Atrakcje

Ciekawostki o Brazylii 10 ciekawych faktów o Brazylii

Ciekawostki o Brazylii. Czy wiesz, że….? W kraju tym odbywa się największy na świecie karnawał i że Brazylia była miejscem największego napadu na bank?

Ciekawostki o Brazylii 10 ciekawych faktów o Brazylii

Tyle i więcej dowiesz się właśnie tutaj:

Ciekawe fakty o Brazylii

Historia o Brazylii

Europejczycy po raz pierwszy odkryli Brazylię na początku XVI wieku. wieku, kiedy statki z Portugalii przybyły na środkowe wybrzeże na północ od Rio de Janeiro. Jednak historia tego kraju zaczęła się tysiące lat wcześniej.

historia o Brazylii

Brazylia, która zajmuje połowę Ameryki Południowej, jest gigantem tego kontynentu – zarówno pod względem wielkości, jak i liczby ludności. Historia Brazylii to gospodarcza zawierucha na przemian z boomem i bessą, a jej kultura to tygiel kulturowy, który tradycyjnie był mile widziany przez świat. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

Ogólne fakty o Brazylii

 

Brazylia, jedna z głównych gospodarek wschodzących BRICS, jest wiodącym producentem kawy na świecie, a gospodarka kraju działa w rolnictwie, produkcji, górnictwie i usługach.

Ciekawe fakty o Brazylii

Brazylia to jeden z najlepszych kierunków turystycznych na świecie, ale kraj w 21. Stulecie to stoi w obliczu poważnych problemów związanych z ubóstwem, nierównościami, zarządzaniem i środowiskiem. Najważniejsze informacje 20 fascynujących faktów o Turcji

Oto 10 ciekawych faktów na temat Brazylii:

Ciekawostki o Brazylii 10 ciekawych faktów o Brazylii

 

1. stosunkowo niedawne dowody wskazują, że osadnictwo ludzkie w Brazylii rozpoczęło się ponad 30 000 lat temu.

2. Nazwa Brazylia pochodzi od pau-brasil, portugalskiej nazwy drzewa brazylijskiego, narodowego drzewa kraju i zasobu naturalnego, który odegrał ważną rolę w rozwoju gospodarczym kraju.

3. Granice Brazylii dotykają wszystkich krajów na kontynencie południowoamerykańskim z wyjątkiem Chile i Ekwadoru.

4. Brazylia jest piątym krajem na świecie pod względem powierzchni i szóstym pod względem liczby ludności.

5. Brazylia była ostatnim krajem na kontynencie amerykańskim, który w 1888 roku zniósł niewolnictwo.

6) Piłka nożna – siatkówka – jest zdecydowanie najpopularniejszym sportem w Brazylii, a męska drużyna narodowa zdobyła rekordową liczbę pięciu mistrzostw świata.

7. Według Księgi Rekordów Guinnessa największa kwota pieniędzy skradziona z banku przez rabusiów to. 6. – 7 sierpnia 2005 roku w Fortalezie w Brazylii. Gang składający się z maksymalnie 10 osób wykopał 256-metrowy tunel, aby przejąć pięć kontenerów z walutą o szacowanej wartości blisko 70 milionów dolarów.

8. W Brazylii znajduje się siedem naturalnych i 14 kulturowych miejsc, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

9. Brazylijczycy są generalnie potomkami trzech grup etnicznych: Amerykanów, Afrykanów i Europejczyków.

10. Co roku w Rio de Janeiro, w pierwszym tygodniu marca, odbywa się największy karnawał na świecie. Karnawał w 2018 roku przyciągnął podobno 6 milionów uczestników.

Karnawał Brazylia

Dodatkowy fakt

Szacuje się, że Brazylia przyjęła łącznie cztery miliony afrykańskich niewolników, czyli około 40% ogólnej liczby zniewolonych osób przewiezionych do obu Ameryk. Stany Zjednoczone przyjęły około 500 tysięcy niewolników.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button