styl życia

Jak poprawić komuś humor – 26 sposobów

Jak poprawić komuś humor – 26 sposobów. Kiedy twój najlepszy przyjaciel jest na dnie, wszystko, co chcesz zrobić, to sprawić, by poczuł się lepiej. Mamy dla Ciebie mnóstwo pomysłów, jak rozweselić kogoś bez względu na sytuację, z poradami od lekarzy, terapeutów, psychologów, psychiatrów, trenerów życiowych i nie tylko!

 

Jak poprawić komuś nastrój

 

Jak poprawić komuś nastrój

 

Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Jeśli twój przyjaciel jest zestresowany finałami, możesz przyjąć jedno podejście, podczas gdy jeśli jest zdenerwowany rozstaniem, bierzesz zupełnie inną trasę. Oczywiście, istnieją pewne wypróbowane metody (lody są dość uniwersalnym środkiem dopingującym), ale ponieważ być może będziesz musiał sięgnąć głęboko do studni pomysłów, aby ponownie uszczęśliwić swojego przyjaciela, jesteśmy tutaj, aby pomóc. Tak, niektóre z tych pomysłów mogą być kiczowate lub wydawać się głupie, ale czy nie powiedziałeś sobie, że zrobisz wszystko, aby podnieść swojego przyjaciela? Na tej liście na pewno znajdzie się coś, co może wywrócić do góry nogami każdą zmarszczkę.

 

1. Zapytaj go, czy chce pomóc

 

Zapytaj go, czy chce pomóc

Najpierw dowiedz się, czy osoba, którą próbujesz rozweselić, naprawdę chce twojej pomocy! Ważne jest, aby uzyskać od kogoś pozwolenie na dopingowanie go. W przeciwnym razie mogą uznać, że czujesz się niekomfortowo z tym, jak się czują i chcą, żeby to odeszło. To nie jest tak prawdopodobne, aby pracować, aby je rozweselić. Refleksja na dziś.

 

2. Po prostu bądź tam dla nich

 

Po prostu bądź tam dla nich

Jak poprawić komuś nastrój? Ludzie potrzebują czasu, aby pogodzić się z rozstaniem, śmiercią w rodzinie lub innymi poważnymi wydarzeniami. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, by pomóc im się wyleczyć, jest bycie przy nich. Połącz się z nimi, daj im swój czas i energię, nie oczekując niczego w zamian. Cierpliwość jest cnotą, jeśli chodzi o żałobę.

 

3. Wspólnie zrealizujcie projekt twórczy – Jak poprawić komuś nastrój

 

Podejmijcie się wspólnie kreatywnego projektu - Jak poprawić komuś humor

Czy planujesz skomplikowany projekt lub podnieść farby do bazgrania na kawałku tektury w stylu Pollock, robi coś artystycznego (kolaż, malować, rysować, tworzyć muzykę, itp.) może pomóc twój przyjaciel uśmiech ponownie. Jak oczyścić granat.

 

4. Zostawić odręczną notatkę dla przyjaciela

 

  Zostawić odręczną notatkę dla przyjaciela

Notatki są zawsze świetnym sposobem, aby pozwolić temu przyjacielowi, który może być trochę niewygodny, jeśli chodzi o emocjonalne rzeczy, wiedzieć, że nadal dbasz o nich. Dzięki temu ludzie czują, że o nich myślisz i możesz im przekazać słowa afirmacji. Alternatywnie, możesz dać im słowa lub mantry, aby zachęcić ich i zastąpić ich automatyczne negatywne myśli. Napisz coś miłego, złóż go i przyklej go w jakimś niezbyt oczywistym miejscu dla nich, aby znaleźć później.

