Książki

Książki, które powinien mieć każdy ogrodnik

Książki, które powinien mieć każdy ogrodnik. Książki dla ogrodników. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy masz już doświadczenie w pracy w ogrodzie. Możesz być pewien, że nigdy nie będziesz wiedział wszystkiego o ogrodzie i jego pielęgnacji. Opłaca się jednak wiedzieć jak najwięcej. Przygotowaliśmy książki, które pomogą Ci utrzymać ogród w jak najlepszym stanie, nauczą Cię jak i kiedy przycinać, kiedy sadzić kwiaty i drzewa, a także gadżety ogrodowe. Przejdźmy jednak do samego rankingu.

10. Ogród owocowy – Praca według miesięcy

 

  książka o ogrodzie

Wiele publikacji o tematyce ogrodniczej, które do tej pory ukazały się na naszym rynku księgarskim, nie spełnia wymogów, abyśmy mogli krok po kroku wykonać poszczególne zabiegi prac sezonowych według dokładnego opisu. Autorzy tych książek często nie potrafili jasno opisać kolejności czynności, a jednocześnie udokumentować ich w sposób czytelny na zdjęciach. I właśnie tego próbowali dokonać autorzy w tej książce. Kup książkę.

 

Czynności w sadzie ułożone są według kalendarza z podziałem na miesiące, dzięki czemu czytelnicy-ogrodnicy wiedzą, które prace trzeba wykonać kiedy i jak. Książka OGRÓD OWOCOWY: Praca według miesiąca jest pierwszą z nowej serii Ogród, w ramach serii Books in Your Pocket: Jak to zrobić? Sukcesywnie książki z tej serii ogrodniczej wprowadzają w ważne czynności w ogrodzie warzywnym, owocowym, ozdobnym czy winnicy lub w ochronę, pielęgnację i odżywianie roślin ogrodowych i ozdobnych. Książki będą praktycznymi poradnikami, w których przeczytamy porady, praktyki, wskazówki i zalecenia ekspertów na odpowiednią porę roku.

9. 2000 porad dla ogrodników

 

poradnik ogrodniczy

Najbardziej aktualny i wszechstronny poradnik ogrodniczy, bezcenne pomysły i inspirujące porady, wszystko o ogrodnictwie warzywnym, owocowym i ozdobnym, dokładne instrukcje, co i kiedy robić, opieka nad roślinami domowymi, przejrzyste tabele z ponad 700 ilustracjami. Kup książkę.

8. Cięcie i przycinanie drzew owocowych

 

książki o budowie przekładni

Książka ta będzie Ci towarzyszyć podczas cięcia i formowania drzew owocowych. Książki dla ogrodników.  Znajdziesz w nim instrukcje cięcia dla 15 gatunków owoców. Ilustracje i zdjęcia pokazują krok po kroku poszczególne procedury. Kup książkę.

  • Podstawy przycinania i pobudzania wzrostu, prawidłowy termin przycinania i jego efekty w zależności od intensywności interwencji
  • Porady dotyczące wyboru podkładki dla każdego gatunku owoców
  • Od sadzenia po cięcie pielęgnacyjne drzew i krzewów owocowych
  • Możliwość stosowania form uprawowych od wrzeciona do wysokiej łodygi
  • Choroby i szkodniki oraz związane z nimi środki przycinania

 

7. Podwyższone łóżka

 

książka dla miłośników przekładni

Grządki upiększają każdy ogród i obiecują obfite zbiory. Jednocześnie są mało wymagające, nie zajmują dużo miejsca i pozwalają na pracę w ogrodzie bez bólu pleców.

 

W tym praktycznym poradniku pokazujemy wszystkie sposoby, na jakie można stworzyć podwyższone łóżko, aby stworzyć np. wolnostojąca duma Twojego ogrodu, kaskadowe rabaty stabilizujące skarpy lub optyczny ekran czy element dzielący przestrzeń na tarasie i balkonie. Przeczytaj o różnych materiałach budowlanych, takich jak drewno, kamień, beton, metal, plastik czy drut.Kup książkę.

 

Wyjaśnimy najważniejsze kroki w planowaniu budowy Twojej podwyższonej grządki, a także wszystko o jej wypełnianiu, sadzeniu, nawożeniu i podlewaniu. Ponadto czeka na Ciebie obszerny leksykon roślin warzywnych, sałatkowych, cebulowych i kwiatowych, tabela upraw mieszanych oraz kalendarz zbiorów na cały rok.

