Filmy i rozrywka

Beatlesi Wróć do sieci

Beatles Get back online cz dabing 30. 1 stycznia 1969 roku zespół zagrał niezapowiedziany koncert z dachu siedziby Apple Corps. Przy Savile Row 3 w centrum Londynu, w dzielnicy biurowej i modowej. Grupa. Dołączył do niej klawiszowiec Billy Preston. Zagrała 42-minutowy set, zanim poprosiła ją Metropolitan Police. Aby zmniejszyć głośność. Był to ostatni publiczny występ w ich karierze.

 

Beatlesi Wróć do sieci

 

Beatlesi Wróć do sieci

 

Choć koncert powstał zaledwie kilka dni wcześniej, Beatles Get Back Online planowali powrót do występów na żywo już od wczesnych sesji nagraniowych do Let It Be (1970). Zagrali dziewięć ujęć pięciu utworów. Na ulicach i na dachach lokalnych budynków zgromadziły się tłumy gapiów, z których wielu było w przerwie na lunch. Koncert zakończył się zakończeniem piosenki „Get Back”, przy której John Lennon żartował: „Chciałbym podziękować w imieniu zespołu i w imieniu własnym, i mam nadzieję, że. Zdaliśmy przesłuchanie”.

 

Beatlesi film Powrót online 

 

Beatlesi film Wróć online cz dabing 

 

Materiał filmowy z występu został wykorzystany w filmie dokumentalnym Let It Be z 1970 roku oraz w serialu dokumentalnym The Beatles: Get Back z 2021 roku. Na towarzyszącym albumie pojawiło się również pierwsze wykonanie utworu „I’ve Got a Feeling” oraz single  „One After 909” i „Dig a Pony”. W dniu 28. 1 stycznia 2022 roku nagranie audio całego Rooftop Performance zostało wydane w serwisach streamingowych pod tytułem Get Back – The Rooftop Performance.

 

Free Online Movie

 

Free Online Movie

 

Evans zorganizował budowę sceny na dachu Apple i ustawił tam sprzęt grupy. Wśród instrumentów użytych podczas występu znalazł się między innymi wycofany z użytku Epiphone Casino Lennona. Podpisany przez McCartneya bas Höfner „violin”. Harrisona nowy, wykonany na zamówienie palisander Fender Telecaster i niedawno nabyty przez Starra zestaw perkusyjny Ludwig, wraz z elektrycznym pianinem dla Prestona. Johns i asystent inżyniera Alan Parsons zrobili zakupy w lokalnym sklepie Marks & Spencer w poszukiwaniu damskich pończoch. Aby chronić mikrofony przed zimowymi wiatrami. Zrezygnowano z planów wynajęcia helikoptera do robienia zdjęć z powietrza. Przetłuszczające się włosy : 5 domowych sposobów.

 

Beatlesi film online 

 

Dźwięk został nagrany przez Johnsa i Parsonsa na dwóch ośmiościeżkowych magnetofonach w piwnicznym studiu Apple. Ekipa Lindsaya-Hogga użyła sześciu kamer, aby sfilmować kilka kątów przedstawienia. Oprócz kamer Beatles Get Back Online umieszczonych na dachu wraz z zespołem, jedna kamera została umieszczona bez pozwolenia na dachu budynku po drugiej stronie ulicy. A na ulicy pojawiły się dwie kamery, które filmowały rozmowy i reakcje przechodniów. Rośliny do szkła – 21 roślin + pielęgnacja.
 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button