Książki

Książki o 2 wojnie światowej – 14 książek, które piszą o historii

II wojna światowa była jedną z najkrwawszych wojen na świecie. Stoczono niezliczone bitwy i zastosowano nowe strategie działań wojennych. Wybrane przez nas książki o 2 wojnie światowej pozwolą Ci lepiej zanurzyć się w przeżywane chwile tych bitew.

 

Książki o 2 wojnie światowej

 

książki o 2 wojnie światowej

 

Najlepsze książki o 2 wojnie światowej, które naszym zdaniem są jak na razie najlepsze na rynku. Książki na 2. St. v. Poznasz strategie walki, wyposażenie poszczególnych państw, a także to, jaką politykę prowadzono.

Książki o piłce nożnej 13 książek dla miłośników tego sportu

1. wojna: Jak konflikt nas ukształtował

 

Wojna Jak konflikt nas ukształtował

 

Czy pokój jest tylko anomalią? Autorka Margaret MacMillan proponuje prowokacyjną perspektywę opartą na twierdzeniu, że wojna jest elementarną częścią bycia człowiekiem.

Ludzie mogą przychodzić na świat z wrodzonym instynktem walki, ale tylko w pełni uporządkowane społeczeństwo może prowadzić wojnę przy użyciu zorganizowanej przemocy. Książki na 2. St. v. Konflikty wojenne wpłynęły na historię ludzkości, jej instytucje społeczne i polityczne, wartości i ideały. Wspaniałość wojny, ale także trudy, jakie ona powoduje, znajdują się w języku, w przestrzeni publicznej, w prywatnych wspomnieniach, a także są niewyczerpanym tematem najważniejszych dzieł sztuki na świecie. Badanie fenomenu wojny jest trudne i skomplikowane: ujawnia zarówno nasze najgorsze, jak i najlepsze cechy. Kupić można TUTAJ.

 

2. II wojna światowa: Encyklopedia obrazkowa

 

Encyklopedia obrazkowa II wojny światowej

 

II wojna światowa ze wszystkich możliwych perspektyw. Przedstawiamy Państwu obrazkowy przewodnik po najsłynniejszych polach bitew tego konfliktu, który nigdy nie powinien zostać zapomniany. Książki na 2. St. v. Dowiesz się dlaczego doszło do tej wojny, jakie były jej przyczyny i skutki. Poznasz broń, czołgi, samoloty, okręty i strategie wojskowe tamtych czasów. Znajdziesz się w samym środku walk i poznasz najważniejsze postaci wojny, a także dzielnych żołnierzy, którzy służyli po obu przeciwnych stronach. Pokażemy, jak postęp technologiczny wpłynął na ostateczny wynik tej wojny światowej. Kupić można TUTAJ.

 

3. II wojna światowa

 

II wojna światowa

 

Kompleksowa publikacja na temat najtragiczniejszej i najbardziej rozległej wojny w historii ludzkości, w którą zaangażowane są państwa ze wszystkich zakątków globu. Wojna, w której reżimy faszystowskie i ideologia nazistowska nie stroniły od stosowania najbrutalniejszych środków i metod, aby zdobyć dominację nad światem i stworzyć nowe imperium. Przeczytacie o bitwach, broni, słynnych przywódcach i politykach, a także bezimiennych żołnierzach i zwykłych ludziach, którzy zginęli, ale nigdy nie powinni zostać zapomniani. Książki na 2. St. v.

Ponad 700 fotografii i obrazów z archiwów Digital, Magnum-Conrasto i Roger-Viollet. Zdjęcia autorstwa słynnych fotografów Roberta Capy i Henri Cartier-Bessona. Ponad 50 map, wykresów i tabel. Ponad 80 tekstów zawierających szczegółowe informacje na temat używanej broni, bohaterów wojny i najważniejszych operacji bojowych. Chronologiczny przegląd najważniejszych wydarzeń. Kupić można TUTAJ.

 

4. M-Day – kiedy rozpoczęła się II wojna światowa

 

 

  M-Day - kiedy rozpoczęła się II wojna światowa

Viktor Suvorov znany jest czeskim czytelnikom jako autor kilku książek o historii Związku Radzieckiego i jego sił zbrojnych. Jest byłym oficerem radzieckiego wywiadu, który w latach 70. udało się uciec na Zachód, za co został zaocznie skazany na śmierć w ówczesnym Związku Radzieckim.

