Rośliny użytkowe

Skala Scoville’a, rodzaje papryczek chili

Skala Scoville’a. Skala pojemności paliwa. Niektóre papryki są ostrzejsze od innych. Przeczytaj o stopniach ostrości papryki, w tym o skali Scoville’a, a także o tym, jak możesz uprawiać ostrą paprykę w swoim ogrodzie.

 

Stopień palności

 

Stopień palności

 

Chociaż możesz ślepo smakować papryki, aby określić ich ostrość, nie jest to zalecana metoda – ugh! Zamiast tego należy używać skali Scoville’a. Ostrość papryki mierzona jest w jednostkach ostrości Scoville’a, przy czym najgorętsze papryki mają najwyższe liczby. Te liczby są wymienione dla wszystkich ostrych papryk.

 

Skala Scoville’a

 

Skala Scoville'a

Zakresy jednostek ciepła Scoville’a (SHU), które są zwykle stosowane do oznaczania papryki jako łagodnej, średniej, ostrej lub bardzo ostrej są następujące:

Oto przegląd poziomów ostrości niektórych popularnych ostrych papryczek według skali Scoville’a:

Bardzo wysoka temperatura (powyżej 1 000 000)

 

Bardzo wysoka temperatura (powyżej 1 000 000)

 

 • Habanero Extra Spicy (100 000 do 300 000)
 • Tabasco Hot (30 000 do 50 000)
 • Cayenne Hot (30 000 do 50 000)
 • Jalapeño Medium (2 500 do 5 000)
 • Poblano (Ancho) Umiarkowany (1 000 do 2 000)

 

Jak działa test Scoville’a? Skala oceny paliwa

 

Jak działa test Scoville'a? Skala oceny paliwa
Jak działa test Scoville’a? Skala oceny paliwa

Test Scoville’a, opracowany przez Wilbura L. Scoville’a w 1912 roku, był pierwszą laboratoryjną procedurą pomiaru ostrości papryki. W tej powszechnie stosowanej do niedawna metodzie ludzie smakują próbkę papryki i zapisują poziom ostrości. Próbki są następnie rozcieńczane w laboratorium, aż do momentu, gdy degustatorzy wykryją ostrość. To rozcieńczenie nazywane jest jednostką ciepła Scoville’a. Metoda ta jest jednak subiektywna, gdyż zależy od podniebienia i wrażliwości degustatora. Wielu uważa obecnie, że opracowana przez naukowców procedura określania skali Scoville’a przypraw poprzez pomiar obecności alkaloidów powodujących ostry smak jest dokładniejszą oceną. Najlepsze odmiany ziemniaków – 11 mocnych odmian

 

Jaka jest najostrzejsza papryka?

 

Jaka jest najostrzejsza papryka

Hodowcy papryki nieustannie dążą do przekroczenia stopni ostrości i zdobycia tytułu najgorętszej papryki na świecie. Obecnym rekordzistą jest Carolina Reaper, z oficjalną oceną 1 641 300 jednostek ciepła Scoville’a, która przyprawia o tantal podniebienie. Bonnie Plants jest dumna z tego, że jest wyłącznym hodowcą roślin startowych Carolina Reaper! Jak uprawiać ostre papryczki chili i wybrać jej rodzaj

O poziomie ostrości papryki decyduje genetyka rośliny, ale pewną rolę odgrywa również środowisko. Najgorętsze papryki rosną podczas suszy i wysokich temperatur. Aby uzyskać największy potencjał ostrości, pozwól papryce w pełni dojrzeć na winorośli – im dłużej czekasz przed zbiorem, tym gorętsza będzie.

 

Wyhoduj własną ostrą paprykę – Drabina paliwowa

 

 

Niezależnie od tego, czy lubisz ostre papryczki o topniejącym w oczach żarze, czy łagodne odmiany, które delikatnie rozgrzewają podniebienie, ich uprawa w domu jest łatwa. Aby pomóc Ci zacząć, zebraliśmy kilka najlepszych odmian, które dodadzą głębokiego smaku, koloru i tekstury do Twojego następnego posiłku – poziom ostrości zależy od Ciebie.