5. Rock the blues – Jak poprawić komuś nastrój

 

Rock the blues - Jak poprawić komuś nastrój

Nawet jeśli nie masz szczęścia, aby mieszkać w pobliżu tej przerażającej / niebezpiecznej huśtawki na końcu świata, są szanse, że nadal masz całkiem niesamowity plac zabaw gdzieś w pobliżu. Huśtawka to świetna forma ćwiczeń. Rutynowa aktywność fizyczna i ćwiczenia mają wiele innych korzyści, takich jak zwiększenie poziomu energii i poprawa nastroju. Endorfiny uwalniane podczas ćwiczeń mogą pomóc w zwalczaniu uczucia depresji. Jak naprawić zamek błyskawiczny.

 

6. Idź na lody

 

Idź po lody.

Lody zawsze mogą rozjaśnić komuś dzień. A tak na poważnie, to może po prostu potrzebują podwójnej gałki lodów lub miętówki. Albo ciasteczka z czekoladą. Albo orzechy z masłem. (Teraz mamy ochotę na lody!)

 

7. Rób co chcesz – Jak sprawić, by ktoś poczuł się lepiej

 

  Rób co chcesz - Jak sprawić, by ktoś poczuł się lepiej

Jeśli przeznaczysz co najmniej godzinę lub dwie w tygodniu na aktywność, którą lubisz, pomoże ci to się zrelaksować i odstresować. Mechanizmy radzenia sobie ze stresorami życiowymi są bardzo ważne, gdyż przewlekły stres może czynić człowieka podatnym na depresję. Pomóż swojemu przyjacielowi poczuć się lepiej, znajdując czas na zrobienie czegoś, co lubi robić, nawet jeśli jest to granie w gry wideo. Szukanie kierowcy – 10 wskazówek jak znaleźć dobrego kierowcę.

 

8. Wspólny wolontariat – Jak poprawić komuś humor

 

Wspólny wolontariat - Jak poprawić komuś humor

Badania sugerują, że wolontariat dla innych może budować poczucie własnej wartości. Jeśli twój przyjaciel potrzebuje zachęty, wolontariat dla innych może być nagrodą, jak również pozytywnym odwróceniem uwagi od ich emocjonalnych trudności. Twoja szkoła prawdopodobnie ma kilka możliwości dla uczniów, którzy chcą zostać wolontariuszami – wystarczy sprawdzić w biurze doradztwa.

 

9. Dawaj dużo pozytywnych wzmocnień

 

Dawaj dużo pozytywnych wzmocnień

Jak poprawić komuś nastrój? Nauka udowodniła, że na każdą negatywną myśl potrzebujemy trzech pozytywnych, aby ją zrównoważyć. Oznacza to, że negatywność wpływa na nas bardziej niż pozytywność, odsuwając nas na bok i czyniąc nieszczęśliwymi. Być może to nie ty umieściłeś te negatywne myśli w głowie swojego przyjaciela, ale możesz całkowicie pomóc mu je zanegować – trzy pozytywne stwierdzenia naraz! Jak szybko posprzątać.

 

10. Wspólne pieczenie – Jak poprawić komuś humor

 

Wspólne pieczenie - Jak poprawić komuś humor

 

Odkryto, że pieczenie ma działanie terapeutyczne, które łagodzi depresję i lęki. Ponieważ akt mierzenia, mieszania i zwracania uwagi na przepis często bierze up wszystkie twój uwagę, ty właściwie tworzysz „spokój” w twój umysle który wypiera wiele negatywnych myśli i emocji. Pyszne zapachy również wywołują radosne uczucia, a jeśli kalorie są problemem, podziel się nimi z przyjacielem lub przekaż je na cele charytatywne lub do lokalnej remizy.

 

11. Zrób sobie przerwę techniczną

 Wyprowadzenie ich z sypialni i odłączenie od elektroniki. Trudniej może być zmotywować [ich], jeśli [oni] zamkną się w jaskini w [ich] piżamie i będą oglądać Netflix.

