Zdrowie

Jak poznać twardość wody – Test twardej wody

Jak sprawdzić twardość wody? Proste sposoby na badanie wody. Jak raz na zawsze dotrzeć do sedna problemów z wodą? Kiedy już zidentyfikujesz oznaki twardej wody w swoim domu, naturalnym jest, że będziesz chciał określić kolejne kroki w celu rozwiązania problemów – i to szybko. A dla szybkiego przypomnienia, twarda woda objawia się zazwyczaj w następujący sposób:

  • poplamione, brudne naczynia
  • Mydło nie pieni się
  • Wanny i prysznice są trudne do czyszczenia
  • Sucha, skrzypiąca skóra
  • gromadzenie się białej skorupy wokół kranów, odpływów i głowic prysznicowych

 

Jak sprawdzić twardość wody

 

Jak sprawdzić twardość wody

 

Pierwszym krokiem w rozwiązywaniu problemów z twardą wodą jest wykonanie testu twardości wody, dzięki czemu można znaleźć najlepsze rozwiązanie zmiękczacza wody. Oto kilka sposobów na to, jak zacząć:

  • Dowiedz się w swoim mieście Jak sprawdzić twardość wody.
  • Możesz poprosić swojego dostawcę wody o papierowe lub internetowe powiadomienie o krótkim raporcie dotyczącym zaufania konsumentów lub jakości wody pitnej. Z raportu dowiesz się skąd pochodzi Twoja woda i co się w niej znajduje, a niektóre raporty zawierają również dane o twardości wody. Jeśli twój raport tego nie zawiera, możesz zadzwonić do lokalnego zakładu wodociągowego i oni powinni być w stanie ci powiedzieć. Ciekawostki o wodzie – ponad 100 interesujących faktów

 

Szybkie badanie twardości wody

 

Szybkie badanie twardości wody

Nie musząc daleko szukać, jednym z najprostszych sposobów na sprawdzenie twardości wody jest użycie czystej, pustej butelki z zakrętką, czystego mydła w płynie i wody prosto z kranu. Napełnij butelkę w jednej trzeciej, dodaj kilka kropel czystego mydła w płynie i energicznie potrząsaj przez kilka sekund.

Jeśli w wodzie pojawiają się puszyste bąbelki, a woda wydaje się mętna i/lub mleczna, Twoja woda jest twarda. Woda miękka powinna mieć obfite bąbelki, a woda spoczywająca na dnie butelki powinna być przejrzysta. Pamiętaj, że ponieważ większość mydeł zawiera detergenty, pieni się niezależnie od rodzaju wody. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj podstawowego mydła, takiego jak mydło kastylijskie, które nie zawiera barwników, perfum i detergentów.

 

Zaawansowane metody badania wody

 

Zaawansowane metody badania wody

 

Test butelki z wodą może służyć dobrze jako podstawowa ocena, ale nie jest to najdokładniejszy sposób na określenie poziomu twardości wody. Wymaga to bardziej zaawansowanego badania twardości wody. Dlaczego morze jest słone i niebieskie? Oto odpowiedzi.

Zestaw do badania twardej wody zawiera paski testowe i tablicę kolorów. Zestaw testowy można kupić w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego za 5 do 10 euro. W jaki sposób mogę dowiedzieć się o twardości wody.

 

Po napełnieniu szklanki zimną wodą z umywalki w łazience, włóż pasek testowy na kilka sekund, a następnie wyjmij go. Należy również pamiętać, że nie należy poprzestać na przyklejeniu paska pod bieżącą wodą, gdyż może to dać niedokładne wyniki. Gdy pasek zmieni kolor, porównaj go z tabelą kolorów dołączoną do zestawu. Każdy kolor na wykresie odpowiada twardości wody, a wyniki mierzone są w ziarnach na galon (gpg).

 

Duże sklepy z artykułami gospodarstwa domowego i wielu sprzedawców internetowych sprzedaje dodatkowe zestawy testowe, które mogą zapewnić bardziej kompleksową ocenę wody. Badają nie tylko twardość, ale także zasadowość, chlor, żelazo, azotany i/lub pH.
Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

Aby uzyskać najdokładniejszą analizę wody, można wysłać próbkę do zewnętrznego laboratorium, które może zbadać specjalne zanieczyszczenia, takie jak metale ciężkie i bakterie. Zazwyczaj nie jest to konieczne, ponieważ zestaw domowy zapewnia natychmiastowe informacje i wyniki dla większości problemów z wodą. Ogólnie rzecz biorąc, znajomość profilu wody pomoże Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie dla każdego problemu (problemów) z wodą.

 

Jaki jest twój numer? Jak sprawdzić twardość wody?

 

Jaki jest twój numer Jak sprawdzić twardość wodyJaki jest twój numer Jak sprawdzić twardość wody

 

 

Ponad 85% wszystkich gospodarstw domowych doświadcza pewnego stopnia twardości wody, więc znając swój „numer” będziesz mógł dowiedzieć się, jaka jest Twoja twardość. Po przetestowaniu wody za pomocą paska testowego lub zestawu, następnym krokiem jest użycie „numeru”, aby sprawdzić, jak twarda jest woda. W jaki sposób mogę dowiedzieć się o twardości wody.

 

Średnia twardość wynosi około 13 ziaren, co jest uważane za „bardzo twarde”. Woda zawierająca więcej niż 14 ziaren jest uważana za „ekstremalnie twardą”. Nawet jeśli nie mieszkasz w strefie o wysokiej twardości, gospodarstwo domowe zaczyna odczuwać skutki twardej wody przy około 7 ziarnach twardości. Jeśli znasz swój numer twardości, znalezienie odpowiedniego zmiękczacza dla Twojego domu jest łatwe dzięki temu narzędziu krok po kroku.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button