Słowo przestrogi dla miłośników intensywnej ostrości: z ekstremalnie ostrymi paprykami należy zawsze obchodzić się w rękawiczkach i unikać dotykania ich skóry i oczu.

 

Niezwykle ostre papryczki chili – Skala Scoville’a

 

Niezwykle ostre papryczki chili Skala Scoville'a

 

 • Carolina Reaper (1 641 300 SHU): najgorętsza papryka na świecie. Używaj tego palącego język pieprzu oszczędnie w chili i sosach lub dostosuj go do zrobienia ognistej przyprawy w proszku.
 • Red Ghost Pepper (1,000,000 SHU): jedna z najgorętszych papryk na świecie. Jego błyszczące, jasnoczerwone owoce są kuszące, ale małe ilości są bardzo silne.

Bardzo ostre papryczki chili

 

Bardzo ostre papryczki chili

 

 • Ostra papryka Habanero (100.000-300.000 SHU): żywe zielone i pomarańczowe owoce dodają piękna wszędzie tam, gdzie rośnie ta papryka. Doskonała do pojemników i małych ogrodów.

 

Ostra papryka chili Stopień palności – Skala Scoville’a

 

Ostra papryka chili Stopień palności Skala Scoville'a

 

 • Czerwona ostra papryka (40.000-50.000 SHU): w kuchni nigdy nie zabraknie Ci ciepła: Żywe kiście zielonej i czerwonej papryki dodadzą piękna Twojemu ogrodowi warzywnemu, a doskonałe plony sprawią, że nigdy nie zabraknie Ci ciepła w kuchni. Część asortymentu Foodie Fresh, dostępnego wyłącznie w sklepach Lowe’s.
 • Ostra papryka Tabasco (30,000-50,000 SHU): Ta papryka jest łatwa w uprawie i płodna. Doskonale sprawdza się jako dodatek do sosów.
 • Ostry pieprz Cayenne (30,000-50,000 SHU): Ta popularna ostra papryka, pochodząca z Ameryki Południowej, jest doskonała do konserw, marynowania, solanek z oleju lub octu i suszenia.

 

Medium

 • Jalapeno (4,000 SHU): Ta hybrydowa ostra papryka rośnie dłużej niż tradycyjne jalapenos i dojrzewa na początku sezonu. Jest częścią linii Foodie Fresh, dostępnej wyłącznie w sklepach Lowe’s.
 • Hot Pepper Burrito (3,000 – 6,000 SHU): Odważna i zwarta odmiana o pięknych owocach, które rosną pionowo. Idealny do pojemników. Część linii Harvest Select, dostępna wyłącznie w sklepach The Home Depot.
 • Papryczki Early Flame Jalapeno (1,500-4,000 SHU): Ta płodna papryczka owocuje na początku sezonu i staje się coraz ostrzejsza w miarę dojrzewania, więc można ją zbierać tak gorącą, jak się chce. Jest częścią linii Harvest Select, dostępnej wyłącznie w The Home Depot.

 

Łagodne papryczki chili Skala Scoville’a

 

Łagodne papryczki chili

 

 • Ostra papryka Anaheim (500 – 2,500 SHU): Możesz zbierać te smaczne papryki, gdy są zielone, aby dodać subtelne ciepło do potraw, lub pozwolić im dojrzeć do głębokiego czerwonego koloru, aby uzyskać średnią ostrość. Są doskonałym wyborem do grillowania lub suszenia. Stopień palności.
 • Papryka Poblano-Ancho (1,000 – 2,000 SHU): Ta grubościenna papryka ma łagodną ostrość, która czyni ją cudownie uniwersalną w kuchni. Na pewno będziecie chcieli spróbować ich nadziewanych.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button