Rośliny ozdobneRośliny

Rośliny dla jeziora 7 najpiękniejszych kwiatów wodnych

Rośliny dla jeziora. Top 7 najpiękniejszych kwiatów wodnych na świecie Co powiesz na widok stawu lub jeziora pełnego pięknych kwiatów? Taki widok zapewne zapiera dech w piersiach. To jest właśnie magia wodnych kwiatów. Potrafią sprawić, że od razu stajesz się szczęśliwy. Oto lista 7 najpiękniejszych kwiatów nad jezioro.

 

7. Hydrocleys nymphoides, mak wodny

 

Hydrocleys nymphoides, mak wodny

 

Mak wodny to pływająca roślina wodna pochodząca z Ameryki Południowej. Roślina ta znana jest z okrągłych, ciemnozielonych liści i wspaniałych cytrynowożółtych kwiatów z czerwonobrązowymi środkami. Mak wodny może być zatem świetnym dodatkiem do stawu.

 

Maki wodne łatwo rosną w płytkich stawach o spokojnych wodach. Potrzebuje pełnego światła słonecznego. Na powierzchni wody roślina ta rozprzestrzenia się do 45 cm i wznosi się na wysokość do 15 cm. Hydrocleys nymphoides wytwarza latem piękne cytrynowożółte kwiaty. Kwiaty trwają tylko jeden dzień. Ale maki wodne kwitną wielokrotnie przez całe lato.

 

6. Głownia strzałkowa szerokolistna (Broadleaf arrowhead)

 

Głownia strzałkowa szerokolistna (Broadleaf arrowhead)

 

Jest to wodna bylina, która ma charakterystyczne, szerokie, strzałkowate liście. Ma atrakcyjne białe kwiaty, można spotkać trzy lub więcej ułożone wokół łodygi (układ karłowy). Strzałka szerokolistna dobrze rośnie w strumieniach, płytkich wodach i na bagnach.

 

Przy powierzchni wody strzałka szerokolistna osiąga wysokość 60-120 cm. Rośnie w koloniach i potrzebuje częściowego cienia. Piękne białe kwiaty otwierają się od lipca do września. Zarówno kwiaty męskie jak i żeńskie znajdują się na tej samej łodydze. W przeciwieństwie do kwiatów żeńskich, kwiaty męskie mają w centrum grupę atrakcyjnych żółtych pręcików.

 

5. Pontederia cordate (Pickerelweed)

 

Pontederia cordate (Pickerelweed)

 

Pontederia cordata jest liściastą, wieloletnią, wodną rośliną, która pochodzi z obu Ameryk. Występuje powszechnie w strumieniach, stawach i bagnach w Ontario, Nowej Szkocji, południowej Florydzie, Missouri i Oklahomie. Pontederia cordata ma długie, błyszczące, sercowate liście i wytwarza drobne, rurkowate, niebieskie kwiaty na kłosach.

 

Chwasty zwykle wznoszą się 1 do 2 stóp nad wodą. Ich błyszczące, zielone, sercowate liście dorastają do 10 centymetrów długości. Efektowne, niebieskie kwiaty otwierają się od czerwca do października. Kiedy kwitnie, plan ten nie tylko doda szczególnego piękna do Twojego ogrodu wodnego, ale także przyciągnie piękne motyle.

 

4. Aponogeton distachyos, Rośliny dla jeziora

 

Aponogeton distachyos, Rośliny dla jeziora

 

Jest to atrakcyjna roślina wodna, która ma przyjemnie pachnące małe białe kwiaty. Oprócz atrakcyjnych kwiatów głogi wodne mają długie, wąskie, pływające liście. Jest to niewątpliwie jeden z najlepszych kwiatów do uprawy w swoim jeziorze. Ta piękna roślina jest również wykorzystywana jako roślina akwariowa.

 

Głóg wodny ma do 10 cali wysokości i może pokryć 2 do 3 stóp na powierzchni wody. Ta roślina wodna kwitnie dwa razy w roku, od połowy wiosny do połowy lata, a kwiaty otwierają się ponownie w zimie. Po kwitnieniu atrakcyjne, białe kwiaty wydzielają przyjemny, waniliowy zapach.

 

3. Eichornia gruboogonkowa (Common water hyacinth)

 

Eichornia gruboogonkowa (Common water hyacinth)

 

Eichhornia nadmuchana to piękna bylina płożąca pochodząca z tropikalnej Ameryki Południowej. Roślina ta dobrze rośnie w stawach, strumieniach, jeziorach i rowach. Eichhornia puffy są znane z grubych, błyszczących, zaokrąglonych liści i uderzających niebieskich do fioletowych kwiatów.

 

Eichhornia puffy zwykle wznoszą się do 1 metra nad powierzchnię wody. Ich liście dorastają do szerokości od 10 do 20 cm. Łodyga rośliny Eichhornia jest długa i gąbczasta. Kwitnie latem do jesieni, wytwarzając kłosy atrakcyjnych niebieskich do purpurowych kwiatów o 6 płatkach.

 

2. Lotos orzechodajny (Sacred lotus) Rośliny dla jeziora

 

Lotos orzechodajny (Sacred lotus) Rośliny dla jeziora

 

Lotos indyjski jest popularnym i jednym z najpiękniejszych kwiatów w jeziorach. Jest to święty kwiat dla buddystów. Lotosy rosną w płytkich stawach i jeziorach. Lotosy nie mogą żyć w zimnie.

Podobnie jak lilie wodne, lotosy są zakorzenione w błocie żywego stawu lub jeziora i unoszą w wodzie kwiaty i liście. Liście lotosu mają długość do 50 cm, a kwiat może osiągnąć 20 cm średnicy. Czerwiec do połowy sierpnia to okres kwitnienia lotosów. Atrakcyjny kwiat otwiera się rano i zamyka wieczorem. Cieszące oko lotosy wydzielają również przyjemny owocowy zapach.

 

1. Grzybienie (Water lilies) Rośliny dla jeziora

 

Grzybienie (Water lilies) Rośliny dla jeziora

 

Spektakularna lilia wodna to prawdopodobnie najpiękniejszy kwiat wodny na świecie. Ten olśniewający kwiat występuje w różnych gatunkach i kolorach. Rośliny nad jezioro. Na świecie istnieje 70 różnych rodzajów lilii wodnych. Lilie wodne rosną w stawach, rowach i innych płytkich zbiornikach wodnych w regionach tropikalnych i umiarkowanych na całym świecie.  Wodne znane są ze swoich szerokich, okrągłych liści i kolorowych kwiatów.

 

Lilie wodne są zakorzenione w glebie zbiornika wodnego, w którym rosną. Do długiej podwodnej łodygi lilii przyczepiają się jej pływające kwiaty i duże liście. Występują w różnych kolorach, w tym białym, czerwonym, żółto-różowym, brzoskwiniowym, niebieskim, fioletowym i pomarańczowym. Najpiękniejszy ogród : Top 10 ogrodów na świecie

 

Victoria amazonica lub gigantyczne lilie wodne, które pochodzą z dorzecza Amazonki, są największe ze wszystkich gatunków lilii wodnych na świecie. Ich doskonałe, zaokrąglone liście mają od 120 do 180 cm średnicy, a kwiaty zawierają od 50 do 60 płatków.

 

Lilie kwitną od wiosny do późnej jesieni. Efektowne, pachnące kwiaty lilii otwierają się dopiero rano lub późnym wieczorem. Ta przyjemna dla oka roślina wodna chroni również staw lub inny zbiornik wodny, który zamieszkuje, zapewniając schronienie dla wielu gatunków ryb i bezkręgowców.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button