styl życia

Jak naprawić zamek błyskawiczny 11 wskazówek dotyczących szybkiej i łatwej naprawy

Jak szybko i łatwo naprawić zamek błyskawiczny. Wiedza o tym, jak naprawić zamek błyskawiczny, jest być może jednym z najbardziej przydatnych haków modowych, których kiedykolwiek się nauczysz. Prawie każda sukienka, żakiet, spódnica i spodnie w Twojej szafie mają przynajmniej jeden zamek błyskawiczny. Jednak jego naprawa nie zawsze jest łatwa. W rzeczywistości zepsute zamki błyskawiczne są prawdopodobnie najbardziej niewygodnym kawałkiem mody do naprawy, ponieważ im bardziej próbujesz przesunąć jeźdźca w górę iw dół (w różnych stanach dyskomfortu), tym bardziej zamek błyskawiczny może być często uszkodzony.

 

Jak naprawić zamek błyskawiczny

 

Jak naprawić zamek błyskawiczny

 

Chociaż możesz wziąć złamany zamek błyskawiczny do lokalnego sklepu z przeróbkami na wymianę, jeśli jesteś w drodze do drzwi i twoja sukienka lub torebka nagle pęka. Chcesz mieć szybkie i łatwe rozwiązanie. Więc będziesz musiał faktycznie naprawić zamek błyskawiczny sam. Co było bardziej prawdopodobne kura czy jajko? Oto odpowiedź

 

W ramach naszej bieżącej serii „How-To”, zbieramy tutaj najlepsze sztuczki na naprawę zamków błyskawicznych przy użyciu przedmiotów domowego użytku, takich jak wazelina, ołówki, a nawet lakier do paznokci – w zależności od tego, co akurat masz pod ręką.

 

Przewiń poniżej, aby zobaczyć proste i szybkie rozwiązania, które pomogą Ci ponownie ruszyć z miejsca. Może być kilka powodów, dla których zamek błyskawiczny pękł. Po pierwsze, upewnij się, że znasz nazwy różnych części zamka błyskawicznego (w tym zębów, suwaka i ściągacza), aby instrukcje naprawy były jak najbardziej zrozumiałe.

 

Jeśli po zapięciu zamek błyskawiczny rozdziela się lub rozpina

 

Jeśli po zapięciu zamek błyskawiczny rozdziela się lub rozpina

 

Twój zamek błyskawiczny wydaje się działać prawidłowo, ale potem, gdy tylko go zapniesz, wszystkie ząbki się rozpinają? Jeśli tak, to problemem jest ślizgacz (AKA – część, która ma zabezpieczać zęby razem). Z czasem ślizgi te zaczynają się luzować i zaciskać, zmniejszając swoją skuteczność w blokowaniu zębów na miejscu. Chociaż możesz zabrać swoje ubranie do krawca, aby cały zamek błyskawiczny został wymieniony, istnieje łatwy, bardziej przystępny hack, który możesz wypróbować najpierw (ponieważ nikt nie chce wyłuskiwać pieniędzy na cały nowy zamek błyskawiczny, jeśli możesz łatwo naprawić ten, który już masz).

Gdy kolarz jest jeszcze przymocowany do ubrania, sięgnij po szczypce. Część suwaka, która łączy się ze sznurkiem ściągającym (po stronie ubrania skierowanej na zewnątrz) nazywana jest płytą górną. Część suwaka, która jest skierowana do wewnątrz ubrania, nazywana jest wtedy płytą dolną. Za pomocą szczypiec zaciśnij górną i dolną płytę, aby pomóc przywrócić ślizgaczowi jego pierwotny, twardszy kształt. Łatwym sposobem oceny, czy kleszcze działają, jest sprawdzenie, czy szczelina między dwoma miejscami (w których znajdują się zęby) zmniejsza się.

 

Uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno na raz, ponieważ zbyt duży nacisk może złamać kolarzówkę. Celem jest stopniowe ściskanie talerzy po obu stronach ściągacza. Dopóki nie będzie dobrze. Dlaczego morze jest słone i niebieskie? Oto odpowiedzi

 

Jeśli jeździec wypadnie z toru

 

Jeśli jeździec wypadnie z toru

 

Jedna lub obie strony suwaka odchodzą od szyny, zamek nie musi być wymieniany, suwak trzeba tylko ponownie zamocować. Aby to zrobić, musisz najpierw znaleźć „dolną” część suwaka. Dolna część zamka błyskawicznego to zazwyczaj koniec. Która jest najbliżej podłogi, gdy masz ubranie na sobie. Jeśli nie możesz stwierdzić, która strona jest prawą stroną, poszukaj końca z kwadratową zakładką tkaniny po zakończeniu zamka błyskawicznego.

 

Następnie włożyć zęby z tego końca do suwaka. Jeśli potrzebujesz dodatkowej dźwigni, aby wcisnąć zęby na miejsce, użyj płaskiego śrubokręta. Gdy zęby znajdą się wewnątrz obu stron suwaka, użyj ściągacza, aby przesunąć je w górę i w dół toru, aby zablokować je na miejscu.

 

Jeśli suwak się zaciął – Jak naprawić suwak

 

Jeśli suwak się zaciął - Jak naprawić suwak

 

Najpierw sprawdź, czy coś innego nie zaplątało się w suwak. Na przykład różne ubrania czy nawet nieuprawnione włókna. Jeśli to możliwe, należy ręcznie usunąć te przeszkody przed próbą ponownego zapięcia zamka błyskawicznego.

