Zdrowie

Seks w ciąży – Jak uprawiać seks w ciąży

Seks w ciąży – Jak uprawiać seks w ciąży. Seks w czasie ciąży jest całkowicie bezpieczny, chyba że lekarz lub położna odradzili ci go. Stosunek seksualny nie zaszkodzi Twojemu dziecku. Penis lub penetracyjna zabawka seksualna nie może przeniknąć poza twoją pochwę i dziecko nie może zorientować się, co się dzieje.

 

Seks w ciąży – Jak uprawiać seks w ciąży

 

Seks w ciąży - Jak uprawiać seks w ciąży

 

Jednak to normalne, że twój popęd seksualny zmienia się podczas ciąży. Nie jest to coś, czym należy się martwić, ale pomocna jest rozmowa o tym ze swoim partnerem seksualnym.

Może się okazać, że seks w ciąży jest dla Ciebie bardzo przyjemny, a może po prostu czujesz, że nie masz na niego ochoty. Można znaleźć inne sposoby kochania lub kochania się. Najważniejsze to rozmawiać o swoich uczuciach z partnerem. Ryzykowna ciąża – 10 rzeczy, na które warto uważać

Jeśli Twoja ciąża przebiega prawidłowo i nie masz żadnych komplikacji, seks i orgazmy nie zwiększą ryzyka wcześniejszego porodu ani nie spowodują poronienia.

W późniejszych etapach ciąży orgazm, a nawet sam seks może wywołać łagodne skurcze. Jeśli tak się stanie, poczujesz, że mięśnie macicy twardnieją. Skurcze te nazywane są skurczami Braxtona Hicksa i mogą być nieprzyjemne, ale są całkowicie normalne i nie ma powodów do obaw. Możesz spróbować zastosować kilka technik relaksacyjnych lub po prostu położyć się, aż skurcze miną.

 

Kiedy unikać seksu w ciąży

 

Kiedy unikać seksu w ciąży

Twoja położna lub lekarz prawdopodobnie doradzą Ci, abyś unikała seksu, jeśli w tej ciąży miałaś silne krwawienie. Seks może zwiększyć ryzyko dalszego krwawienia, jeśli łożysko jest nisko położone lub jeśli zgromadziła się w nim krew (krwiak).

Zostaniesz również poinformowana, aby unikać seksu, jeśli:

  • pękły Ci wody – może to zwiększyć ryzyko infekcji (jeśli nie jesteś pewna, czy wody Ci odeszły, zapytaj położną lub lekarza)
  • masz jakiekolwiek problemy z wejściem do macicy (szyjką macicy) – możesz być narażona na większe ryzyko przedwczesnego porodu lub poronienia
  • spodziewasz się bliźniaków lub miałaś wcześniejsze porody i jesteś w późniejszym etapie ciąży
  • Jeśli Ty lub Twój partner seksualny uprawiacie seks z innymi osobami w czasie ciąży, ważne jest, aby stosować barierową formę antykoncepcji, taką jak prezerwatywa, aby chronić Ciebie i Twoje dziecko przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową (STI).
  • Jak rozpoznać, że jestem w ciąży – Objawy ciąży

Dobre i złe pozycje seksualne w czasie ciąży

 

Dobre i złe pozycje seksualne w czasie ciąży

Choć seks w ciąży jest bezpieczny dla większości par, może nie być tak łatwo. Prawdopodobnie trzeba będzie znaleźć inne lokalizacje. Może to być czas wspólnego odkrywania i eksperymentowania. Czy pot jest niebezpieczny dla włosów? Jak temu przeciwdziałać

Seks z partnerem na górze może być niewygodny dość wcześnie w ciąży, nie tylko ze względu na brzuszek, ale także dlatego, że piersi mogą być wrażliwe. Może być też niekomfortowo, jeśli partner penetruje cię zbyt głęboko.

Lepszym rozwiązaniem może być położenie się na boku, twarzą do siebie lub z partnerem za sobą. Możesz również spróbować być na górze podczas seksu lub być penetrowanym od tyłu na rękach i kolanach. Użyj poduszek, aby zapewnić sobie wygodę.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button