Filmy i rozrywka

Filmy wojenne Top 10 filmów wojennych Żołnierze

Filmy wojenne Top 10 filmów wojennych . Filmy o wojnie , bitwach , WW1 , WW2 .Najlepsze filmy wojenne dla żołnierzy , wojna .

Wojna to z pewnością piekło , ale w filmie może przynieść wielką przyjemność oglądania . Dlatego dziś przygotowaliśmy dla Was top 10 filmów ze środowiska militarnego.

10.Gdzie orły nie latają

 

10.Gdzie orły nie latają

 

Ze spadochronem w niemieckie Alpy. Żołnierze mają jeden dzień na uratowanie amerykańskiego generała przetrzymywanego w pozornie niepokonanej górskiej fortecy. Każda walka i strzelanina to klasyk, a kulminacyjna bitwa na szczycie kolejki linowej pozostaje wyryta w pamięci pokoleń.

9.Rzym, miasto otwarte

 

9.Rzym, miasto otwarte

Nie ma chyba filmu, który dorównywałby humanizmem i jasnością celów neorealistycznemu arcydziełu Roberto Rosselliniego, dokumentującemu okupację Rzymu przez nazistów i odwagę włoskiego ruchu oporu. Filmy wojenne . Nieważne, ile razy obejrzysz ten film, obraz kobiety postrzelonej w plecy, która biegnie ulicą, zawsze będzie wywoływał w tobie smutne uczucia.

 

8.Wielka Iluzja

 

8.Wielkie złudzenie Filmy wojenne

 

Nakręcenie filmu o I wojnie światowej, który wykracza poza samą wojnę wymaga pewnego wysiłku, ale to właśnie udało się Jean Renoirowi w tym autorytatywnym, ale pełnym współczucia filmie. Filmy wojenne . W dodatku ten film jest źródłem tak wielu klisz kina wojennego: skandaliczne śpiewanie Marsylianki przez francuskich jeńców (zapożyczone później przez Casablankę); drążenie tuneli (na podstawie The Great Escape). I nadał trwały charakter sztywności niemieckiej klasy oficerskiej .

7.Łowca jeleni – filmy wojenne

 

7.The Deer Hunter War Films

Deer Hunter to amerykański epicki dramat wojenny z 1978 roku napisany i wyreżyserowany przez Michaela Cimino o trio hutników, których życie zmienia się na zawsze po walce w wojnie wietnamskiej. Filmy wojenne .

6.Trzej Królowie

 

6.Trzy Królewskie Filmy Wojenne

 

Jest to australijsko-amerykański satyryczny czarny komediowy film wojenny z 1999 roku napisany i wyreżyserowany przez Davida O. Russella z opowiadania Johna Ridleya.Mała grupa amerykańskich żołnierzy, którzy walczyli na ziemi w Iraku podczas wojny w Zatoce Perskiej, postanawiają zostać nieco dłużej niż jest to zwykle w podobnych sytuacjach. Mają ku temu ważny powód. Postanowili ukraść duży ładunek złota, który miał być potajemnie ukryty w pobliżu ich pustynnej bazy. Z mapą, która ich zdaniem doprowadzi ich do złota, wyruszają w podróż, która zmieni ich życie na zawsze i doprowadzi ich do niebezpieczeństw, wobec których bitwa, którą właśnie stoczyli, była tylko grą żołnierzy …

5.Idź i oglądaj – filmy wojenne

 

5.Idź i obejrzyj filmy wojenne

 

Latem 1943 roku 14-letni Fljora jest naiwnym białoruskim chłopcem zdeterminowanym, by dołączyć do partyzanckiego ruchu oporu. Pod koniec opowieści jest wrakiem człowieka, ślady dziecięcej niewinności zniknęły na zawsze z jej twarzy. Losy Fljoro są pełne cierpienia, jest w nich miejsce na pierwsze erotyczne zauroczenia i tragikomiczne chwile, których doświadczyła większość tych, którzy przyszli na świat w czasie II wojny światowej. W tym czasie Niemcy przeprowadzili na Białorusi projekt „spalonej ziemi”, w którym sześćset wsi zostało spalonych na popiół. Filmy wojenne .

O tych wydarzeniach opowiada w swoich powieściach Ales Adamovic, który jest również współautorem scenariusza do filmu pod tytułem Zabić Hitlera. Film wszedł jednak do produkcji pod tytułem, który stanowi refren w biblijnym Apocalypse Now.Filmy wojenne . Elom Klimov nakręcił go chronologicznie, co bardzo pomogło reprezentantowi głównej roli Aleksiejowi Krawczykowi utożsamić się ze swoim bohaterem. Jednak obraz obłąkanego wnętrza Fljoro nie jest przekazywany tylko przez działania aktorów; znaczący wkład ma praca operatora i dźwiękowca, do której muzyka Mozarta stanowi przedziwny kontrapunkt.

