Rośliny

Kwiaty na balkon lub taras – Top 12 roślin

Kwiaty na balkon lub taras. Szukasz inspiracji, jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się na balkonie? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce. Wybraliśmy 12 kwiatów, które nadają się na balkon. Zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi propozycji kwiatów na balkon.

 

Wybierając kwiaty na balkon, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim położenie balkonu ( czas, w którym świeci na niego słońce) oraz przestrzeń, jaką chcemy przeznaczyć na kwiaty. Bo niektóre kwiaty lepiej radzą sobie w słońcu, a inne w cieniu. Niektóre nie zajmują tyle miejsca co inne.

 

Begonia

 

Begonia

 

Begonie będą kwitły rok po roku. Potrzebuje lekko zacienionego otoczenia. Ma piękne kwiaty i liście.

 

Chryzantema

 

Chryzantema

 

Chryzantema to jeden z najpopularniejszych kwiatów. Dzieje się tak głównie dlatego, że posiada wiele odmian w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach. Chryzantema potrzebuje przestrzeni. Ponieważ są to duże rośliny, wystarczą dwie, aby rozświetlić balkon.

 

Fiołek ogrodowy – Kwiaty na balkon

 

Fiołek ogrodowy - Kwiaty na balkon

 

Fiołek rozwija się w niskich temperaturach. Występuje w pustych kolorach i rozmiarach. Doskonale nadają się do uprawy w oknach i donicach, co czyni je idealnym kwiatem na balkon. Fiołki najlepiej radzą sobie w łagodnych temperaturach.

 

Fuksja

 

Fuksja

 

Fuksja jest byliną, która najlepiej rozwija się w cieniu. Najlepiej prezentują się w wiszących koszach. Fuksja przyciąga motyle i w ten sposób ożywia balkon.

 

Hortensja – Kwiaty na balkon

 

Hortensja - Kwiaty na balkon

 

Hortensja ma wspaniały słuszny kształt. Jest to kwiat nadający się na mały balkon. Hortensja lubi miejsca słoneczne. Ponadto hortensja znajdzie miejsce także w Twojej kuchni.

 

Petunia (Petunia)

 

Petunia (Petunia)

 

Petunia potrzebuje dużo słońca. Zaletą petunii jest to, że są łatwe w uprawie i można wybrać różne kolory tego pięknego kwiatu.

 

Paprocie

 

Paprocie

Paprocie to dobry wybór na mały balkon. Dobrze rozwijają się w donicach, lubią cień i wilgoć.

 

Zioła – kwiaty na balkon

 

Zioła - kwiaty na balkon

Zioła to jeden z najlepszych wyborów na roślinę balkonową, oprócz tego, że są piękną ozdobą, to jeszcze czerpiesz z nich korzyści. Nie zajmują one dużo miejsca. Zioła lubią słoneczne miejsca, dlatego umieść je w najbardziej nasłonecznionej części balkonu. Na bardziej słoneczne balkony dobrym wyborem może być szałwia, tymianek lub rozmaryn. W przypadku miejsc zacienionych dobrym wyborem może być mięta, pietruszka lub koper.

 

Sukulent / kaktus

 

Sukulent / kaktus

 

Jeśli zapominasz o podlewaniu kwiatów, a Twój balkon znajduje się w słonecznym miejscu, sukulenty są świetnym wyborem. Sukulent pochodzi od łacińskiego słowa sucus, które oznacza sok lub soki. Ma to sens, gdy zrozumie się naturę rośliny; sukulenty zatrzymują wodę.

 

Owoce i warzywa

 

Owoce i warzywa

Owoce i warzywa takie jak truskawki, maliny, sałata i pomidory potrzebują zazwyczaj dużo słońca.

 

Zaletą uprawy owoców i warzyw na balkonie jest to, że rośliny są bezpieczne przed małymi gryzoniami i innymi szkodnikami. Do tego masz takie 2w1, ładnie upiększasz swój balkon jednocześnie masz też zdrowe owoce.

 

Aksamit – Kwiaty na balkon

Aksamit - Kwiaty na balkon

 

Aksamitka jest naturalnym środkiem odstraszającym owady, już samo to czyni ją odpowiednią rośliną na balkon. Preferuje ciepłe klimaty i jest łatwy w pielęgnacji. Najdłuższa rzeka świata : Top 10 rzek

.

Brak podwórka nie przeszkadza w posiadaniu ogrodu. Z ograniczoną przestrzenią, trzeba być strategicznym o tym, co rośnie na nim.Rośliny mogą przekształcić swój balkon z nudnego, jałowego pustkowia do bujnego, pachnącego i żywego ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button