 

12. Spędzać razem czas wysokiej jakości

Wyłącz telewizor, ustaw telefon na tryb cichy i po prostu skup się na byciu obecnym i gotowym do słuchania. Rozmowa najprawdopodobniej będzie miała miejsce, podobnie jak czysta radość, która pochodzi z otrzymania skupionego, wysokiej jakości czasu z kimś, na kim nam zależy. Wszystko, co poprawia czyjeś poczucie własnej wartości i wyciąga je z cyklu myśli, to skuteczne strategie radzenia sobie w świecie zdrowia psychicznego.

 

13. Praktykuj medytację współczucia

Medytacja współczucia to coś, co zwykle robi się w pojedynkę, ale z przyjacielem wszystko jest zawsze fajniejsze! Pomóż swojemu przyjacielowi pomyśleć o kimś, kto zrobił mu krzywdę, a następnie „pracuj nad wysłaniem dobrych życzeń, myśli i wibracji”. Życzenie im zdrowia, szczęścia itp. i nawet przebaczyć tym, którzy cię źle potraktowali. W przebaczeniu jest wiele siły i pozytywności.

 

14. Zaoferuj im kwiaty – Jak poprawić komuś humor

Idź do kwiaciarni, przekop ogród ojca, „pożycz” z parku lub zrób origami i zrób bukiet dla przyjaciółki. Jeśli chcesz podnieść poziom swojej gry, możesz nawet wysłać im sekretną wiadomość z wybranymi kwiatami.

15. Ćwiczcie razem jogę

Czy chłopaki zapisać się do klasy lub znaleźć samouczek na YouTube, joga jest doskonałym sposobem, aby znaleźć swoją drogę z powrotem do szczęścia.

Joga niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia psychicznego. Oprócz tego, że joga pomaga osobom wyjść ze swojej strefy komfortu w bezpieczny, terapeutyczny sposób, zmniejsza również fizjologiczne pobudzenie w ciele – takie rzeczy jak tętno, oddychanie i produkcja kortyzolu są zmniejszone poprzez praktykowanie jogi. Poprzez zmniejszenie tych fizycznych wskaźników stresu, joga pomaga zmniejszyć niepokój, jednocześnie stymulując produkcję serotoniny. Korzyść jest więc podwójna – pomaga rozładować stres i jednocześnie wzmacnia pozytywne emocje.

 

16. Zrób im kawał.

Jak poprawić komuś nastrój? Czasami śmiech jest najlepszym lekarstwem. Szybkie wyszukiwanie dowcipów pomoże Ci znaleźć kilka naprawdę sprytnych żartów, w tym zanurzanie kulek serowych w czekoladzie, a następnie przekazywanie ich jako Whoppers… rysowanie pająka na papierze toaletowym… itp. Upewnij się tylko, że cokolwiek wybierzesz, uznają za zabawne (celem jest rozśmieszenie ich, nie tylko Ciebie!). Podróże astralne.

17. Przypomnij im, aby wzięli (ostrożny) oddech

Udowodniono, że medytacja jest bardzo skuteczna w redukcji stresu. Istnieją świetne aplikacje, takie jak Stop, Breathe i Think, które sprawiają, że medytacja jest zabawna i łatwa.

 

18. Skip (tak, to prawda, Skip) – Jak poprawić komuś humor

Znajdź swoją żółtą ceglaną drogę i ruszaj. Ćwiczenia to fajny sposób na zbudowanie endorfin, zwiększenie ilości tlenu, rozruszanie się i odwrócenie uwagi od złego nastroju. Możesz wykonać każde ćwiczenie, ale jeśli chcesz być wyjątkowo głupi, spróbuj skakać. Niezwykle trudno jest pozostać marszczącym czoło, gdy się skacze.

 

19. Oznacz je w milionie zabawnych postów na Instagramie

Bycie irytującym może być czasem urocze. Jeśli wywoła to u nich uśmiech, to będzie warto. Znajdź wszystkie głupie filmy z tańczącymi dziećmi, niezdarnymi momentami i psami będącymi psami. Oznacz je przez każdą rzecz, która może je rozśmieszyć.

