Zupy

Powidła śliwkowe

Powidła śliwkowe. Jak zrobić powidła śliwkowe?  Mamy dla Ciebie prosty how-to. Nie wahaj się przeczytać prostej procedury, jak przygotować powidła śliwkowe. 

powidła śliwkowe procedura

Powidła śliwkowe procedura jak je zrobić

Procedura:

1. Metoda W tubie

  1. Śliwki wydrążyć, dobrze umyć i ułożyć na blasze do pieczenia. Jeśli śliwki nie będą prawidłowo pestkować, ułóż je na blasze w całości. Zalać go niewielką ilością octu.
  2. Skręć piekarnik do 250 stopni i pozwól piec przez 25 min.
  3. Po 15min posłodzić ( pół kilo cukru na 2kilogramy śliwek). Posypać połową ciasta za pierwszym razem i odstawić na 15 min.  i za drugim razem  drugą połową i odstawić na 15 min.
  4. Upieczone śliwki wyjąć z piekarnika. Jeśli nie robiłeś z nich pestek, przecedź dżem przez sito. Gotową konfiturę zblendować i doprawić cynamonem, przyprawą do piernika, goździkami i rumem. mieszanka. 
  5. Gotowy dżem przelać do butelek i zamknąć.

Przez cały czas nie należy mieszać dżemu!

powidła śliwkowe

 

Procedura przygotowania dżemu śliwkowego

2. Sposób gotowania

1) Śliwki przekroić na pół, odrzucić pestki i umieścić w dużej misce. Posypać je dobrze 4 szklankami cukru. Śliwki wymieszać z cukrem, aż wszystkie będą oblepione. Jeśli Twoje śliwki są przejrzałe lub już bardzo słodkie, dodaj mniej cukru. W trakcie gotowania można dodać więcej cukru do smaku. Śliwki i cukier pozostawić w temperaturze pokojowej na około 1 godzinę lub do momentu, aż cukier nieco się rozpuści.

2. Mieszankę śliwek i cukru przełożyć do dużego rondla. Umieść go na kuchence i doprowadź do wrzenia, mieszając od czasu do czasu. Jeśli po zamieszaniu przestanie wrzeć, kontynuuj gotowanie, aż wszystko będzie równomiernie bulgotać, a następnie gotuj przez 10 minut i zdejmij z kuchenki. Niech garnek stoi bez przykrycia, aż będzie ciepły w dotyku lub osiągnie temperaturę pokojową.

3. Jak tylko ostygnie, powtórz krok 2 w ten sam sposób – gotuj przez 10 minut. W sumie będziesz gotować 4 razy, mieszając, aby dżem się nie przypalił. Dlatego też przygotowanie trwa 2 dni. Ale to naprawdę proste i warto! Nie ma „ustalonego” czasu oczekiwania pomiędzy każdym parzeniem. Jeśli 2 dni Ci nie odpowiadają, zapraszam na 3 dni. Przetwory mają dużo cukru, więc nie zepsują się w temperaturze pokojowej, jeśli zostawisz je na noc na blacie. Jeśli chcemy, aby konfitura miała jeszcze gęstszą konsystencję, można ją zagotować 5-6 razy w zależności od potrzeb.

(Uwaga: przy czwartym gotowaniu doprowadź do wrzenia na nieco mniejszym ogniu i jeszcze kilka razy zamieszaj, aby zapobiec przypaleniu. Dodatkowo w miarę stygnięcia będzie bardziej gęstniał. Jeśli używacie innego rodzaju śliwek, polecam dodać cukier do smaku, jeśli są bardziej kwaśne)

4. Doprowadzić do wrzenia po raz ostatni,  przelać do wysterylizowanych butelek, póki gorące.

 

Jak gotować ogórki – procedura i porady

Co zjeść na obiad

Jak przygotować szparagi – najlepszy przepis
 

Bananowa maska do włosów: uzyskaj błyszczące włosy

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button