Zdrowie

Najbardziej kaloryczne pokarmy – 10 wysokokalorycznych produktów spożywczych

Najbardziej gęste kalorycznie pokarmy. Jeśli chodzi o utratę wagi, kalorie stały się niesławnym wrogiem. Wiele osób używa kalorii jako wskazówek, ile jedzenia powinni jeść w ciągu dnia, więc wszystko, co jest stosunkowo wysokie w kaloriach, jest często uważane za całkowicie niewłaściwe.

 

Ale chodzi o to, że w rzeczywistości brakuje nam niektórych pokarmów, które mają wiele wartości odżywczych tylko dlatego, że są pełne kalorii. Jak wyjaśnił pewien dietetyk sportowy, „niektóre wysokokaloryczne pokarmy nie są uważane za 'dobre pokarmy’, ale niektóre z pewnością są”.

 

Pokarmy o największej gęstości kalorycznej

 

Pokarmy o największej gęstości kalorycznej

 

I jeśli wyciąć te odżywcze-dense żywności z naszej diety tylko ze względu na ich wartość kaloryczną, jesteśmy tracąc na wiele. Oto więc 10 pokarmów, które możemy uważać za wysokokaloryczne, ale w rzeczywistości są zapakowane w funkcjonalne składniki odżywcze, co oznacza, że powinny być istotną częścią twojej zrównoważonej diety:

 

1. Pistacje

 

Pistacje

(560 kcal/100 g, średnia porcja 30 g)

„Są to chyba najlepsze orzechy ze wszystkich drzew, a ja polecam jeść te, które zostały upieczone w łupinie, ponieważ wyłuskanie łupiny spowalnia czas jedzenia i pozwala mózgowi dogonić żołądek. „Zielony i fioletowy pigment jest pełen antyoksydantów, a ostatnie badania wykazały, że regularne spożywanie może pomóc w kontrolowaniu cukrzycy ciążowej”. (Co jest świetne, jeśli planujesz zajść w ciążę w najbliższym czasie).

 

2. Awokado

 

Awokado

(160 kcal/100 g, średnia porcja 200 g)

Awokado stało się ostatnio tak popularne, że pojawiły się nawet obawy o jego niedobór na świecie. I ma to sens, gdy uświadomimy sobie, jak bardzo jest to zdrowe. „Są naprawdę świetne dla każdego, kto chce zwiększyć ilość zdrowych tłuszczów, a także dla profesjonalnych sportowców. Są dobrym źródłem wielu witamin, ale szczególnie świetnie sprawdzają się sterole roślinne i zdrowe tłuszcze. Nieświeży oddech – 9 sposobów na pozbycie się go

 

3. Nasiona chia – Najbardziej gęste kalorycznie jedzenie 

 

Nasiona chia - Najbardziej gęste kalorycznie jedzenie .

(480 kcal/100 g, średnia wielkość porcji 10 g)

„Są jednym z najwyżej ocenianych superfoods dzisiaj i dostarczają zbyt wiele wspaniałych składników odżywczych, aby wymienić je w jednym akapicie. Jedną z kluczowych rzeczy do zapamiętania jest to, że powinny być one namoczone lub zmielone, aby uwolnić wszystkie tłuszcze omega 3 i składniki odżywcze – radzi dietetyk. To właśnie z tego powodu nasiona chia są popularnym wyborem dla overnight oats – czas, w którym pozostają namoczone w mleku oznacza, że wiele składników odżywczych zostaje uwolnionych.

4. Czekolada – Najbardziej gęste kalorycznie jedzenie 

 

Czekolada - Najbardziej kaloryczne jedzenie .

(580 kcal/100 g, średnia porcja 40 g)

Możesz być zaskoczony, aby zobaczyć czekoladę na tej liście, ale czekolada z wysoką zawartością kakao (myśleć 85% lub więcej) może być bardzo korzystne dla organizmu. „Wysoka zawartość kakao daje ludziom czekoladowy hit, którego pragną, ale kakao jest również dobrym dostawcą flawonoidów kakaowych, które mogą poprawić nastrój i krążenie, a nawet dostarcza minerałów, takich jak żelazo i wapń.

5. Stek z polędwicy

 

Stek z polędwicy

(300 kcal/100 g, średnia porcja 150 g)

„Z żywieniowego punktu widzenia, stek z fileta jest doskonałym źródłem białka, żelaza i witamin z grupy B”, wyjaśnił dietetyk, dodając, że standardowa porcja 150g dostarcza około 30g białka. „Ważne jest, aby ograniczyć porcje i nie jeść zbyt często. Najsilniejszy naturalny testosteron – 5 sposobów na jego zdobycie

6. Olej kokosowy – Najbardziej gęsta kalorycznie żywność 

 

Olej kokosowy - Najbardziej gęsty kalorycznie pokarm .

(895 kcal/100 g, średnia wielkość porcji 10 g)

„Olej kokosowy zawiera mieszaninę naturalnych tłuszczów, z których część to tłuszcze średniołańcuchowe, które są znacznie łatwiejsze do strawienia. „Mówi się również, że olej kokosowy zawiera tłuszcze, które wspierają układ odpornościowy poprzez właściwości antybakteryjne”. Dodał, że tłuszcze nasycone w oleju pomagają promować zdrowy cholesterol.

 

7) Quinoa – Najbardziej gęste kalorycznie jedzenie 

 

Quinoa - Najbardziej gęste kalorycznie jedzenie .

(360 kcal/100 g suchej masy, średnia porcja 50 g suchej masy)

Quinoa może być najtrudniejszym superfood do wymówienia, ale warto dodać ją do swojej diety. „To nasiono (nie ziarno) zawiera szeroką gamę składników odżywczych, a szczególnie dużo zdrowych tłuszczów, białka i wolno uwalnianych węglowodanów. Można ją ugotować jak ryż, aby uzyskać efekt ziarna, albo zrobić z niej kaszę.” Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

8. Makrela

 

Makrela

(305 kcal/100 g, średnia wielkość porcji 100 g)

Najbardziej gęste kalorycznie pokarmy. „Istnieje 30 różnych gatunków makreli, które należą do tej samej rodziny co tuńczyk. Ma naprawdę wysoką zawartość tłuszczów omega 3 – zwłaszcza kwasu eikozapentaenowego (EPA), który ma działanie przeciwzapalne, oraz kwasu dokozaheksaenowego (DHA), który jest ważny dla mózgu i układu nerwowego. Oprócz zdrowych tłuszczów i białka, jest dobrym źródłem wapnia i witaminy D, której większość ludzi potrzebuje więcej, zwłaszcza zimą.

9. Mieszanka suszonych owoców

 

Mieszanka suszonych owoców

(360 kcal/100 g, średnia wielkość porcji 50 g bez dodatku cukru)

Suszone owoce mogą być słodkie, ale jeśli wybierzesz rodzaj bez dodatku cukru, mogą być świetną przekąską. „Mają wysoką zawartość witamin, takich jak witamina C, błonnika i przeciwutleniaczy. Żywność dla zdrowych włosów : 10 najlepszych produktów spożywczych dla zdrowych włosów

 

10. Tahini – Najbardziej gęste kalorycznie jedzenie 

 

  Tahini - Najbardziej kaloryczne jedzenie .

(595 kcal/100 g, średnia wielkość porcji 20 g)

To popularne smarowidło jest często używane w dipach takich jak hummus i jest wykonane z nasion sezamu, które są tostowane, obrane, a następnie zmielone. Najbardziej gęste kalorycznie pokarmy. Jest korzystna, ponieważ zawiera „dużo białka i zdrowych tłuszczów”.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button