Zdrowie

Ryzykowna ciąża – 10 rzeczy, na które warto uważać

Ryzykowna ciąża – 10 rzeczy, na które warto uważać. Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, może to być okres wielkiej radości, podniecenia i oczekiwania. Jednak może to być również czas niepokoju, stresu i zmartwień, jeśli ciąża jest uznana za wysokiego ryzyka. Ciąża wysokiego ryzyka sugeruje, że potrzebna jest dodatkowa opieka, aby ciąża i poród były zdrowe i udane.

 

Ciąża zagrożona

 

Istnieje wiele powodów, dla których ciąża może być uznana za ciążę wysokiego ryzyka. Do najczęściej spotykanych należą:

Zaawansowany wiek matki – Ciąża zagrożona

 

Zaawansowany wiek matki - Ciąża zagrożona

 

Kobiety ciężarne po 35 roku życia mają większe ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej, stanu przedrzucawkowego i wewnątrzmacicznego ograniczenia wzrostu. Jak rozpoznać, że jestem w ciąży – Objawy ciąży

Istniejące wcześniej warunki medyczne

 

Istniejące wcześniej warunki medyczne

 

Zdrowie kobiety odgrywa dużą rolę w ciąży. Osoby z wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą, problemami z płucami, nerkami lub sercem, chorobami autoimmunologicznymi lub przenoszonymi drogą płciową mają wyższe ryzyko poronienia lub innych komplikacji.

Współistniejące schorzenia

Warunki, które występują podczas ciąży, takie jak stan przedrzucawkowy (wysokie ciśnienie krwi) lub cukrzyca ciążowa, mogą być niebezpieczne lub nawet śmiertelne dla kobiety ciężarnej lub jej płodu, jeśli nie są leczone medycznie.

Problemy związane z ciążą

Niektóre infekcje, skrócona szyjka macicy lub wcześniejszy przedwczesny poród mogą narażać kobietę ciężarną i jej płód na ryzyko przedwczesnego porodu. Wypadanie włosów: 3 proste domowe produkty zapobiegające przerzedzaniu się włosów

Ciąża mnoga – Ciąża zagrożona

 

Noszenie wieloraczków (np. bliźniaków, trojaczków itp.) zwiększa również ryzyko wystąpienia u kobiety przedwczesnego porodu, cukrzycy ciążowej i nadciśnienia.

Łożysko przedwczesne

 

Placenta previa to kolejny problem związany z ciążą, który może narazić kobietę na ryzyko podczas ciąży i porodu. Stan ten powoduje nadmierne krwawienie, zwłaszcza jeśli kobieta ma skurcze. W takim przypadku lekarze mogą zaplanować cesarskie cięcie, aby zminimalizować ryzyko krwawienia dla matki i dziecka.

Depresja

 

Depresja u kobiet w ciąży może powodować przedwczesny poród, niską masę urodzeniową i większą częstość wykonywania cesarskiego cięcia. Czego potrzebuje noworodek – lista kontrolna

Zaburzenia krwi

 

Zaburzenia krwi, takie jak choroba sierpowata, mogą zwiększyć ryzyko wystąpienia u kobiety zakażeń dróg moczowych, utraty płodu, przedwczesnego porodu i wewnątrzmacicznego ograniczenia wzrostu w czasie ciąży.

Otyłość – ciąża zagrożona

 

Tak więc otyłość dotyczy około 35% wszystkich kobiet w wieku reprodukcyjnym. Otyłość w czasie ciąży zwiększa ryzyko wystąpienia stanu przedrzucawkowego, cukrzycy ciążowej, poronienia, martwego urodzenia i poronienia nawracającego.

Cukrzyca ciążowa

 

Cukrzyca występuje w 13% ciąż w Nevadzie, a ścisła kontrola cukrów może zmniejszyć ryzyko wystąpienia stanu przedrzucawkowego, cesarskiego porodu i urazu porodowego.

 

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button