 

6. Dajmy sobie prezent w postaci zdrowia z własnego ogrodu

 

książka o ogrodzie

Wyobraź sobie ogród. Takiej, która jest zgodna z prawami natury i w której panuje harmonia i naturalne piękno. Nie, to nie jest utopia! Teraz możesz sam stworzyć taki ogród. Wystarczy dać się poprowadzić książce Hanki Sekulovej Podarujmy sobie dar zdrowia z własnego ogrodu. Dzięki niej można nauczyć się naśladować naturalne ekosystemy, wykorzystując rośliny jadalne, lecznicze i inne użyteczne, aby uczynić ze swojego ogrodu naturalną jadalną dżunglę z mnóstwem zwierząt. W książce znajdziecie nie tylko bardziej szczegółowe wyjaśnienie, czym jest naturalny jadalny leczniczy ogród permakulturowy, ale Hanka Sekulová prezentuje również swój własny, niepowtarzalny ogród ze wszystkimi jego specyfikami. Książka przeplatana jest jej własnymi historiami, doświadczeniami, praktykami i przeżyciami związanymi z tworzeniem i współistnieniem z naturalnym zdrowym ogrodem. Kup książkę.

5. Rok w ogrodzie warzywnym + ochrona biologiczna

 

z rocznym wyprzedzeniem

Uprawa warzyw i owoców przyciąga coraz więcej osób w naszym kraju. Książki dla ogrodników. Wielu chce uprawiać własne owoce, o których wiedzą, że nie zostały spryskane chemicznymi opryskami podczas dojrzewania i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia dzieci i dorosłych. Dlatego autor, znany słowacki ekspert, wzbogacił to wydanie oryginalnej książki o wiele wskazówek i zaleceń, jak uprawiać warzywa bez chemicznych preparatów. Kup książkę.

 

Pierwsze wydanie A Year in the Vegetable Garden ukazało się w 2014 roku. Publikacja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród ogrodników, o czym świadczą tysiące sprzedanych egzemplarzy. Dzisiejsze trendy idą w kierunku zdrowej diety, dlatego rozszerzyliśmy książkę o obszar ochrony biologicznej. Autorka skupia się także na organicznych i ekologicznych obszarach uprawy – omawia nawozy i adiuwanty, metody profilaktyczne oraz dobór nasion i nasion ekologicznych, a także rodzaje i odmiany warzyw. Zwraca uwagę na ważne zadania związane z nawadnianiem upraw, stosowaniem odcieni ochrony roślin oraz przybliża różne preparaty ekologiczne i inne środki ochrony roślin. Zajmuje się również kwestią biologicznej regulacji czynników szkodliwych – działania pasożytów, drapieżników czy patogenów. Wiele czynników kontroli biologicznej charakteryzuje się wysoką skutecznością. Ratują środowisko i zdrowie ludzi, ponieważ mają minimalną lub żadną toksyczność dla organizmów niebędących celem działania.

 

książki dla ogrodników książki dla ogrodników

 

W książce autor przedstawia skuteczne środki ochrony biologicznej, a różne specjalistyczne firmy w swoich prezentacjach przedstawiają również swój asortyment narzędzi. Wyjaśniają, co przyciąga dorosłe osobniki szkodliwych owadów, jak je odławiać, zwłaszcza w szklarniach, poltunnelach, oranżeriach, ale także na otwartej przestrzeni mniejszych ogrodów. Ciekawa i inspirująca jest rada, kiedy łączenie roślin na rabacie odstrasza szkodniki. Znajdują się tam również instrukcje i domowe przepisy na przygotowanie roztworów do rozpylania przeciwko szkodnikom.

4. Warzywa bez chemii

 

ogród bez chemii książki dla ogrodników

Duet autorski Ivan Hričovský i Zoltán Tamášek spotkał się w przeszłości w ogrodniczym bestsellerze A Year in the Fruit Garden + Biological Protection (Plat4M Books, 2015). Zoltán Tamášek uzupełnił oryginalną książkę o wiele ciekawych i stymulujących propozycji, jak bez chemii chronić uprawy owocowe przed szkodnikami. Książka ta do dziś jest jedną z najbardziej udanych publikacji ojca słowackiego sadownictwa na naszym rynku księgarskim. Kup książkę.