W Europie stał się znany na początku lat 80. lat, kiedy to wydał książkę Lodołamacz (w języku czeskim ukazała się ona pod tytułem Wszystko było inaczej). Wysuwa w nim szokujące twierdzenie, że niemiecki atak na Związek Radziecki w czerwcu 1941 roku był zaledwie kilka tygodni przed planowanym atakiem na Niemcy. I właśnie to przygotowanie do ofensywy było główną przyczyną katastrofalnych porażek Armii Czerwonej latem 1941 roku. Suworow opracował specjalną metodę dowodzenia podanych faktów, opartą na dokładnym cytowaniu fragmentów z wielu setek sowieckich publikacji i logicznym importowaniu tych informacji. Można powiedzieć, że dzięki jego metodzie sowieckie dowództwo wojskowe samo się skazuje. Dzięki tym dowodom jego książki zostały natychmiast odkryte. Kupić można TUTAJ.

 

5. infografika: druga wojna światowa

 

  Infografie II wojna światowa

 

Druga wojna światowa to między innymi ogromna studnia danych. Jak jednak w jasny i zrozumiały sposób zinterpretować te dane i ewolucję samego konfliktu? Rozwiązaniem jest interpretacja z wykorzystaniem najnowocześniejszych i przejrzystych infografik. Jest ona potraktowana z najwyższą historyczną dokładnością, a jej atrakcyjna forma przypadnie do gustu każdemu czytelnikowi. W niesamowicie wciągających 60 rozdziałach poznasz korzenie konfliktu, jego ramy ekonomiczne, taktykę, broń i główne operacje. Kupić można TUTAJ.

 

6. II wojna światowa – Książki o II wojnie światowej

 

II wojna światowa - Książki o II wojnie światowej

 

Ta niezwykła publikacja to efekt kilku lat systematycznej pracy, badań i poszukiwań. Logicznie i tematycznie zaprezentowano tu ponad 5 tysięcy obiektów – mundurów, broni, przedmiotów codziennego użytku, druków i innych, które upamiętniają lata 1939-1945. Książka jest uznawana za jedną z najlepszych encyklopedii dotyczących II wojny światowej. Kupić można TUTAJ.

 

7. II wojna światowa 1939-1945-70 rocznica zakończenia II wojny światowej

 

  II wojna światowa 1939-1945-70 lat rocznica zakończenia II wojny światowej

 

Książka jest unikalną publikacją, która gromadzi kilkadziesiąt świadectw bezpośrednich uczestników II wojny światowej. Książki o 2 wojnie światowej. Naoczni świadkowie, zarówno kombatanci, jak i cywile, wspominają to, czego doświadczyli z pierwszej ręki. Ich świadectwa obejmują wszystkie pola bitewne II wojny światowej od jej początku do końca. Do książki dołączono chronologiczne przeglądy wydarzeń i medaliony uwieczniające kluczowe momenty i osobistości, a także krótkie wyjaśnienie przyczyn i skutków największego konfliktu w historii ludzkości. Prezentuje również 470 w większości niepublikowanych fotografii. Kupić można TUTAJ.

 

8. II wojna światowa w Europie – Książki o II wojnie światowej

 

 

II wojna światowa w Europie - Książki o II wojnie światowej

Poznaj najważniejsze wydarzenia II wojny światowej, które miały miejsce w Europie. Książka skupia się nie tylko na samych operacjach wojskowych, ale także na społeczeństwach i gospodarkach poszczególnych krajów, ruchach oporu i kolaboracjach. W przejrzysty sposób omawia wszystkie czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy ocenie II wojny światowej – militarne, ekonomiczne i społeczne. Książka zawiera również teksty ważnych dokumentów historycznych. Kupić można TUTAJ.

 

9. II. wojna światowa dzień po dniu

 

. II wojna światowa dzień po dniu

 

Kiedy we wrześniu 1939 roku przez Polskę przetoczył się niemiecki blitzkrieg, wybuchł najstraszniejszy konflikt w historii ludzkości. II wojna światowa dzień po dniu to chronologiczny zapis konfliktu od pierwszych strzałów w kampanii polskiej we wrześniu 1939 roku do kapitulacji Japonii w Zatoce Tokijskiej 2. Wrzesień 1945 r. Opisuje wydarzenia na wszystkich polach bitew, decydujące bitwy (Stalingrad, Kursk, Midway, D-Day, Iwo Jima, Okinawa, Berlin), a także walki w powietrzu i na morzu. Kupić można TUTAJ.

