Filmy i rozrywka

Filmy akcji Top 10 filmów akcji Film akcji

Filmy akcji Top 10 filmów akcji . Najlepsze filmy akcji wszech czasów . Sprawdźcie listę najlepszych filmów dla miłośników akcji.

Jeśli lubisz filmy z przygodą , suspensem i odpowiednią akcją to dobrze trafiłeś . Przygotowaliśmy dla Was listę 10 najlepszych filmów akcji.

10. The Last of the Mohicans – filmy akcji 

 

10. The Last of the Mohicans - filmy akcji

Filmowcy wielokrotnie wybierali jako podstawę swoich dzieł pentalog pisarza Jamesa Fenimore’a Coopera o przygodach białego myśliwego, noszącego przydomek Sokole Oko, i jego indiańskich przyjaciół w czasach walki Francuzów i Anglików o nowe terytoria w Ameryce Północnej. Najbardziej znana stała się książka Ostatni Mohikanin. Sokole Oko, wraz z ostatnimi potomkami plemienia Mohikanów, Chingachgookiem i jego synem Unkasem, pomaga angielskiemu garnizonowi bronić jednej z fortec. Wrogie strony wykorzystują do swoich celów indiańskich wojowników.Filmy akcji.

Mag Huron, walczący ze swoimi ludźmi u boku Francuzów, ślubuje zemstę na dowódcy zdobytej twierdzy za rzeź jego rodziny. Po podpisaniu kapitulacji postanawia sprowokować spotkanie z odchodzącymi oddziałami brytyjskimi, w którym zabija dowódcę i porywa jego dwie córki, Corę i Alice. Hawkeye jest zobowiązany do ochrony honoru dziewcząt i nie chce ich zostawić w rękach prymitywnego dzikusa. Dodatkowo czuje do Kory coś więcej niż przyjaźń, a i Unkas nie jest obojętny wobec Alicji. Do roli białego łowcy reżyser Michael Mann wybrał mało znanego wówczas w naszym kraju Daniela Day-Lewisa, który już wcześniej zdobył Oscara za główną rolę w filmie „Moja lewa stopa” (1989).

9) Goldfinger – filmy akcji 

 

9. filmy akcji

  Niewielu przestępców na świecie potrafi zrobić ze złotem to, do czego zdolny jest Auric Goldfinger. Jednocześnie nie może znieść, że ktoś staje na jego drodze. Chociaż James Bond udaremnia jego grę w karty, kobieta, którą zmusił do pomocy, ginie. Również agent 007 nie ma szans w pościgu z Goldfingerem.  Filmy akcji . Wpada w ręce człowieka przygotowującego atak na amerykańską bazę w Fort Knox. Co dziwne, nie chce on wykraść złota z twierdzy, ale zdewaluować je na wiele lat wybuchem atomowym. Złoto pozostałoby radioaktywne i nie nadawałoby się do użytku przez sześćdziesiąt lat.

8. Przygody Robin Hooda

 

8. The Adventures of Robin Hood Filmy akcji

Oryginalna adaptacja klasycznej opowieści, w której Robin Hood (Errol Flynn), swashbucklingowy bohater lasu Sherwood, wraca do domu jako żołnierz króla Ryszarda, aby pozbyć się swoich ludzi spod okrutnych rządów szeryfa z Nottingham. Jeden z najlepszych filmów wszech czasów z wybitną kreacją Errola Flynna

7. Die Hard – Filmy akcji 

 

7.Pułapka śmierci

Nowojorski policjant John McClane (Bruce Willis) przyjechał do Los Angles, aby odwiedzić swoją żonę, która właśnie jest na świątecznym przyjęciu w niedokończonym budynku Nakatomi. Jednak niemiecki terrorysta Hans Gruber (Alan Rickman) włamuje się do budynku wraz ze swoim oddziałem i pojmuje wszystkich gości (w tym żonę McClane’a). Tylko McClane ucieka schodami przeciwpożarowymi.Filmy akcji .Terroryści nie chcą wydać kilku swoich członków, mówią, ale ich haker próbuje włamać się do sejfu firmy Nakatomi, w którym znajduje się 640 milionów dolarów. McClane musi wkroczyć do akcji. Film był nominowany do kilku technicznych Oscarów i zapoczątkował gwiazdorską karierę Bruce’a Willisa.

6. Sprawa Bullitta

 

6.Sprawa Bullitta

Na początku wszystkiego jest gangster Johnny Ross, który sprzeniewierza dwa miliony dolarów z organizacji mafijnej i udaje mu się uciec do San Francisco, gdzie aspirujący polityk, Chalmers, obiecał mu ochronę, jeśli będzie zeznawał przeciwko organizacji. Kapitan Bennet powierzy porucznikowi Frankowi Bulletowi odpowiedzialność za jego ochronę. Po odprawie od samego Chalmersa zabiera swoich ludzi Delgetti i Stantona do hotelu, w którym ukrywa się Ross. Wkrótce jednak do pokoju wdziera się dwóch mężczyzn, którzy strzelają zarówno do Stantona, jak i Rossa. Ross umiera na skutek odniesionych obrażeń.