4.Ran – Filmy wojenne

 

4.Ran Filmy wojenne

Podczas obchodów swoich 70. urodzin zamożny pan Hidetora postanawia podzielić majątek między swoich trzech synów. Najmłodszy, Saburo, próbuje odwieść go od pochopnej decyzji, ale dumny i uparty władca dezawuuje go. Filmy wojenne .Kiedy starsi synowie przejmują rządy, szybko zwracają się przeciwko własnemu ojcu i zaczynają dążyć do całkowitej kontroli nad całym terytorium. Hidetora musi w końcu porzucić własne królestwo w krwawej bitwie i pogodzić się z konsekwencjami brutalnej i okrutnej przeszłości.

3.Cienka czerwona linia

 

3.Cienka czerwona linia Filmy wojenne

Świetni aktorzy w rolach głównych – George Clooney, Sean Penn, Nick Nolte i Woody Harrelson – podejmują niebezpieczną akcję w filmie, który dostarcza ziarnistego, realistycznego spojrzenia na wojnę i moralny chaos na Pacyfiku podczas II wojny światowej. II wojna światowa. Film był nominowany do siedmiu Oscarów w 1998 roku, w tym za najlepszy film i najlepszą reżyserię (Terrence Malick). Cienka czerwona linia to filmowe arcydzieło, które nie ma sobie równych. Gene Siskel nazwał ją „genialną … przerażające… najlepszy współczesny film wojenny!”

Horrory oparte na prawdziwych wydarzeniach 

2.Ścieżki chwały – filmy wojenne

2.Ścieżki chwały Filmy wojenne

1916. 1. wojna światowa. Generał Broulard przybywa na front francusko-niemiecki. Spotyka się ze swoim przyjacielem generałem Paulem Mireau i przedstawia mu swój śmiały plan – zdobycie Ant Hill. Strategiczne miejsce jest w rękach Niemców, a wszystkie próby jego zdobycia kończyły się niepowodzeniem. Mireau wyczuwa jednak możliwy awans zawodowy i wydaje komendę do ataku. Filmy wojenne . Jego podwładny, pułkownik Dax (Kirk Douglas), jest sceptyczny i nie wierzy w sukces, mimo to wraz ze swoimi ludźmi wyrusza na spotkanie z niemieckimi oddziałami. Nie docierają jednak daleko, a akcja kończy się masakrą francuskich żołnierzy. Filmy wojenne .

Generał Mireau nie przyznaje się do własnej klęski i zrzuca winę na oddziały, które – z powodu ciągłego ognia karabinów maszynowych – nie wyszły z okopów. Chce wykonać egzekucję na 100 osobach, w końcu zadowala się trzema. Dax podejmuje się ich obrony przed sądem polowym. Wyrok, mimo wszelkich jego starań, jest bezkompromisowy – śmierć przez rozstrzelanie! Później następuje egzekucja.

Dax wytyka konkretne błędy w dowodzeniu i jego nieuczciwość. Zostaje to uznane za karierowiczostwo i Dax otrzymuje propozycję usunięcia ze stanowiska Mireau. Dax okazuje się jednak idealistą, dążącym przede wszystkim do zapobieżenia egzekucji i zbadania sprawy.Później Dax i jego ludzie zostają wezwani (przypuszczalnie) na linię frontu.

Co zrobić z przerzedzającymi się włosami podczas menopauzy?

1.Dzisiejsza apokalipsa – filmy wojenne

 

1.Dzisiejsze filmy wojenne o apokalipsie

Filmy wojenne .Kapitan Williare zyskał w Wietnamie reputację wybitnego żołnierza. Zostaje mu powierzona ważna misja: musi odnaleźć i wyeliminować w dżungli amerykańskiego pułkownika Waltera E. Kurtz, który zdezerterował i na czele wiernej bandy tubylców prowadzi prywatną wojnę z Wietnamczykami i Amerykanami. Podróżując w górę rzeki Mekong, Williard i jego ludzie odkrywają najdziksze i najbardziej zróżnicowane aspekty piekła wojny. Williard ma dużo czasu na refleksję nad sobą jako człowiekiem ośmielonym przez wojnę  do zniszczenia i zła. 

Jeśli znasz jakiś film, o którym również warto wspomnieć , koniecznie zostaw nam komentarz pod artykułem .

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button