styl życia

Co robić pod wysokim ciśnieniem – sytuacje pod presją

Co robić przy wysokim ciśnieniu? 10 sposobów radzenia sobie w sytuacjach wysokiego ciśnienia. W deszczowy dzień zepsuła się klimatyzacja. Ktoś blokuje cię na autostradzie. Szef lub nauczyciel daje ci zadanie z szalonym terminem wykonania. Wszyscy tam byliśmy! Zbyt łatwo jest się przestraszyć takimi sytuacjami. Okazuje się, że są lepsze i gorsze sposoby na radzenie sobie z takimi momentami.

 

Co robić przy wysokim ciśnieniu

 

Co robić przy wysokim ciśnieniu

 

Rozmawialiśmy z ekspertem z Heart Association, aby dowiedzieć się, dlaczego sposób, w jaki radzimy sobie z sytuacjami stresowymi, jest ważny, aby pomóc nam radzić sobie z chwilą i zapobiegać przewlekłemu stresowi. Zapoznaj się z praktycznymi wskazówkami dotyczącymi radzenia sobie w sytuacjach wysokiego ciśnienia.

 

Kiedy pojawia się stres

 

Kiedy pojawia się stres

 

Stres jest normalną reakcją na sytuacje stresowe, która ma miejsce zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Ciało uwalnia duże ilości adrenaliny, wzrasta ciśnienie krwi i przyspiesza tętno. Wkrótce potem następuje reakcja mózgu. Zasadniczo jest to reakcja walki lub ucieczki, nasz naturalny sposób wykrywania niebezpieczeństwa.

 

Czasami stres motywuje nas do działania – stąd wyrażenie „działa dobrze pod presją” – a czasami nas przytłacza. Jeśli to drugie uczucie pozostanie niekontrolowane, może prowadzić do poczucia braku kontroli. Ten cykl tylko dolewa oliwy do ognia.

Przewlekły stres może mieć trwałe skutki, przyczyniając się do wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia), astmy, problemów trawiennych, zaburzeń psychicznych, takich jak depresja i lęk, i nie tylko. Jeszcze bardziej przekonujące: Nowsze badania wskazują na związek między umysłem, sercem i ciałem. Choroby psychiczne mogą być czynnikami ryzyka gorszego stanu zdrowia serca i zwiększać ryzyko dalszych problemów z sercem, jeśli już na nie cierpisz. Co robić przy wysokim ciśnieniu?

Ale są też dobre wieści. Z drugiej strony, ludzie, którzy mają pozytywne cechy zdrowia psychicznego, takie jak wdzięczność i pozytywne nastawienie do życia, wydają się radzić sobie lepiej.

10 sposobów na pozbycie się presji

 

10 sposobów na pozbycie się presji

 

Krew ci się gotuje? Umysł pędzi na pełnych obrotach? Wypróbuj poniższe wskazówki, aby zapobiec eskalacji sytuacji stresowych. Śmiech jest lekarstwem na stres.

 

Zwróć uwagę na stres we wczesnych stadiach. Kiedy napotykasz stresującą sytuację, możesz czuć, że twoje mięśnie są napięte, serce wali, a dłonie się pocą. Świadomość tej fizycznej reakcji jest kluczem do radzenia sobie ze stresem. Łatwiej jest radzić sobie ze stresem, gdy zaczyna się on nasilać, zamiast dać się mu przytłoczyć.

 

Najpierw pomyśl, później działaj

 

Najpierw pomyśl, później działaj

Najpierw pomyśl, potem działaj. Gdy pojawia się presja, nie działaj instynktownie. Zamiast tego cofnij się o krok i przeanalizuj sytuację. Jeśli jesteś w konflikcie z kimś innym i potrzebujesz chwili na przegrupowanie, powiedz mu o tym. Ty – i twój związek z nim – wyjdziecie na tym lepiej.

 

Określ, co możesz (a czego nie możesz) kontrolować.

