Rośliny ozdobneRośliny

Rośliny do sypialni : Top 15 kwiatów do sypialni

Rośliny do sypialni. Tak Rośliny nadają się do każdego pomieszczenia, upiększają przestrzeń i przyjemnie odświeżają powietrze. Rośliny do sypialni. Niektóre rośliny mogą zmniejszyć zanieczyszczenia w powietrzu, ale mogą nawet zmniejszyć stres. Oto rośliny i kwiaty do sypialni.

 

1. Lawenda – Rośliny do sypialni

 

Lawenda - Rośliny do sypialni

 

Nie uważa się jej za roślinę domową, ale lawenda w odpowiednich warunkach może przetrwać w pomieszczeniach. Potrzebuje światła przez kilka godzin dziennie, najlepiej w oknie wychodzącym na południe, a podlewanie następuje, gdy gleba jest lekko przesuszona. Nie trzeba jej nadmiernie podlewać, bo roślina zgnije.

 

2. Rhapis excelsa

 

Rhapis excelsa

 

Bambusowa palma pasuje do każdego domu. Nie jest bardzo wymagająca w uprawie, lubi pośrednie światło i trochę wody tu i tam, gdy ziemia z wierzchu jest sucha. Ma uniwersalne zielone liście, z którymi nie można zadzierać. Nadaje się więc również jako dekoracja do każdego domu.

 

3. Figowiec sprężysty

 

 

Figowiec sprężysty

 

Figowiec sprężysty ma duże błyszczące liście o owalnym kształcie. Lubi umiarkowane do jasnego światło i wilgotność. Jest to roślina, która wydziela trujący lateks, więc jeśli ją złapiesz, musisz umyć ręce.

 

4. Chrysalidocarpus żółtawy

 

Chrysalidocarpus żółtawy

 

Liście tej pięknej rośliny mogą osiągnąć 182 do 213 cm, więc potrzebuje wystarczająco dużej przestrzeni. Wymaga również jasnego światła wewnętrznego i stałej wilgotności.

 

5. Bluszcz – Rośliny do sypialni

 

Bluszcz - Rośliny do sypialni

 

Roślina ta doskonale rozwija się w donicach, wiszących koszach lub w mieszankach z innymi wyższymi roślinami domowymi we wspólnej donicy. Wiosną i latem potrzebuje umiarkowanego światła, a jesienią i zimą jasnego.

 

6. Paproć bostońska

 

Paproć bostońska

 

Paproć bostońska to doskonała dekoracja do każdego pomieszczenia. Należy jednak pamiętać, że mogą one stanowić pewne wyzwanie w pomieszczeniach. Paprocie bostońskie preferują dużo światła i wymagają codziennego podlewania. Ewentualnie możesz spróbować umieścić je na tacy wypełnionej wodą.

 

7. Aglaonema

 

Aglaonema

 

Ta łatwa w uprawie roślina ma błyszczące, jasnozielone liście z białymi oznaczeniami. Preferuje umiarkowane światło wewnętrzne i woli zawsze lekko wilgotną glebę, ale gardzi zimnym powietrzem. Należy więc uważać, aby nie trzymać go w przeciągach.

 

8. Dracaena trifasciata- Rośliny do sypialni

 

Dracaena trifasciata- Rośliny do sypialni

Dracaena trifasciata ma liście, które przypominają miecz. Pośrednie światło jest najlepsze dla tej rośliny0, roślina wymaga również podlewania tylko wtedy, gdy gleba jest prawie sucha. W odpowiednich warunkach może żyć przez dziesiątki lat!

 

9. Dracena

 

Dracena

 

Wykazano, że kilka różnych rodzajów Draco oczyszcza powietrze. Wszystkie są łatwymi w uprawie roślinami o długich, frędzlowatych liściach, z których niektóre mają piękne czerwone oznaczenia. Nie jesteś pewien, którą odmianę wypróbować? Niezależnie od wyboru, wszystkie gatunki preferują podobne warunki: umiarkowane do jasnego światło pośrednie i glebę utrzymywaną w umiarkowanej wilgotności.

 

10. Philodendron

 

Philodendron

 

Ta spektakularna roślina ma ogromne liście o delikatnych, koronkowych brzegach. Jest mniejszy, ale z czasem będzie się powiększał wraz z rozwojem. Sypialnia Roślin. Potrzebuje umiarkowanego światła i trzeba ją podlewać, gdy wyschnie kilka centymetrów wierzchniej warstwy gleby.

 

11. Difenbachia- Rośliny do sypialni 

 

Difenbachia- Rośliny do sypialni 

 

Ta roślina ma efektowne liście – ale sok w środku zawiera kryształki, które mogą podrażniać błony śluzowe. Jeśli masz pupila, który lubi chrupać zieleninę, to ta roślina nie jest dla Ciebie. W przeciwnym razie jest to ogólnie beztroska roślina, która potrzebuje tylko umiarkowanej ilości światła. Utrzymuj glebę lekko wilgotną, ale nigdy nie mokrą.

 

12. Rozmaryn lekarski

 

Rozmaryn lekarski

To kulinarne zioło ma przyjemny sosnowy zapach. Potrzebuje silnego światła, dlatego trzymaj ją w pobliżu jasnego okna (najlepiej południowego). Pozwól ziemi wyschnąć pomiędzy podlewaniem i obracaj doniczkę co tydzień, aby roślina rosła równomiernie. Mając rozmaryn w swoim domu, zawsze będziesz mieć świeże zioła do gotowania!

 

13. Chlorophytum comosum – Rośliny do sypialni 

 

Chlorophytum comosum - Rośliny do sypialni 

 

Ta klasyczna roślina domowa mogła być uprawiana przez twoją matkę lub babkę w latach 70-tych, ale nadal zasługuje na miejsce w twoim domu dzisiaj. Ma pasiaste liście i często nazywana jest „pajęczą rośliną”.

 

14. Epipremnum złociste

 

Epipremnum złociste

 

Epipremnum złociste chyba najłatwiejszą rośliną domową do uprawy. Ma błyszczące liście w kształcie serca i łodygi przypominające winorośl, które mogą dorastać do kilku centymetrów długości. Goldenrod preferuje umiarkowane do jasnego światło i trochę suchości między podlewaniem. Rośliny do cienia – 11 roślin pokojowych do cienia

 

15. Skrzydłokwiat – Rośliny do sypialni

 

Skrzydłokwiat - Rośliny do sypialni

 

Te luksusowo wyglądające rośliny są zaskakująco bezproblemowe. Dobrze radzą sobie w słabym lub umiarkowanym oświetleniu, choć najlepiej kwitną w jaśniejszym świetle. Konieczne jest, aby pozostawić glebę prawie suchą przed podlewaniem i podzielić roślinę co pięć lat, aby założyć nowe rośliny.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button