Zdrowie

Dlaczego nie warto pić napoju energetycznego – 4 powody

Dlaczego nie wypić napoju energetycznego. 4 powody, dla których napoje energetyczne są szkodliwe – i zdrowsze sposoby na dodanie sobie energii Napoje energetyczne są złe dla zdrowia, ponieważ wysoka zawartość kofeiny może zwiększyć ryzyko poważnych problemów z sercem.

 

Dlaczego nie wypić napoju energetycznego

 

Dlaczego nie wypić napoju energetycznego

Zdrowe alternatywy dla napojów energetycznych obejmują przekąski z białka i węglowodanów, kawałek ciemnej czekolady lub ćwiczenia.

Napoje energetyczne mają poprawiać koncentrację i pomagać w skupieniu, ale zawarte w nich składniki mogą mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Oto co powinieneś wiedzieć o napojach energetycznych i jak mogą wpłynąć na Twoje zdrowie.

 

Co to są napoje energetyczne

 

Co to są napoje energetyczne

Napoje energetyczne to napoje mające na celu zwiększenie czujności, koncentracji, uwagi i energii.

Do wspólnych składników napojów energetycznych należą:

 • Kofeina
 • Cukier
 • Witaminy z grupy B
 • zioła, takie jak żeń-szeń i imbir, do aromatyzowania
 • pochodne aminokwasów, takie jak L-karnityna i tauryna

Napoje te mogą zwiększać energię i koncentrację, ale mogą też mieć niekorzystne skutki zdrowotne, takie jak szybka akcja serca i podwyższone ciśnienie krwi.

 

Napoje energetyczne są szkodliwe

Nadmierne lub regularne spożywanie napojów energetycznych może prowadzić do zaburzeń rytmu serca, bólów głowy, wysokiego ciśnienia krwi i niepokoju.

 

1. napoje energetyczne są złe dla twojego serca

 

Kofeina jest głównym składnikiem znajdującym się w napojach energetycznych ze względu na swoją zdolność do zwiększania czujności. Dlaczego nie wypić napoju energetycznego.  Przy spożywaniu dużych ilości ponad 400 miligramów dziennie, kofeina może powodować:

 • palpitacje serca
 • Zwiększone ciśnienie krwi
 • Zwiększona częstość akcji serca
 • Zaburzenia rytmu serca

Większość napojów energetycznych zawiera od 70 do 240 mg kofeiny na porcję, podczas gdy filiżanka kawy zawiera około 100 mg kofeiny. Bezpieczny limit kofeiny dla dorosłych wynosi do 400 mg dziennie.

 

Niewielkie badanie z 2016 roku na zdrowych osobach wykazało, że po spożyciu 1 litra napoju energetycznego przez trzy kolejne dni dochodziło do wydłużenia odstępu QT serca, co wiąże się z nagłą śmiercią. Większe ryzyko występuje w przypadku spożywania wielu napojów energetycznych w krótkim czasie.
Jak wybrać materac
.

W innej analizie z 2018 roku stwierdzono, że napoje energetyczne mogą powodować zaburzenia rytmu serca i podnosić skurczowe ciśnienie krwi.

Napoje te są na ogół stymulantami i mogą stawiać wymagania sercu. Jeśli ktoś już cierpi na choroby serca, które są jedną z głównych przyczyn śmiertelności, napoje energetyczne mogą mieć negatywny wpływ na organizm.

 

2. napoje energetyczne są pełne cukru – dlaczego nie wypić napoju energetycznego

 

Większość napojów energetycznych zawiera około 27 do 31 gramów cukru na 200 ml. Zaleca się, aby kobiety przyjmowały nie więcej niż 25 gramów cukru lub sześć łyżeczek dziennie, a mężczyźni 36 gramów cukru lub dziewięć łyżeczek dziennie. Według tej miary napój energetyczny o pojemności 700 ml zawiera trzykrotnie większą niż zalecana ilość cukru dziennie.

 

Nadmierne spożycie cukru może powodować stan zapalny, który jest związany z wieloma chorobami przewlekłymi, w tym rakiem, cukrzycą i chorobami serca. Spożywanie cukrów dodanych może również zwiększać ryzyko otyłości i niealkoholowej choroby stłuszczeniowej wątroby. Co pomaga na brodawki

 

3) Napoje energetyczne nie powinny być mieszane z alkoholem

 

Napoje energetyczne są często mieszane z alkoholem.  W połączeniu z alkoholem, napoje energetyczne mogą zmienić poziom odurzenia, sprawiając, że czujesz się mniej pijany i pełen energii, jednocześnie nadal wykazując objawy upośledzenia alkoholowego, takie jak niewyraźna mowa, słaba koordynacja i zaburzenia pamięci.

 

To połączenie zwiększa również ryzyko upijania się, ponieważ stymulujące działanie napojów energetycznych może maskować działanie alkoholu, powodując, że pijesz więcej. Jak sprawdzić twardość wody

Binge drinking definiuje się jako spożycie pięciu lub więcej drinków w przypadku mężczyzn i czterech lub więcej drinków w przypadku kobiet w ciągu dwóch godzin. Binge drinking wiąże się z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym:

 • choroby przewlekłe, takie jak wysokie ciśnienie krwi, udar, choroby serca i wątroby
 • nowotwory piersi, jamy ustnej, gardła, przełyku, wątroby i jelita grubego
 • problemy z pamięcią i uczeniem się
 • zaburzenia związane z alkoholem

4. napoje energetyczne są szkodliwe dla nastolatków – Dlaczego nie należy pić napojów energetycznych

 

Te Energy Drinks są szczególnie szkodliwe dla nastolatków, którzy wciąż rosną i rozwijają się i nie mogą poradzić sobie ze skutkami ubocznymi Energy Drinks. Damskie buty zimowe

Napoje energetyczne zwiększają ryzyko wystąpienia kilku problemów zdrowotnych u nastolatków i młodych dorosłych, w tym:

 • anomalie sercowo-naczyniowego układu nerwowego
 • niewystarczający rozwój poznawczy
 • Zwiększone ryzyko wystąpienia depresji i innych chorób psychicznych
 • zaburzenia snu
 • Pomimo negatywnych skutków zdrowotnych, napoje energetyczne są szeroko reklamowane wśród młodych ludzi.

 

Czy napoje energetyczne są odpowiednie z umiarem?

Napoje energetyczne są w zasadzie niezdrowe. Mogą być bezpieczne, jeśli są spożywane z umiarem przez osoby bez problemów zdrowotnych, choć są lepsze sposoby na dodanie sobie energii.
Wcześniejsza miesiączka
.

Ogranicz spożycie napojów energetycznych i zamiast tego zwiększ energię i koncentrację za pomocą zdrowszych alternatyw, takich jak:

 • zjeść przekąskę z białkiem i węglowodanami, np. jabłko i ser. Połączenie białka i węglowodanów może zwiększyć energię i pomóc Ci się skupić. Dlaczego nie wypić napoju energetycznego.
 • Spożycie kawałka ciemnej czekolady, która zawiera przeciwutleniacze, flawonoidy i kofeinę, które mogą zwiększyć funkcjonowanie mózgu.
 • Spać siedem do ośmiu godzin dziennie

 

Napoje energetyczne mają za zadanie dodać Ci energii oraz zwiększyć skupienie i koncentrację, ale są pełne kofeiny i cukru, które spożywane w nadmiarze mogą powodować negatywne skutki zdrowotne. Ogranicz spożycie napojów energetycznych, a zamiast tego skup się na odżywczej diecie i wysypianiu się, aby poprawić koncentrację i poziom energii.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button