Co robić przy wysokim ciśnieniu? Określ, co możesz (a czego nie możesz) kontrolować. Pogoda, cykl wiadomości, działania innych ludzi… są to rzeczy, których nie można kontrolować w życiu. Po co więc tracić na nie czas? Zamiast tego eksperci zalecają skierowanie energii na to, na co można mieć wpływ. Obejmują one własne zachowanie, sposób planowania i ludzi, z którymi spędzasz czas.

 

Odwrócenie uwagi – Co robić w sytuacji wysokiego ciśnienia?

 

Odwrócenie uwagi - Co robić w sytuacji wysokiego ciśnienia?

Znajdź sposób na odwrócenie uwagi. W stresującej sytuacji skup swój umysł na czymś innym niż złość, uraza czy frustracja. Włącz ulubioną piosenkę lub przytul się do swojego zwierzaka. To taka dorosła wersja mówienia dziecku, by policzyło do dziesięciu. Pozwoli to mózgowi zatrzymać się na chwilę i pomyśleć, a także przerwać cykl stresu.

 

Oddychaj

W tym czasie weź kilka powolnych, głębokich oddechów. Głębokie oddychanie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie stresu w organizmie i może być wykonywane w dowolnym miejscu i czasie. Natychmiast się zrelaksuje i pomoże obniżyć tętno. Co robić przy wysokim ciśnieniu? Stres – wszystko co musisz wiedzieć o stresie

 

Zachowaj pozytywne nastawienie

Pamiętaj, że twój umysł prawie zawsze poddaje się pierwszy, a fizycznie jesteś w stanie osiągnąć więcej niż myślisz. Zamiast rozpamiętywać negatywne myśli, spróbuj znaleźć humor w okolicznościach (oczywiście, że twój laptop zepsuł się w noc przed terminem ważnego projektu!). Pomocne może być również przeformułowanie wyzwań jako możliwości rozwoju lub postępu. Na przykład, agresywny termin może być szansą na nauczenie się nowej umiejętności lub zaprzyjaźnienie się z nowym współpracownikiem.

 

Uspokój swój głos – Co robić pod wysokim ciśnieniem?

 

Uspokój swój głos - Co robić pod wysokim ciśnieniem?

 

 Bez względu na to, jak czujesz się w środku, staraj się promieniować spokojem swoim głosem. Jeśli uda Ci się uniknąć stresu lub paniki, Ty i osoby wokół Ciebie zrelaksujecie się. Często twój widok będzie podążał za tym przykładem. (Udawanie uśmiechu może mieć taki sam efekt!).

 

Zrozum, że masz wybór

 Niektórzy eksperci podkreślają, że to nie wydarzenie lub inna osoba powoduje stres – zamiast tego jest to nasza reakcja na to wydarzenie lub osobę. Wydarzenie to tylko wydarzenie. To, co ta osoba ci powiedziała, jest tylko tym, co powiedziała. Możemy pozwolić, by dana sytuacja wywoływała w nas stres lub możemy zdecydować, że nie będziemy tego robić. Już sama ta wiedza może być wzmacniająca.

 

Porozmawiajmy o tym – Co robić pod wysokim ciśnieniem?

Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie fizyczne, a nauka radzenia sobie ze stresem w zdrowy sposób wymaga praktyki. Wielu z nas musi pracować na to całe życie! Spróbuj porozmawiać z członkiem rodziny lub przyjacielem, który pomoże ci odświeżyć perspektywę. Buty zimowe damskie – 8 porad, jak wybrać

 

Wydanie Steam

 

Od pracy, przez szkołę, po relacje osobiste – sytuacje stresowe są częścią życia. Zawsze będą rachunki do zapłacenia, bliscy, którzy potrzebują uwagi i terminy do dotrzymania.

Wszyscy musimy zaakceptować fakt, że życie niesie ze sobą wyzwania i że nie można walczyć z każdym z nich. Akceptacja pozwala znacznie lepiej radzić sobie ze stresem w racjonalny sposób. Innymi słowy, wybieraj swoje bitwy! Co robić, gdy się nudzę – 100 aktywności na nudę

Następnym razem, gdy życie postawi cię przed nieprzyjemną sytuacją, skorzystaj z tych wskazówek – i zdejmij z siebie część presji.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button