Książki

Książki o koniach – 10 książek dla miłośnika koni

Konie to piękne zwierzęta, w których bardzo wiele osób odnajduje popularność. Przypomnij sobie jednak swoje dzieciństwo, jestem pewna, że i Ty byłeś zauroczony końmi. Ich majestat i moc. Najlepszym prezentem dla miłośników koni ( to oczywiście koń – ale od czegoś trzeba zacząć) są Książki o koniach.

 

Książki o koniach

 

Książki o koniach
Książki o koniach

 

Wybraliśmy dla Was 10 najbardziej odpowiednich książek o koniach, z których dowiecie się z budowy ciała konia, historii konia, a także jak prawidłowo jeździć konno. Książki o koniach. Zobaczcie naszą listę, z której wielu czytelników i miłośników koni wybrało już swoją książkę.

Możesz być również zainteresowany:

 

1. Diamentowa księga koni

 

Diamentowa księga koni

 

 

Anna Orlova mieszka w pięknym pałacu otoczonym śniegiem, gdzie oprócz ludzi są także zwierzęta: tygrysy, wilczury i konie, ale także jej okrutny starszy brat Iwan. Kiedy Anna nie słucha poleceń ojca i mimo jego zakazu zatrzymuje tygrysie młode i źle zachowującego się źrebaka, nie ma pojęcia, jakie niebezpieczeństwo na nią czeka. Książki o koniach dla dzieci i dorosłych. Anna, jej tygrys i koń będą walczyć o przetrwanie w mroźnej syberyjskiej tundrze. Valentina jest cyrkowcem, ma niezwykłego konia i dziwne sny. To dziewczyna, która potrafi widzieć poza blaskiem cyrkowego reflektora. Książkę można kupić TUTAJ.

 

2. Co myśli koń

 

Co myśli koń

 

Dla wielu z nas koń jest tylko głupią miną, która nauczyła się wykonywać nasze polecenia. Jednak każdy miłośnik zwierząt wie, że jest inaczej. Język nie tylko koni, ale i innych zwierząt jest dla nas wciąż wielką niewiadomą, którą staramy się zrozumieć. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Książki o koniach.  S. L. Binder przygotował dla czytelników przejrzysty przewodnik pełen pięknych, ilustracyjnych zdjęć podstawowych, ale często zaskakujących ruchów, gestów i postaw, których konie używają, by „mówić”. Dzięki książce What the Horse Thinks zagłębisz się w świat tych zwierząt. Encyklopedia koni. Przekonasz się, że zrozumieć to przede wszystkim obserwować i słuchać. Książkę można kupić TUTAJ.

 

3. Koń i jego mowa

 

Koń i jego mowa

 

Książka o koniach, jak je zrozumieć, zachowania koni. Jak zapobiec niektórym jego złym nawykom i wiele innych porad. Encyklopedia koni. Książkę można kupić TUTAJ.

 

4. Koń mojego życia

 

Koń mojego życia

 

Twój własny koń! To byłoby coś spektakularnego dla Lei i jej mamy. Mama Lei marzy o koniu, który byłby mały, słodki i przede wszystkim niezbyt drogi. Książki o koniach. Z kolei wymarzony koń Lei jest ogromny, bardzo drogi i zdecydowanie niemiły – Joker aż za chętnie rzuca jeźdźcami, których nie lubi. Do tego dochodzą poszukiwania odpowiedniej stajni jeździeckiej, podczas których drogę Lei przecina prawdziwy „idol marzeń”. Książkę można kupić TUTAJ.

 

5. Gorączka jeździecka

 

Gorączka jeździecka

 

Nowy koń w stajni jeździeckiej – piękny kob walijski! Dziwne jest jednak to, że jego właściciel Darius nie ma
ledwo co go to obchodzi. Lea i jej przyjaciele nie mogą tego zrozumieć. Ponadto Dárius zaprzyjaźnia się również z
ta szara myszka, Nele. Kiedy jedzie ze swoim koniem na federalny pokaz walijski, Lea i jej
dziewczyny też idą i dzięki temu dowiadują się czegoś ciekawego z przeszłości Dariusza… Książkę można kupić TUTAJ.

 

6. Konie – Opowieści z całego świata Książki o koniach

 

  Konie - Opowieści z całego świata Książki o koniach

 

Dołącz do nas, aby zobaczyć nieokiełznane mustangi na amerykańskiej prerii, kuce szetlandzkie na wietrznym szkockim wybrzeżu lub konie andaluzyjskie na słonecznym południu Hiszpanii. W tej pełnej ciekawostek i zdjęć książce poznasz rasy koni z całego świata. Przeczytacie o fascynującej historii każdej z ras, ich charakterystycznych cechach i miejscach, z których pochodzą. Książkę można kupić TUTAJ.

