rodzaje roślin jednorocznych, aby Twój ogród był nowy i ciekawy. Podstawą ogrodu powinna być jednak kombinacja bylin, krzewów i drzew, zapewniająca całoroczny kolor i zainteresowanie.

 

Aby roślina przetrwała zimę w Twoim klimacie, musisz wiedzieć, jakie warunki jej odpowiadają. Następnie, przed posadzeniem rośliny, zwróć uwagę na to, ile miejsca w słońcu lub cieniu potrzebuje. Bezpośrednie światło słoneczne oznacza ponad 6 godzin bezpośredniego nasłonecznienia, natomiast częściowe nasłonecznienie to około połowa tego czasu. Pełne zacienienie oznacza, że dany obszar nie jest bezpośrednio wystawiony na działanie promieni słonecznych lub jest tylko zasłonięty przez poranne słońce. Postępuj zgodnie z etykietą lub opisem rośliny, ponieważ każda roślina ma inne warunki przetrwania.

 

Oto kilka naszych absolutnie ulubionych gatunków roślin, które wzbogacą każdy ogród:

1) Róża

 

Róża do ogrodu

Róża jest pięknym i romantycznym kwiatem w każdym ogrodzie, niezależnie od tego, czy masz małą miejską działkę, czy duże wiejskie podwórko. Wiele nowych gatunków zostało wyhodowanych tak, aby były długo kwitnące i bardziej wytrzymałe.  Każdy kolor róży coś symbolizuje np. czerwony – namiętna miłość, pomarańczowy – pożądanie, różowy – radość, szczęście, żółty – zazdrość, biały – niewinność, czystość. Róża to po prostu zachwycający i użyteczny kwiat, w którym szybko się zakochasz.

2. Hortensja

 

Hortensja

Hortensje to koronkowe, kolorowe kwiaty. Z setkami różnych odmian, rozwijają się w prawie każdym klimacie. Pojawiają się na początku lata. Jednym z powszechnych błędnych przekonań jest to, że mogą one zmienić swój kolor kwiatów. Prawda jest taka, że tylko niektóre rodzaje hortensji, np. Hortensja górska – zmienia kolor w zależności od obecności aluminium w glebie. Hortensje mają wysokość od kilku cm do 213cm lub 244cm wysokich i szerokich krzewów, więc zdecyduj, gdzie umieścić go przed sadzeniem, tak aby miał dużo miejsca do rozprzestrzeniania się.

 

3. Succulent

 

Succulent

Z setkami odmian w każdym kształcie, rozmiarze i kolorze, sukulenty są świetnym dodatkiem do Twojego ogrodu. Są łatwe w uprawie i mają twarde liście, które mogą przetrwać w suchych miejscach, skałach itp. Wiele z nich jest odpornych na zimno, ale dla pewności przeczytaj etykietę lub opis rośliny.

4. Zioła

 

zioła do ogrodu

Zioła te są niezwykle łatwe w uprawie, a ich kwiaty przyciągają zapylacze i są również bardzo przydatne w kuchni. Poza tym ich uprawa jest znacznie tańsza niż kupowanie w sklepie spożywczym! Rośliny do ogrodu. Wiele ziół, takich jak tymianek, szałwia czy oregano, to byliny, czyli rosną co roku. Ale każdej wiosny trzeba przesadzać bazylię i kolendrę.

5. Rośliny piwonii do ogrodu 

 

Piwo

Zapach to jeden ze zmysłów, który jest ważny dla naszego ogrodu. Goździki, piwonie i lawenda to niezawodne byliny zapewniające słodki zapach. Można też posadzić kwitnący krzew lub drzewo, takie jak lilak lub kalina koreańska. Przetłuszczające się włosy : 5 domowych sposobów.

6. Sosna karłowa – Rośliny ogrodowe 

 

Sosna karłowata Rośliny do ogrodu

Rośliny zimozielone zapewniają tak potrzebny kolor zielony w zimnych miesiącach, niezależnie od miejsca zamieszkania. Dzięki tysiącom odmian znajdziesz tę, którą pokochasz! Przeczytaj etykietę lub opis rośliny, aby dowiedzieć się, jak duże będą. Jeśli masz mało miejsca, poszukaj odmian karłowatych, które nie będą miały więcej niż kilka centymetrów wysokości i szerokości, jak np. sosna karłowata.

 

 

 

 

7. Trepadeira

 

  Trepadeira

 

Trepadeira znane również jako winorośl, wspinają się po ogrodzeniu, treliażu lub altanie, dodają warstwy uroku i zainteresowania do każdego ogrodu. Kwitnące Trepadeiry przyciągają również ładne i małe zapylacze, takie jak kolibry i motyle. Rozważ również powojniki, passiflory i wiciokrzewy.

8. Klon japoński Rośliny do ogrodu 

 

Klon japoński Rośliny do ogrodu

Małe drzewa ozdobne dodają charakteru i tekstury do krajobrazu i są efektownym punktem centralnym. Klony japońskie mają drobne liście, ciekawą korę i czerwone pąki, w których wczesną wiosną pojawiają się drobne różowe lub fioletowe kwiaty. Rośliny do kuchni : 8 najlepszych roślin do kuchni

Bardzo ciekawym elementem w ogrodzie są również Cotinus nazywane również drzewami dymnymi, które posiadają skupiska zwiewnych nasion z czerwonawymi liśćmi, które jesienią zmieniają kolor na pomarańczowy.

9. Krzewy kwitnące Rośliny do ogrodu 

 

  Krzewy kwitnące Rośliny do ogrodu

Na każdą porę roku znajdzie się jakiś kwitnący krzew. Wiosną szukajcie Spirei, Tavoli i Azalii, a latem roślin kwitnących np. Vajgéia, Budleja i Ruža. Rośliny do ogrodu . Poczytaj o każdej roślinie, aby zapewnić jej odpowiednią ilość słońca i zagwarantować, że przetrwa zimę.

10. Rośliny truskawkowe do ogrodu 

 

Truskawka

Dlaczego nie pozwolić, by ogród pełnił podwójną funkcję? Wiele owoców jest ładnych i praktycznych także w doniczkach. Specjalnie dla pojemników opracowano nowe rodzaje warzyw i owoców. Rośliny do ogrodu . A nowe odmiany truskawek, malin i borówek zostały wyhodowane tak, aby były bardziej zwarte i ozdobne, dzięki czemu wyglądają równie dobrze jak smakują.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button