styl życia

Jak szybko posprzątać i utrzymać się w czystości

Jak szybko posprzątać. Jeśli chodzi o utrzymanie domu w czystości, czasami może się wydawać, że wszystko działa przeciwko tobie. Wiemy, jak to jest: nieważne, ile razy mówisz swoim dzieciom, aby podniosły swoje ubrania, to nigdy się nie dzieje. Naczynia stosy up w zlew, stosy papierów i rachunki zaśmiecają kuchenny stół, i bałagan codziennego życia zaczyna brać nad twój domem. To wystarczy, by doprowadzić każdego do szaleństwa!

 

Ale oto chodzi: istnieją niezawodne sposoby na zapewnienie czystego i schludnego domu.

 

Jak szybko posprzątać

 

Jak szybko posprzątać

 

W rzeczywistości chodzi o budowanie zdrowych nawyków – drobne codzienne czynności są bardzo ważne, jeśli chodzi o utrzymanie ładu i porządku. A co najlepsze, dzięki opanowaniu tych codziennych nawyków i sztuczek sprzątania, nie będziesz musiał tracić czasu na niedzielne porządki domowe.

 

Więc jeśli złapałeś się na tym, że zazdrościsz tym nieuchwytnym ludziom, których domy są zawsze nieskazitelne, nadszedł czas, aby zastosować się do tych wskazówek dotyczących czyszczenia.

 

1) Zawsze ściel swoje łóżko

 

Zawsze rób swoje łóżko

Przygotowanie łóżka każdego ranka to fantastyczny sposób na rozpoczęcie dnia. Nie tylko Twoja sypialnia natychmiast wygląda schludniej, ale przypływ produktywnej energii, którą poczujesz, przyniesie Ci korzyści przez cały dzień. Robienie łóżka zajmuje tylko około 30 sekund i to jest wielki psychiczny wzrost – co nie jest kochać? Szukanie partnera -10 wskazówek dotyczących wyboru partnera

2) Jeśli coś wyciągasz, odłóż to na miejsce

 

 Jeśli coś wyciągniesz, odłóż to na miejsce

To brzmi tak prosto, prawda? Gdy coś wyciągniesz, włóż to z powrotem na miejsce.

Jednak, jak większość z nas może zaświadczyć, nie zawsze tak jest. I choć może to wymagać przyzwyczajenia, to jeśli wyegzekwujesz tę zasadę od siebie i członków swojej rodziny, będziesz cieszyć się znacznie czystszym domem.

Pomyśl o tym w ten sposób: Jeśli konsekwentnie będziesz przechowywać rzeczy na bieżąco, nie będziesz musiał tracić dużej ilości czasu na sprzątanie!

 

3) Nie pozwól, aby poczta się piętrzyła

 

Nie pozwól, by poczta się piętrzyła

Eee, wszyscy jesteśmy temu winni! Może się wydawać, że łatwiej jest pozwolić, aby poczta się piętrzyła i zająć się nią później, ale w końcu spędzasz o wiele więcej czasu niż to konieczne, sortując ją. Zamiast tego, stwórz system radzenia sobie z pocztą i papierem, który działa dla Ciebie i Twojej rodziny – a następnie trzymaj się go. Nieważne, co się stanie.

 

4) Pomiń śmieci, gdy wychodzisz – Jak szybko posprzątać

 

 Pomiń śmieci, gdy wyjeżdżasz - Jak szybko posprzątać

Nie zostawiaj śmieci leżących cały dzień – po prostu pomiń je, gdy wychodzisz każdego ranka lub gdy wychodzisz do samochodu.

Jeśli wyrobisz sobie nawyk wyciągania śmieci i recyklingu każdego dnia, gdy wychodzisz z domu, zapobiegniesz gromadzeniu się śmieci i utrzymasz go w świeżym zapachu. Włosy przetłuszczające się: 5 domowych sposobów

 

5) Wieczorem wyczyść toaletę i spryskaj prysznic detergentem

 

Wieczorem wyczyść toaletę i spryskaj prysznic detergentem

Podczas nocnej rutyny w łazience, poświęć kilka dodatkowych minut na wyczyszczenie toalety i rozpylenie jakiegoś środka czyszczącego pod prysznicem. Do czyszczenia deski klozetowej użyj również szmatki. Jeśli poświęcisz na to czas, możesz utrzymać toaletę w czystości nawet pomiędzy głębokimi czyszczeniami.