 

10. Biała Śmierć, 2. Edycja – Książki o 2 wojnie światowej

 

  Biała śmierć, wydanie 2 - Książki o 2 wojnie światowej

 

Historia życia legendarnego fińskiego snajpera Simo Häyhä (1905-2002), niepozornego, drobnego człowieka, który wniósł znaczący wkład w ciężkie walki nad rzeką Kollaa podczas wojny zimowej ze Związkiem Radzieckim. Książki o 2 wojnie światowej. Jego celna, niemal nieomylna celność była słusznym postrachem dla wroga i przyniosła mu przydomek Białej Śmierci. Z ponad 500 potwierdzonymi trafieniami zalicza się do najskuteczniejszych snajperów wszech czasów. Kupić można TUTAJ.

 

11. Czołgi i wozy bojowe 2. Wojny światowe

 

Czołgi i wozy bojowe II wojny światowej

 

Leland Ness jest ekspertem konsultantem w zakresie pojazdów pancernych i artylerii oraz redaktorem Military Vehicles and Ordnance Report. Przez 28 lat służył jako rezerwista armii amerykańskiej w jednostkach czołgowych i wywiadowczych. Podczas operacji „Pustynna Burza” służył w sztabie jednostki armii amerykańskiej oraz w wywiadzie. Jest autorem publikacji „Forecast of Armored Vehicle Development in the World” oraz „Forecast of Artillery Development in the World”, wydanych przez Jane’s Information Agency. Również dyrektor działu systemów lądowych i morskich Jane’s. I jest też współautorem znanego podręcznika Armii Czerwonej. Kupić można TUTAJ.

 

 

12. Sprzymierzeńcy diabła – Książki o 2 wojnie światowej

 

Sprzymierzeńcy diabła - Książki o 2 wojnie światowej

 

Dwaj najbrutalniejsi dyktatorzy w historii aktywnie współpracowali przez prawie dwa lata. Pakt hitlerowsko-sowiecki wprawił świat w osłupienie. Doprowadziła ona do inwazji na Polskę, a po jej upadku do wybuchu II wojny światowej, która przerodziła się w fundamentalną i decydującą walkę cywilizacyjną. Ten rozdział w historii II wojny światowej zbyt często umykał uwadze. Książka Rogera Moorhouse’a Sojusznicy diabła po raz pierwszy przedstawia kompleksowy obraz genezy i konsekwencji paktu między Hitlerem a Stalinem, od motywacji jego powstania po dramatyczny koniec w 1941 roku, kiedy to Niemcy wypowiedziały wojnę swojemu dotychczasowemu sojusznikowi. Książki o 2 wojnie światowej.

W ciągu niespełna dwóch lat obowiązywania paktu swoje imperium rozszerzyły nie tylko nazistowskie Niemcy, ale także Związek Radziecki, który zajął część Polski, Rumunii i Finlandii oraz państwa bałtyckie, czyli wszystkie kraje leżące przy jego zachodniej granicy. Oba reżimy wymieniały technologie i surowce, przekonując krajowych i zagranicznych krytyków o korzyściach płynących z tego sojuszu. Dzięki relacjom bezpośrednich uczestników książka jest nie tylko portretem burzliwego i gorączkowego przedsięwzięcia politycznego, zakotwiczonego na fundamencie niewiarygodnej współpracy dwóch totalitarnych reżimów, ale także oskarżeniem diabolicznego sojuszu Hitlera i Stalina, który pozbawił życia miliony mieszkańców Europy Wschodniej. Kupić można TUTAJ.

 

13. W znaku Deathhead – Na skrzydłach śmierci

 

  W znaku Deathhead - Na skrzydłach śmierci

 

Pokażę wam świat w mrocznych objęciach skrzydeł cesarskiego orła i swastyki bezpośrednio z punktu widzenia tych, którzy stworzyli świat na podobieństwo swojej wiary w jedną ideę. WELCOME IN 2. WOJNA ŚWIATOWA OCZAMI SS. Kupić można TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button