 

7. Konie, słońce, wakacyjna miłość (Lea i konie 9)

 

Konie, słońce, wakacyjna miłość (Lea i konie 9)

 

Wakacje na andaluzyjskim ranczu jeździeckim! Lea jest podekscytowana. Ale robi się pracowicie: wkrótce po jej przyjeździe matka zakochuje się w właścicielu rancza. Lea ma pełne ręce roboty, próbując sprowadzić ją z powrotem na ziemię, ale nawet ona sama nie jest odporna na urocze książęta – pogrąża się w wakacyjnym flircie z Nowozelandczykiem Richie… Książkę można kupić TUTAJ.

 

8. Kocham konie

 

Kocham konie

 

Jeśli jesteś prawdziwym fanem koni, to ta książka jest dla Ciebie! Znajdziesz w nim wszystkie ważne informacje o koniach, ich hodowli i anatomii, niezbędnym wyposażeniu, właściwej pielęgnacji i wiele innych. Książka odpowie na wiele pytań od pierwszej lekcji jazdy konnej po ewentualny udział w wyścigu. Książki o koniach dla dzieci i dorosłych. Nie zwlekaj więc i wkrocz do świata koni i kucyków! – Świetny przewodnik po pracy z końmi – . Książki o koniach. Anatomia konia książka. Ciekawostki i informacje o koniach i kucykach – Mnóstwo zdjęć i obrazków – Specjalne strony z niesamowitymi poradami dotyczącymi robienia własnych końskich przysmaków, organizowania festiwalu jeździeckiego czy zaplatania grzywy Dla koneserów koni w wieku od 8 lat wzwyż (i każdego, kto chce nim zostać!). Książkę można kupić TUTAJ.

 

9. Lato w siodle (Lea i konie 6) Książki o koniach

 

Lato w siodle (Lea i konie 6) Książki o koniach

 

Wycieczka konna w czasie wakacji? Lea i jej przyjaciele są zachwyceni! Cztery dni jazdy przez las, prawie zupełnie bez dorosłych – to będzie naprawdę niezapomniane lato z końmi. Droga wydaje się być w
W zasadzie proste – wystarczy podążać za różowymi strzałkami. Gdyby tylko nie było ich tak dużo! A gdyby nie były skierowane w różne strony…
Ale podczas kolejnego turnieju jeździeckiego wszyscy są w najlepszej formie. A Lea poznaje swoich współpasażerów z zupełnie innej strony… Książkę można kupić TUTAJ.

 

10. Konie w prehistorii i starożytności

 

Konie w prehistorii i starożytności

 

Autor Jan Bakoš całe życie związany jest z końmi i poświęcił im cały swój czas. Książka jest fachowo opracowana z ciekawostkami o koniach, od najwcześniejszej historii – prehistorii do starożytności. Poszczególne rozdziały napisane są we wciągającym stylu, a czytelnik dowiaduje się wiele o tym szlachetnym zwierzęciu z historii i ewolucji. Książkę można kupić TUTAJ.

 

Bonus – Tao konia – Książki o koniach

 

Bonus - Tao konia - Książki o koniach

 

W „Tao konia” Linda Kohanov opowiada o swoim odkryciu duchowej natury koni poprzez mitologię, badania naukowe i własne doświadczenia. Ta niezwykła opowieść o uzdrawiających mocach koni i o tym, jak się ze sobą komunikują, wywraca na nice nasze konwencjonalne spojrzenie na te niesamowite zwierzęta. Autorka zgłębia również duchowe zasady stojące za magicznym połączeniem konia i człowieka, które sprawia, że konie dostrzegają i reagują na subtelne zmiany w ludzkich nastrojach. Odkrywa w koniach starożytne źródło kobiecej mądrości i pokazuje, jak ta mądrość może uzdrawiać i wzmacniać ludzi Anatomia konia Książka.

Z czasem odkryła również niezwykłą zdolność koni do budzenia intuicji ludzi poprzez odzwierciedlanie autentycznych uczuć, które chcą ukryć – co czyni je bardzo skutecznymi pomocnikami terapeutycznymi i nauczycielami. Linda opisuje subtelne emocjonalne, niemal jasnowidzące doświadczenia, jakie miała po kontakcie ze stadem. Książki o koniach. Szczegółowo opisuje techniki, które wypracowała na podstawie swoich doświadczeń, które pomagają jej i jej uczniom wzmocnić i połączyć postrzeganie siebie w jedności fizycznej i psychicznej oraz uświadomić sobie swoje pozazmysłowe zdolności z pomocą koni. Linda Kohanov umiejętnie połączyła „nadprzyrodzone”, a konkretnie swoje sny psychiczne, z badaniami w ramach swojej rozległej praktyki hipoterapeutycznej, aby stworzyć wyjątkową pracę, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno długoletnim miłośnikom koni, jak i czytelnikom zainteresowanym zgłębianiem najgłębszych relacji i połączeń między zwierzęciem a człowiekiem. Książkę można kupić TUTAJ.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button