Jeśli jednak zaklinowany przedmiot nadal nie pączkuje, spróbuj wejść do suwaka pęsetą i powoli wyciągnąć przeszkodę z zębów. Czasami delikatne przekręcanie ściągacza w górę i w dół przy jednoczesnym ciągnięciu za jeźdźca może również pomóc w uwalnianiu cięższych przedmiotów.

 

Jeśli suwak nadal nie chce się przesunąć, nie trać wiary. Może trzeba będzie mu trochę bardziej pomóc. Zacznij od pokrycia ołówkiem ząbków wokół loży lekką warstwą grafitu – będzie to działać jak smar, który pomoże w płynnej pracy. W przypadku niepowodzenia, spróbuj użyć niewielkiej ilości płynu do mycia naczyń, aby dodatkowo pomóc jeźdźcowi poruszać się w górę i w dół zębów.

 

Jeśli ołówek i płyn do mycia naczyń nie działają, lub jeśli obawiasz się, że mogą poplamić twoje ubrania, spróbuj zamiast nich użyć wazeliny. Zacznij od sięgnięcia po wacik i pokrycia jego zewnętrznej części lekką warstwą wazeliny. Następnie za pomocą wacika wmasuj wazelinę w zęby wokół korka. Chodzi o to, że wazelina pomoże usunąć wszelkie mniejsze przedmioty, które mogą utknąć w suwaku.

 

Jeśli w twoim suwaku brakuje zębów

 

Jeśli w twoim suwaku brakuje zębów

Zamki, w których brakuje zębów, są bardzo trudne do naprawy. Dlatego zalecamy, aby zanieść odzież do krawca, który może naprawić ten specyficzny problem. W międzyczasie przewiń w dół, aby zobaczyć nasze szybkie poprawki, podczas gdy masz czas, aby dostać się do krawiectwa.

 

Jeśli twój zamek błyskawiczny ciągle odpada – Jak naprawić zamek błyskawiczny

 

Jeśli twój zamek błyskawiczny ciągle odpada - Jak naprawić zamek błyskawiczny

 

Jeśli zamek błyskawiczny ciągle odpada, często oznacza to, że zęby zostały wyrwane lub zużyte. Zacznij od dokładnego sprawdzenia samego zamka, aby zobaczyć, czy któryś z zębów jest po prostu źle ustawiony. Więc tak, użyj szczypiec, aby powoli wygiąć niechlujne zęby z powrotem do pozycji. Wszystkie wydają się być we właściwym miejscu, przejdź do następnego kroku.

 

Jeśli podejrzewasz, że Twoje zęby zużyły się od zbyt częstego używania (tak, to się zdarza), sztuczką, która może zadziałać, jest pomalowanie zębów bezbarwnym lakierem do paznokci. Dzięki temu skutecznie zagęścimy zęby, co może pomóc przywrócić pierwotny funkcjonalny blask suwaka. Jeśli po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru okaże się, że suwak nadal nie chce się zapiąć, może warto spróbować kolejnej warstwy lub dwóch.

 

Tymczasowa naprawa zamka błyskawicznego – Jak naprawić zamek błyskawiczny

 

Tymczasowa naprawa zamka błyskawicznego - Jak naprawić zamek błyskawiczny

 

Jeśli wszystko inne zawiedzie i nie możesz utrzymać tego kłopotliwego zamka błyskawicznego na miejscu, może być konieczna całkowita wymiana zamka. Krótkoterminowym rozwiązaniem jest włożenie spinacza do tej pętli na suwaku:

 

Następnie drugą stronę klamry zahaczamy za guzik lub zapięcie jak górną część suwaka, aby utrzymać całość na miejscu. Jak zmiękczyć włosy: 5 naturalnych sposobów

Alternatywnie, jeśli masz pod ręką agrafkę, po prostu przypnij obie strony zamka błyskawicznego w następujący sposób:

Nie są to rozwiązania długoterminowe, ale mogą się bardzo przydać, jeśli zamek błyskawiczny zepsuje się w czasie podróży lub jeśli nie masz czasu na jego naprawę.

 

Aby zapobiec dalszym uszkodzeniom zamka błyskawicznego

 

Aby zapobiec dalszym uszkodzeniom zamka błyskawicznego

 

Najlepszym sposobem jest zapobieganie uszkodzeniom zamka błyskawicznego. Chodzi o to, żeby nie używać zbyt dużej siły do jego zapięcia. Zamiast tego użyj stabilnych i konsekwentnych pociągnięć, aby poprowadzić suwaki w górę i w dół. Jeśli musisz zacząć naprawdę mocno ciągnąć, aby ciągnik ruszył, zatrzymaj się i ponownie oceń sytuację.

Jeśli próbujesz zapiąć przepełnioną torbę lub zbyt małe dżinsy, całkiem możliwe, że zamek rozpina się pod zbyt dużym naciskiem, rozsuwając zęby. Sztuką w tym przypadku jest unikanie siłowego zapinania.

Jeśli przy przesuwaniu suwaka jest duży opór, to często znak, że nawet jeśli uda się go zamknąć, to suwak może pęknąć. Zamiast tego spróbuj opróżnić swoją torbę lub wziąć swoje ubrania do przymierzalni, aby zobaczyć, czy jest jakiś sposób, że przedmiot może pasować do Ciebie lepiej (szanse są, jeśli zamek błyskawiczny jest zbyt ciasny, aby zapiąć, element odzieży nie jest zbyt wygodne, aby nosić albo), które mogą trafić dwie pieczenie na jednym ogniu.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button