Horrory oparte na prawdziwych wydarzeniach 

5. Raiders of the Lost Ark

 

5.Raiders of the Lost Ark

Legendarni filmowcy Steven Spielberg i George Lucas połączyli swoje talenty, aby stworzyć Indiana Jonesa, archeologa władającego batem. Filmy akcji . Indy (Harrison Ford) otrzymuje od rządu Stanów Zjednoczonych zlecenie odnalezienia Arki Przymierza, dziwnej mistycznej siły, którą naziści chcą zdobyć do swoich niecnych celów. Indy zawiera sojusz z Marion Ravenwood i para przeżywa jedną ekscytującą przygodę za drugą. Indianin Jones szybko stał się jednym z najpopularniejszych bohaterów filmowych. I tak, niezależnie od tego, czy oglądacie Raiders of the Lost Ark po raz pierwszy czy drugi, czeka was ekscytująca przygoda. To jedna z najlepszych filmowych przygód wszech czasów!

4. Tygrys i Smok – Filmy akcji 

 

4.Tygrys i smok

TIGER AND DRAGON to epicka historia miłosna osadzona w starożytnych Chinach. Piękny i silny Li Mu Bai (Chow Yun-Fat) jest jednym z najlepszych mistrzów najwyższej sztuki walki swoich czasów. Na tajnym obozie szkoleniowym spotyka dawną przyjaciółkę, Shu Lien (Michelle Yeoh). Kiedyś zabił w bójce jej narzeczonego, ale uczucie między nimi jest wzajemne. Li prosi Shu Lien, która kontynuuje podróż do Pekinu, o przekazanie swojego miecza, legendarnego Zielonego Przeznaczenia, w ręce pana Tche, szanowanego przywódcy i przyjaciela ojca Shu Lien. Tym gestem Li chce rozpocząć nowy etap w swoim życiu po latach zmagań.Filmy akcji .

Udaje się w góry, by oddać cześć pamięci starego mistrza, który przed laty został otruty przez przestępcę Jade Foxa (Cheng Pei- pei). Tymczasem Shu Lien poznaje w Pekinie córkę gubernatora, piękną Len (Zhang Ziyi), która jest wielbicielką sposobu życia Shu Lien. Niedługo potem z domu pana Tche zostaje skradziony święty miecz, a sposób pokazuje styl Jade Fox. Shu Lien jest pierwszym, który podąża tropem kradzieży. Zielone Przeznaczenie jest w rękach Jadeitowego Lisa i to Li Mu Bai musi je odzyskać, jednocześnie mszcząc wszystkich zmarłych. Jest gotów oddać za to życie…

3. Cena strachu

 

3. The Price of Fear Filmy akcji

Firma wydobywcza w Ameryce Środkowej musi ugasić pożar szybu naftowego i oferuje grubą nagrodę osobie, która może przetransportować dwie ciężarówki z nitrogliceryną na odległość 500 kilometrów. Filmy akcji .Wybiera czterech poszukiwaczy przygód, którzy wyruszają w długą podróż pełną niebezpieczeństw.

Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

2. Deliverance

 

2.Deliverance Action Movies

Czterech mężczyzn płynie kajakiem odcinkiem dzikiej rzeki w Appalachach, która wkrótce ma zostać zalana wodą z nowej tamy. Jednak podróż niespodziewanie przeradza się w tragedię, która na zawsze naznaczy ocalałych. Mężczyźni chcą udowodnić sobie, że mimo miejskiego stylu życia potrafią pokornie patrzeć na naturę. Ale lokalna przyroda to także górale, którzy żyją tu od dawna w trudnych warunkach i wyznają inne wartości. Spotkanie z nimi zamienia się w walkę o przetrwanie.

1. Na północ po torze północno-zachodnim

 

1.Filmy akcji

Filmy akcji .Amerykański kontrwywiad wymyśla nieistniejącego agenta. Tajne służby identyfikują tego agenta z ekspertem od reklamy Rogerem Thornhillem (Cary Grant), który niczym czapla wpada w nieprzeniknioną grę agentów. Thornhill, próbując wyjaśnić całą sprawę, dopiero w ostatniej chwili ucieka przed pewną śmiercią w nalocie lotniczym na odludziu, zainicjowanym przez wrogiego agenta Phillipa Vandamme’a. Dopiero piękna Eva (Eva Marie Saint) w końcu użycza mu pomocnej dłoni, mimo że początkowo go zwodzi.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button