Konie prehistoryczne – 10 koni prehistorycznych

Konie prehistoryczne – 10 koni prehistorycznych .Przodkowie koni byli bardzo ciekawi. Dzięki naukowcom dowiadujemy się o nich coraz więcej . Zobacz 10 prehistorycznych ras .

 

Hyracotherium (50 mln lat temu) Prehistoryczne konie

 

Hyracotherium (50 mln lat temu) Prehistoryczne konie

Hyracotherium był niewielkim zwierzęciem, o wzroście co najwyżej 40 cm (czasem porównywanym do psa), z małą głową, krótkimi szczękami i oczami prawie na środku głowy, co ograniczało widzenie boczne, ale poprawiało widzenie przestrzenne. Ciało miał smukłe i lekkie, kończyny nieco krótkie. Sierść Hyracotherium była najwyraźniej zbliżona wyglądem do sierści dzisiejszego jelenia i prawdopodobnie miała jasne plamy lub paski na ciemnym tle – Hyracotherium był stworzeniem zamieszkującym las, a takie ochronne ubarwienie jest powszechne u żyjących dziś roślinożerców, które żyją w tym samym środowisku.

Orohippus (45 mln lat temu) Prehistoryczne konie

 

Prehistoryczne konie

Orohippus to wymarły equida, który żył w eocenie. Uważa się, że wyewoluował on z koniowatych takich jak Eohippus, ponieważ najwcześniejsze dowody na istnienie Orohippus pojawiają się około 2 miliony lat po pierwszym pojawieniu się Eohippus.

Mesohippus (40 mln lat temu) Prehistoryczne konie

 

Mesohippus (40 mln lat temu) Prehistoryczne konie

Mesohippus to wymarły rodzaj wczesnego konia. Żył około 40-30 milionów lat temu od środkowego eocenu do wczesnego oligocenu. Jak wiele kopalnych koni, Mesohippus był powszechny w Ameryce Północnej.

Miohippus (35 mln lat temu) Prehistoryczne konie

 

Miohippus (35 mln lat temu) Prehistoryczne konie

Tak miohippus był rodzajem prehistorycznego konia istniejącego dłużej niż większość koniowatych. Miohippus żył na terenie dzisiejszej Ameryki Północnej w okresie od późnego eocenu do późnego oligocenu. Miohippus był koniem z oligocenu.

Epihippus (38 milionów lat temu)Prehistoryczne konie

 

Epihippus (38 milionów lat temu)Prehistoryczne konie

Epihippus to wymarły rodzaj współczesnej rodziny koniowatych, który żył w eocenie 46 do 38 milionów lat temu. Uważa się, że Epihippus wyewoluował z Orohippus, który kontynuował ewolucyjny trend coraz sprawniejszych zębów szlifierskich. Epihippus miał pięć szlifowanych, nisko osadzonych zębów policzkowych z dobrze ukształtowanymi grzbietami.

Parahippus (20 mln lat temu)

 

Parahippus (20 mln lat temu)

Parahippus to wymarły koń, spokrewniony ze współczesnymi końmi, osłami i zebrą. Był bardzo podobny do Miohippusa, ale nieco większy, miał około 1 metra wysokości w kłębie. Około 20 milionów lat temu, w okresie miocenu, część środowiska Ziemi ulegała zmianom: lasy i bagna ustępowały, gdy rozwijały się kolejne równiny.Prehistoryczne konie.

Merychippus (15 mln lat temu)

 

Merychippus (15 mln lat temu)

Merychippus to wymarły proto-koń z rodziny koniowatych, który występował endemicznie w Ameryce Północnej w epoce miocenu, 15,97-5,33 mln lat temu. Miał trzy palce na każdej stopie i jest pierwszym koniem znanym z wypasu.Prehistoryczne konie.

Hipparion (10 mln lat temu)

 

Hipparion (10 mln lat temu)

Hipparion to wymarły rodzaj konia, który żył w Ameryce Północnej, Azji, Europie i Afryce w okresie od miocenu do plejstocenu ~23 Mya – 781 000 lat temu. Zamieszkiwał nie zalesione równiny trawiaste, prerie lub stepy. Konie prehistoryczne . Dlaczego kochamy konie Top 10 powodów

Pliohippus (5 mln lat temu)

 

Pliohippus (5 mln lat temu)

 

Tak pliohippus to wymarły rodzaj koniowatych, rodzina koniowatych. Pliohippus pochodzi ze środkowego miocenu około 15 milionów lat temu. Długie i smukłe kończyny Pliohippusa zdradzają zwierzę stepowe o szybkim chodzie. Podczas gdy niektóre okazy mają jeden palec, inne mają trzy.Prehistoryczne konie .

Najkrajší kôň na svete

Hippidion (2 mln lat temu)

 

Hippidion (2 mln lat temu)

Hippidion to wymarły rodzaj konia, który żył w Ameryce Południowej od późnego Pliocenu do końca plejstocenu, dwa miliony do 11 tysięcy lat temu. Były one jedną z dwóch linii koniowatych pochodzących z Ameryki Południowej w okresie plejstocenu obok Equus subgenus Amerhippus.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button