 

20. Zrób coś na świeżym powietrzu

 

Terapia przyrodnicza przynosi wiele korzyści dla poprawy nastroju. Nauka udowodniła, że samo przebywanie na łonie natury (lub nawet tylko oglądanie zdjęć przyrody) w naturalny sposób poprawia nastrój. Niezależnie więc od tego, czy jesteś w środku metropolii, czy masz szczęście mieszkać o rzut kamieniem od parku narodowego, znajdź coś, co możesz zrobić na świeżym powietrzu. Nawet jeśli jest to tylko 15 minut na świeżym powietrzu, może naprawdę umieścić swojego przyjaciela lub ukochaną osobę w lepszym nastroju.

 

21. Znajdź (lub udawaj) trochę szczęścia

Może wszystko, czego potrzebuje twój przyjaciel, to trochę więcej pewności siebie. Być może szukanie szczęśliwego grosza na ulicy lub przeczesywanie pola w próbie znalezienia czterolistnej koniczyny jest lekarstwem na ich przygnębienie. Chociaż może nie znajdą, więc potajemnie rzucisz własną kasę i każesz ją odebrać, bo czytałeś Harry’ego Pottera i pamiętasz przełącznik Felix Felicis, który zadziałał na Rona.

22. zachęcaj ich do mówienia o tym

Jak poprawić komuś nastrój? Rozmowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów na rozweselenie kogoś. Zachęcaj swojego przyjaciela do dzielenia się swoimi uczuciami! Nastolatki (zwłaszcza dziewczęta) często mówią, że kiedy są zestresowane, chcą z kimś o czymś porozmawiać. Bądź przy nich, słuchaj ich. Jeśli nie są zainteresowani rozmową, zaproś ich do aktywności z tobą i więcej niż prawdopodobne, że zaczną rozmawiać. Buty zimowe męskie – Jak wybrać buty zimowe.

 

23. stworzyć choreografię tańca do swojej ulubionej piosenki

Masz ochotę na zabawę, która z pewnością odciągnie wszystkich od nieszczęścia? Wymyśl taniec do ulubionej piosenki przyjaciela lub spróbuj skopiować istniejącą choreografię.

 

24. ugotuj im posiłek – Jak poprawić komuś humor

Gotowanie i jedzenie z rodziną i przyjaciółmi sprzyja budowaniu więzi i, według badań, ogólnemu szczęściu. Jeśli możesz, wybierz zdrowy, pełen składników odżywczych posiłek, który pomoże utrzymać przyjaciela w pełni.

 

Kiedy większość ludzi jest na najniższym poziomie, niska energia, która wpływa na ich organizm sprawia, że sięgają po szybką energię. To często równa się z dużą ilością cukru i śmieciowego jedzenia. Dlaczego nie spróbować pieczonego kurczaka? Jest to o wiele łatwiejsze niż się wydaje, a oboje będziecie mieli wielkie poczucie spełnienia, gdy ten wspaniały złoty ptak wyjdzie z piekarnika. Dodaj do tego brązowy ryż i świeże warzywa z gospodarstwa i masz jeden sycący i zdrowy posiłek!

 

25. Zróbcie razem przypadkowy akt dobroci

Zrób przypadkowy akt dobroci razem – często, gdy robimy rzeczy dla innych ludzi, to my jesteśmy tymi, którzy korzystają. Wyjdź i rób rzeczy, nawet małe (np. otwórz komuś drzwi, zapłać za czyjś napój w restauracji, uśmiechnij się i powiedz „dzień dobry” nieznajomemu itp.) dla innych i zobacz, jak zmienia się twój dzień.

26. Wizualizacja przyszłości – Jak sprawić, by ktoś poczuł się lepiej

Pomagając ludziom myśleć o tym, jak są produktem swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, ze szczególnym naciskiem na przyszłość, można pomóc zobaczyć, dokąd zmierzają.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button