 

Dwa lata temu spotkałem obu ekspertów na wystawie ogrodniczej w Trencinie. Spotkanie było nie tylko miłe, ale przede wszystkim bardzo twórcze i stymulujące. Zgodziliśmy się, że wśród publikacji ogrodniczych brakuje tytułu, który opisywałby i szczegółowo przedstawiał producentom metody ochrony owoców, warzyw i owoców winorośli bez użycia środków chemicznych. Zwieńczeniem spotkania było porozumienie, że projekt edytorski Praktyczne porady dla ogrodników, którego wieloletnim gwarantem jest prof. Ivan Hričovský, zostanie poszerzony o trzy nowe książki Warzywa bez chemii, Owoce bez chemii i Winorośl bez chemii.

 

Długie tygodnie ciężkiej pracy związanej z wypełnianiem treścią ksiąg, opisów szkodników i chorób oraz zabiegów dobiegły końca. Teraz w swoich rękach trzymacie Państwo pierwszą z planowanych publikacji na temat nowoczesnej ochrony ogrodu dla plantatorów i ogrodników Warzywa bez chemii.

 

Mamy nadzieję, że pomoże Wam w pracy w Waszym ukochanym ogrodzie i nauczy Was jak w ogóle uprawiać warzywa bez chemicznych oprysków i środków. I najważniejsze, aby owoce Waszej ogrodniczej pracy nie szkodziły Waszemu zdrowiu, zdrowiu Waszych dzieci i członków najbliższej rodziny. Czyste i zdrowe warzywa bez chemii nie będą już tylko marzeniem. Zacznij czytać tę niesamowitą publikację.

 

Mamy nadzieję, że okaże się ona równie interesująca jak wszystkie inne książki o uprawie warzyw, kwiatów, roślin ozdobnych i drzew, winnicy i innych zajęciach w ogrodzie z serii książek Praktyczne porady dla ogrodników.

3. Biokompost – książki dla ogrodników

 

  biokompst książki dla ogrodników

KOMPOSTOWANIE ODBIERA NUTRIENTY, które pomagają roślinom rosnąć. Dzięki temu oszczędzasz swój budżet i jednocześnie pozbywasz się gnijących odpadów. Kompostowanie może być również zabawą! Recykling odpadów domowych ratuje środowisko, niezależnie od tego, czy masz duży ogród za domem, czy tylko balkon w mieście. Książka o naturalnym kompostowaniu uczy wszystkiego, co trzeba wiedzieć – jak robić, przechowywać i używać kompostu.

 

TA PRAKTYCZNA KSIĄŻKA obejmuje wszystko od kompostowania organicznego po informacje o wermikompostowaniu i jest pełna unikalnych porad. Ekspertka od gleby Pauline Pears, autorka książek o ekologicznej uprawie i wielokrotnym kompostowaniu, pokazuje, jak uzyskać zdrową glebę i wyhodować piękne owoce, warzywa i kwiaty.

 

Dowiedz się, jak w łatwy i zrównoważony sposób wytwarzać żyzny kompost w swoim ogrodzie. Kup książkę.

2. Kompletna instrukcja tworzenia eko-ogrodu i gospodarstwa przodków

 

  książka o przycinaniu drzew książka dla ogrodników

Książki dla ogrodników. Książka w czytelny i zabawny sposób wyjaśnia podstawowe zasady działania przyrody, których przestrzeganie bardzo ułatwia tworzenie pięknych, jadalnych i naturalnych ogrodów, które wymagają minimalnej konserwacji i przynoszą właścicielowi maksimum korzyści. Kup książkę.

1) Przycinanie drzew i krzewów owocowych

 

  książka o przycinaniu drzew książka dla ogrodników

Kup książkę. Jakie są najważniejsze zasady przycinania i jaki mają wpływ na drzewo? Kiedy najlepiej jest traktować drzewa w ten sposób i dlaczego? W poradniku dla każdego ogrodnika znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania wraz z charakterystyką owoców ziarnkowych, pestkowych, orzechów, jagód i winorośli. Jest też słowniczek terminów technicznych, kolorowe fotografie, rysunki instruktażowe i procedury krok po kroku. Książki dla psów Top 10 książek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button