 

6) Przenieś ubrania, które miałeś na sobie pod koniec dnia – Jak szybko posprzątać

 

Przenieś ubrania, które miałeś na sobie pod koniec dnia - Jak szybko posprzątać

To kolejne z tych zadań budujących nawyk, które nie zajmują więcej niż kilka minut – a jednak wielu z nas tego nie robi. Oprzyj się chęci rzucania ubrań po sypialni! Powieś go z powrotem w szafie lub włóż do kosza.

 

Jest to jeden z najbardziej zaniedbanych pokoi w twoim domu, ale jest to również najważniejszy pokój (nic nie jest ważniejsze niż sen!) Twoja sypialnia powinna czuć się jak przytulny, wygodny pałac, a ponowne powieszenie ubrań na koniec dnia pomoże w tym. Ty zarobisz punkty bonusowe jeżeli ty także próbujesz NIGDY pozwalać rozłożoną pralnię w sypialni.

 

7) Czyść swoje zwierzęta domowe przynajmniej raz na dwa dni

 

Czyść swoje zwierzęta domowe przynajmniej raz na dwa dni

Jeśli masz psa, kota lub kilka zwierząt domowych, nie możemy podkreślić tej wskazówki wystarczająco. Szczotkowanie pupili przynajmniej raz na dwa dni zapobiegnie gromadzeniu się sierści w każdym zakątku domu. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz mnóstwo czasu spędzonego na odkurzaniu, ale także ograniczysz ilość sierści lub innych alergenów, które Twoi futrzani przyjaciele mogą wnieść do domu.

 

8) Codziennie czyść lady i wycieraj powierzchnie – Jak szybko sprzątać

 

Codziennie czyść lady i wycieraj powierzchnie - Jak szybko sprzątać

Nie ma to jak nieskazitelnie czysty blat kuchenny, który nada Twojemu domowi wrażenie czystości i porządku. Przetrzyj stolik do kawy, gdy oglądasz serial na Netflixie, wyczyść powierzchnie w łazience, gdy szykujesz się rano, a co wieczór przed snem przetrzyj blat i kuchenkę.

 

Zaufaj nam, poczujesz się niesamowicie, gdy obudzisz się i zaczniesz dzień z lśniącymi czystością powierzchniami!

 

9) Opróżnianie/uzupełnianie zmywarki w oczekiwaniu na zaparzenie kawy

 

Opróżnianie zapełnienia zmywarki w oczekiwaniu na zaparzenie kawy

Opróżnianie i napełnianie zmywarki to męka dla każdego właściciela domu. Odkładamy to na później, aż do momentu, gdy ułożą się w stos i wypadną ze zlewu.

 

Zaoszczędź sobie trochę czasu, biorąc się za to zadanie, gdy robisz kawę, czekasz na tosty lub wykonujesz inne zadanie związane ze śniadaniem. Siedzisz i czekasz, więc dlaczego nie zrobić czegoś produktywnego?

 

Dzięki temu nie będziesz mieć naczyń piętrzących się i siedzących w zlewie przez cały dzień. I nie będziesz musiał zmywać naczyń pod koniec dnia pracy, kiedy najmniej masz na to ochotę.

 

10) Sprzątaj podczas gotowania – Jak szybko sprzątać

 

Sprzątaj podczas gotowania - Jak szybko sprzątać

Ta mała wskazówka może wydawać się bardzo prosta, ale może naprawdę zmienić twoje życie. Kiedy gotujesz obiad, postaraj się jak najlepiej posprzątać podczas gotowania.

Odłóż czyste naczynia, gdy woda na makaron się gotuje, umyj garnki i patelnie, gdy tylko skończysz ich używać, i wyczyść wszystkie prace przygotowawcze, zanim usiądziesz do jedzenia. Dzięki temu czyszczenie jest bardzo łatwe!

Należy również pamiętać, że ręczniki do naczyń należy zmieniać co kilka dni, aby zapobiec zanieczyszczeniu. (I nawet nie każ mi zaczynać od brudnej gąbki).

 

Zmień swoje nawyki sprzątania, zmień swoje życie.

Dla tych z nas, którzy prowadzą intensywny tryb życia (ahem, większość z nas!), poświęcenie czasu na zastosowanie tych szybkich i łatwych wskazówek dotyczących czyszczenia może być ratunkiem. Jeśli odłożysz dodatkowe dziesięć minut dziennie, aby posprzątać po sobie, poczujesz się o wiele bardziej zorganizowany i nie będziesz musiał tracić tony czasu na prace domowe w weekendy. Uprość swój dom i swoje życie, przyjmując zdrowe nawyki sprzątania – nie będziesz tego żałować.

Podobné články

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button